» »

Rač. filtri!!!!!!!!!

Rač. filtri!!!!!!!!!

OldSkul ::

Zdej me zanima jaz mam 19" Hyundai monitor in loćljivost 1024x768 100Hz pa me glava zmeraj boli ko neham biti na rač. zdej sem dubu tud očala.Sumim monitor pa čeprav nisem veliko na rač.
No zdej bi si kupu Zaslonski filter in me zanima če to kaj pomaga.Zaslonski filter pa za mojga 19" stane 40000 SIT!

Pa hitr please!:8)

Prjatu ::

Po mojem mnenju maš ti monitor preblizu sebe ali pa imaš neustrezno nastavljeno svetlost in kontrast, pa te zato glava boli. Glede zaslonskih filtrov pa takole, današnji monitorji (beri novejši) imajo zelo nizko sevanje in ti nakup filtra močno odsvetujem, sploh glede na ceno.
Something else is controlling me!

R0K ::

Jst sm dobu en teden nazaj očala proti rač. sevanju oz. proti sevanju vseh monitorjev, ekranov, baje tut UV lučk, za stekla sm pa dau cca. 10k sit ... če pa še dobiš recept, so stekla pol ubistvu skor zastonj, in plačaš šam se okvir ... pamagajo pa 100% ... jst sem v enem tednu opazil razliko ... ker sem si očitno na starem 14' daewuju sfukal oči totalno ...

...tko da boš tistih 40k sit zapravil za nič, zato bolš da si kupiš špegle za 20k sit, pa si kupiš še 256Mb :) ... pa še očala boš lohka povsod meu zraven, kar ti za to zaščito ne morem rečt ...

OldSkul ::

Ja monitorja nimam preblizu, no v ponedeljek pa bom fotru da greva k lokalnemu okulistu pa bo kupu tiste špegle upam da bo pomagal dej rok povej kaj se je s tabo dogajal preden si kupu te špeglice!

R0K ::

Ja jst sm okol +6h na dan za rac. in so me skoz pekle oči, pa še solzil sem se ... včas sm mugo tut kr zalegnat, k nism mogu več naprej, ker so se baje moje oči preveč naprezale, oz so ble preveč napete ... zato sm dobu zdej te špeglce, da bi mi očke bolj sprostilo ko bi delal z rač. .. in pomaga ... zdej sm lohk skoz nemoteno gor .. se splača kupit ...

pa še pašejo mi te špeglce ;P ...

...pa mal bos mogu met potrplenja prve dni, k mene je prve 3-4 dni ful nos bolel (no tista kost, kjer se spegli gor naslonijo) zdej je pa ok, sploh se vec ne zmenim za njo, na zacetku me je pa ful motlo ...

...aja, mam pa plastičn okvir in menim da rola !

btw - skot si ? oz.kirem okulistu greš ?

OldSkul ::

Ja v bistvu očala mam že sam ne vem če so taka da preprečujejo sevanje!
Pa še nekaj mene oči sploh ne pečejo ampak me glava boli ko sem za rač., ali bo vseeno pomagal!

Sem pa iz Ivančne Gorice ( bliz Grosuplja), tist foto trgovina ( v tej trgovini so okulist slikanje , foto oprema , avdio,..) Imenuje pa se Foto studio Markelj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Dami ::

Kaj pa če daš ločljivost na 1280*xxx? Če pa je to premajhno, pol pa probaj dat osveževanje na 85Hz. Mam sicer 17" sam so me pri 100Hz tud ful oči bolele. Pa na sliki sn prav vidu da mal migeta. 85 je čist dost, več je brezveze.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tha_man ::

Lahko pa si seveda kupiš LCD monitor, in sevanja ne bo več.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

gorenc ::

yep, meni LCD pomaga. med tednom velikokrat igram do 4-5 zjutraj in nimam vec rdecih in solznih oci. klasicnega monitorja se pogledam ne vec

OldSkul ::

Za LCD nimam keša, tako da filter al pa šipce nove obvezno!
Sem bral v eni reviji da elektromagnetno sevanje povzroča pri rač. glavobol in še mnogo stvari.In mene glava boli tako da bom kar filter kupu!

