» »

očala al LCD ??!!

očala al LCD ??!!

mcrastur ::

slisau sem da se da dobit očala(lece) ki so prot sevanju računalniškega ekrana pa tud televizije. Pa ma kdo od vas to? Se mi to splača kupt? tile spegli se dobijo ze za 15k za razliko LCD ki je vsaj 70k bi si zato rad nabavu tele spegle, ker bi rad da me nebi oci pekle pa se vid se mi je opazno poslabsau :'( Pa ne...nimam kksn stare 14" na 60hz :P

LP pa hvala za odgovore

BigWhale ::

Vid se ti je poslabsal posredno zaradi uporabe racunalnika. Najbrz imas slabo osvetljen monitor, nimas background osvetlitve, prevec bolscis v monitor (vsake toliko casa je fino pogledat nekam v daljavo) in premalo mezikas...

Lece/Ocala proti sevanju monitorja? Bleeh! ;> Potem ti manjka samo se Abtronic in Panoramic Curl 360 stopinj maskara... ;>

antonija ::

Panoramic Curl.....:D :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

puto ::

monitorji crt sevajo in zato imaš poslabšan vid, te pečejo oči itd

drugi se ne sprijaznijo z dejstvi

nabavi lcd monitor

lahk ti zrihtam 19 inčev benq za 85 000 sam morš enga hrvata dobit da boš davek nazaj dobu

lahk mi pošlješ zs:D
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Izi ::

Če te skrbijo oči bo vsekakor najbolje, da kupiš LCD.
Vendar si tudi z LCD lahko uničuješ oči z neopravilno uporabo.

Bolj pomembno pa je, da če se ti je vid že poslabšal, da greš k optiku na pregled in kupiš očala z dioptrijo 8-)

Bolj kot kakršnokoli sevanje je za oči škodljivo napenjanje oči oz. gledanje premajhnih stvari na monitorju.
Človeške oči so narejene za gledanje na daljavo. Takrat so oči sproščene.
Ljudje delajo napako, ker mislijo kako sevanje škoduje in preveč odmaknejo monitor. Potem pa napenjajo oči in jih s tem pokvarijo.
Monitor naj bo odmaknjen od oči samo toliko, kolikor je diagonala taistega monitorja.
Tudi najmanjši tekst moraš brati povsem z lahkoto.
Svetlost monitorja naj ne bo svetlejša od okolice in vse skupaj naj bo na taki svetlosti, da tvoje zenice ne bodo popolnoma odprte niti popolnoma zaprte.
Osveževanje za CRT monitor mora biti najmanj 100 Hz. Raje manjša resolucija in večje osveževanje.
Ne pozabi pogosto mežikati, da se oči ne izsušijo preveč.
Takoj ko te začno oči peči, prenehaj z delom, stopi k oknu in se zaglej nekam v daljavo.

teve63 ::

haj
sem bil par dni nazaj pri okulistu in ne optiku. me je lepo pregledal, ugotovil, da se mi doptrija v parih letih ni skoraj cisto nic povecala ( za monitorjem sem ze vsaj 10 let).
mi je lepo rekel manj delaj z racunalnikom. oci rdece, oci pecejo, glava boli.
tsicer je pa tle slo tech ena studija, ki mal pove zakaj pecejo oci. ker gledas na blizu okcesne misice delajo mal vec itd itd.
mal si preber na netu kako se monitor nastav. bo se najbolj zaleglo. obstajajo tudi beki filtri so jih kupil v nasi firmi, vendar jest tem stvarem bolj mal verjamem. stvar ti barve naredi mal v sivo in z monitorjem ki je star 4 leta smo z nastavitvami dosegli isti ucinek, sevanja je s to mal novejso tehnologijo malo(kaj je malo je pa lahko tudi relativno).
aja pa se to tista, ki nam je prodajala te filtrenam jih je hotla vsilt se za lcd monitorj

lp

BigWhale ::

> monitorji crt sevajo in zato imaš poslabšan vid, te pečejo oči itd
> drugi se ne sprijaznijo z dejstvi

Bluzis!


> nabavi lcd monitor
> lahk ti zrihtam 19 inčev benq za 85 000 sam morš enga hrvata dobit da boš
> davek nazaj dobu
> lahk mi pošlješ zs[:D]

To pa samo potrdi mojo ugotovitev...


PS: A mu bos zraven dal tudi magnetni pas dr. Levina? Pa metlico za prah ometat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

mcrastur ::

pa recte ce ni BigWhale car! :D lol
lepo si utemeljiv svojo ugotovitev.....sam ni bla potrebna ker nebi daju 85 za CRT...
hvala za odg.

puto ::

idiot

85 000 za lcd, pol pa še me napizdiš ker ti hočem pomagat

hvala
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

PineApple ::

Vsa kolikor toliko v redu stekla za očala že imajo nek antirefleksni sloj. Če nosiš očala, ni treba šparat pri tem. Ni pa nobenega opaznega učinka od tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sevanje računalnika...

Oddelek: Pomoč in nasveti
364059 (3030) [D]emon
»

velikost zaslona na prenosniku - zdravje oči

Oddelek: Kaj kupiti
253057 (2316) Pyr0Beast
»

Topel LCD zaslon in pekoče oči

Oddelek: Strojna oprema
403740 (2335) Hux
»

Sevanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538046 (6972) Pyr0Beast
»

Rač. filtri!!!!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
361979 (1537) OldSkul

Več podobnih tem