» »

Združljivost matične plošče

Združljivost matične plošče

Mazgajver ::

Hi a slučajno kdo od vs ve če je moj motherboard-AMD mATX Foxconn NF4K8AB-RS-slučajno združljiv z
RAM-i kot npr. ddr2 al pa tut ddr3, če ne pa vsaj ddr. Kupu sm računalnik šter mesce nazaj pa mam sam navadne RAM-e not pa bi jih zamenju z ddr.

Tugo ::

če imaš TOLE matično ploščo, potem imaš notri DDR rame. Ne vem kaj pojmuješ pod navadne, ampak v to ploščo gredo samo DDR rami. Glede na to, da si napisal, da imaš mATX sem v dilemi, če je to sploh prava matična, ampak oznaka je enaka.

lp, T.

Mazgajver ::

Aha sm preveru pa piše da mam ddr RAM in sicer 512MB PC3200 400MHz Transcend 184 pin.
Pa mi niso kul a bi jih loh zamenju z ddr 2 al pa ddr3.:\

bluefish ::

NE. DDR 2 ni združljiv za nazaj, DDR 3 pa je prisoten samo na grafičnih karticah.

amigo_no1 ::

Ne.
DDR3 je zaenkrat bolj na papirju.

Tugo ::

Zakaj bi sploh želel menjat ram??? Oziroma kaj ti po tvoje ni kul?

lp, T.

Mazgajver ::

Ma špilam Counter Strike pa sej je u redu sam se takoj občut razlika če zvečam resolucijo. Rd bi še bolj zmogljiv comp da k špilam vse bolj gladko teče. Ampak kokr vidm se bom mogu zadovoljit z navadnim ddr.
Kako pa to da ddr3 še ni v RAM obliki.8-O

Tugo ::

Ampak tole te pa grafična bremza, ne pa ram. Če je karkoli v zvezi z ramom, potem bi ga lahko bilo malo več, ampak to kar ti praviš je problem z grafično.
Katero grafično pa imaš?

lp, T.

Mazgajver ::

VGA PCI-e Sapphire ATI Radeon X550 256MB vsaj tko piše v dokumentaciji sam nism čist za zihr k so me nategnil za hard disk mogu bi met 160 giga mam pa 126. Kako bi dejansko preveru ktero grafično mam.

mtosev ::

DOwnlodaj everest program.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tugo ::

če imaš 126G, potem imaš sigurno 160G model. Imam pa občutek, da nimaš vidnih vseh 160G. Najprej bi bilo lepo, če bi se izobraževal in si pogledal koliko dobra grafična kartica je to, potem kaj pomen 160GB v resnici, ker te ni noben nategnil, samo ne veš kaj dobiš.
160GB = 160.000.000.000B = fizično malo pod 150GB in je odvisno od proizvajalca do proizvajalca.
Grafična kartica X550 pa spet ni ne vem kaj. Tukaj je spet odvisno od igre do igre koliko je zmogljiva in seveda tudi pri isti resoluciji odvisno od nastavitev (kvaliteta prikaza).
Na Slo-techu (in tudi drugod) je napisano ogromno člankov o vsaki posamezni komponenti v PC-ju, oz. o tem kako takšna komponenta, ki jo imaš ti v svojem računalniku, pripomore k hitremu igranju igric. Mogoče ne bi bilo slabo za začetek, če si pogledaš koliko dobra je taka grafična v te igri, ki jo igraš in koliko FPSjev dobiš z njo pri želeni resoluciji. S tem lahko začneš.

lp, T.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nove matične plošče socket FM2+ za AMD procesorje ki so samo v izvedbah MicroATX !

Oddelek: Strojna oprema
231420 (1245) galu
»

Nakup novega računanika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528404 (7442) noob96
»

Kateri procesor bi vi izbrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
898541 (7177) energetik
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007933 (6128) Pdove05
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635992 (4508) opeter

Več podobnih tem