Maxtor ::

Sadarj79: na tvojem mestu bi jaz monitor prodal, dodal teh 40kSIT in kupil enega LCD-ja.

Kaj se tiče frekvence na CRT monitorjih. Tudi jaz imam 17" in me na 100Hz tak oke pečejo, da moram dati dol na 85Hz, potem pa je bolje (vsekakor pa ne vredu). Csako jutro ko se zbudim imam namreč zelo suhe oči. Ve kdo kako rešitev?

LP

tha_man ::

Če zaslonski filter stane 40k SIT je pa že boljše da za ta denar + keš od starega monitorja LCD kupiš! Poleg tega mislim da je bolje denar vložiti v dober monitor kot pa v očala :\
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

Zgleda da moram še enkrat poudarit!!!!
Mene glava boli in ne oči! Oči me tud pečejo ne!
Zakaj me zanima!

tha_man ::

Za glavobol je lahko krivo utripanje slike, EM sevanje ali kot je že Prjatu povedal, neustrezno nastavljena svetlost inkontrast. Prvih dveh problemov na LCD monitorjih ni, nastavitev slike je pa pač čist od tebe odvisna.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

No to me je zanimal !
Naj pa povem da mamo doma LCD na prenosniku!:D in me glava nč ne boli za kar pridvidevam da je za glavobol krivo EM sevanje!

[t502] ::

Lahko je tut slab zrak v sobi ipd...

:)

Vanich ::

Lahko pa da maš tud benigni tumor na možganih v progresivnem stanju......?

gorenc ::

ja mozno

OldSkul ::

Ja nehajte me morit s temi vašimi odgovori! Ma kaki tumor!
Mene glava ne boli kar skoz ampak samo ko sem pred računalom!

Vanich ::

Tumor, 100%.

R0K ::

... hehe, tumor .. .jao :))

... sam jst sm se celo mal zajebal, ker ko sem sel okulistu, sem mogu mal lagat, da me ful zacne glavat bolet ko sm kake pol ure za rac. (drgac to ni res, ker si mi samo oci solzijo, ampak baje to ni zadosten razlog da bi dobu recept?!) in pol sm mogu z enimi zmodificiranimi spegli gledat ene cifre pa crke, pa se nism lih trudo tm in sm eno al dve crke zgresu oz. sm narobe reku in zdej mam dioptrijo +0.25 !! picka posrana, sploh nevem zakaj, ker mam drgace oci cist, ok ker sm biu se prej pred kakim 3-4 mescni itaq na pregledu pa blo vse OK !

Vanich ::

Sej benigni tumorji so u redu. Tko da si lahko še vesel, če ga fašeš...(...)
Maligni so pa fejst zajeban...

OldSkul ::

Pepca mislim dost ljudi glava boli pa bi ti rekel da imajo vsi tumor!!!!????
No verjetno je zarad sinosov ker me tut okrog oči boli pa pr nosu tut ma sej grem jutr dohtarji!

tha_man ::

Saj mogoče ni maligni. Don't lose hope!
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Bockor ::

Kaj pa meni priporočate? Ločljivost mam 1024x768@85Hz. Sicer (še) dobro vidim, a mi ni vseeno za vid ker se ukvarjam z strelstvom in je tam vid vrjeli ali ne kar pomemben:D
Premišljam o očalih, ki bi jih rabil za delo z računalnikom...a bojo zadosti ali še kaj drugega svetujete?

Tnx za odgovore
LP

ToniT ::

Kaj se sekiraš, saj ima R. Debevec tudi očala.

kokos ::

Ja, ja ti kr kup filter, jest ti zrihtam tabolsga za 65 K SIT, in to tacga zelene barve:)).
Zeleni najbolj zmanjsajo sevanje, ker pol radijski valovi mislijo da so zunej v naravi (je cist take travnate barve) in se razprsijo na vse strani, ne grejo vsi direkt skoz oci v glavo. Pa se znanstveno je dokazano da zelena barva pomirja tvoje oci in ker je slika vsa zelenkasta si pol ves skuliran, ce dovolj dolgo buljis v ekran.


Sine ne seri ga. Ce mas 40 Ksit za filter in ce bi se res rad znebil glavobola prodas tastar monitor + 40 KSIT =???.
nov LCD je 100K sit!

LojzePek ::

Mene so vedno zelo boleli žolčni kamni, pol sem pa filter dal na monito in sedaj sem zdrav kot girica.

tha_man ::

Žolčni kamni :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

No in kaj mi bo LCD!
Tist ki stane 100 K je le redkokdaj dobre kakovosti!
Najbolj me motijo odzivni časi, ker igram igrce ter filme gledam!
Bom jaz samo filter kupu pa mi monitor sevu ne bo pa veliko površino bom imel!

LP

tha_man ::

Odzivni časi? Si ti sploh že videl LCD v živo (s tem mislim na lanjske modele, ne kaka 5 let stara čudesa)? Ker razlike v fillmih in igrah v primerjavi s CRT ni opazit, razen če si eden tistih ki trdijo da manj kot 100 fps pomeni zatikanje :\

Kar se tiče filtra, jaz sem že delal z njim na enem starem 14 colcu, pa razlike nisem opazil. Če je bil monitor beden, je ostal beden tud s filtrom. Res da tisti filter ni stal 50 jurjev, ampak vseeno.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MadMax ::

Sam sem probal razlicne filtre (Assist, Fellowes, ...) na razlicnih monitorjih, pa se mi ne dopadejo.
Dobr filter=velik denar->raje res dober monitor.
Kaj pomaga zaradi sevanja, ce moras dat bolj na svetlo, kar pomeni spet vec sevanja...
Prav so prisli pri starejsih monitorjih, pa se to le zaradi odboja svetlobe (monitorji izboceni kot zoge->kakorkoli ga obracas, se vedno v njem vidis okno-luc). Danes pa itak vsi kupujemo le se ravne zaslone z antireflexnim premazom8-)

Ce pa komu res pomaga, naj proba in se odloci.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OldSkul ::

Ma itak da sem videl LCD v živo saj mam doma prenosnik!?!
No recimo ko mi že težite naj kupi LCD kaj pravte jaz bi prodal tega mojga za ene 85 čukov ali več!
Pol bi dodal 40 čukov in to bi vse skupaj zneslo približno 130 k, no pa mi zdaj povejta kaj se za ta keš da dobit kaj pametnega!

tha_man ::

Če hočeš podobno velikost kot sedaj (torej 17" ali 18") res ne, med 15" je pa za 130 jurjev kar dobra izbira.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

The-man me zlo zanima H530 od Hansola je to dober LCD!?
Pa ali je še kakše pameetn monitor!

tha_man ::

Jaz imam Hansol 520F, pa sem zelo zadovoljen z njim. Definitivno ne grem več nazaj na CRT! H530 je pa naslednik tega modela, z malo izboljšano kotno vidljivostjo (ki je že pri 520F zelo dobra), pa baje nižjim odzivnim časom. Najbolje da si ga ogledaš v živo (videl sem ga razstavljenega v Big Bangu). Sicer je pa v tem cenovnem rangu še Gericom (okrog 100k SIT), en model od Philipsa, pa mislim da še neki Lite-on. Nisem pa še v živo videl nobenega od teh.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

OldSkul ::

No če bom ta monitor prodal bom definitivno kupil LCD!
No pa sem se le premislu!>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glavobol

Oddelek: Loža
282195 (1594) SavoS
»

očala al LCD ??!!

Oddelek: Kaj kupiti
91801 (1381) PineApple
»

Sevanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538147 (7073) Pyr0Beast
»

Očala za pred compom

Oddelek: Loža
304695 (3971) AngelOfDeath
»

Očala-špegli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
885610 (4609) c0Rp_

Več podobnih tem