» »

Najbolj varen nacin placevanja preko interneta?

Najbolj varen nacin placevanja preko interneta?

Pesimist ::

Katero bi bil najbol varni nacin tega pocetja ce ne zaupas symantechu da ti viruse odstrani. Enkrat me je ze symantech mocno zajebal z enim virusom.

Studiral sem da si linux live distribucijo eno nabavim pa preko tega botam pa placujem?

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Pesimist ::

heh tam ko jaz mislim majo samo visa, master pa se enih par..... Mene zanima bol varnost na lastnem racunalniku kak jo najbolse zagotovit.

madviper ::

Za začetek je velik, če ne odpiraš priponk od neznanih pošiljateljev in ne klikaš OK na vseh pop-out-ih :D
Pravtako je priporočljivo da ne obiskuješ strani s sumljivim poreklom (p0rn, crack ipd.).
Za dodatno varovanje pred Zlobno-Kodo, pa je dobrodošla uporaba AV in FW, v navezi z različnimi odstranjevalci druge nesnage (npr. Spyboot, Adaware ipd.).

Res je načeloma manj virusov, črvov in druge zalege za Unix sisteme, vendar tudi ti niso popolnoma brez napak.

Za najbolj paranojične pa priporočam uporabo hardware-skega FW ter routerja, ki filtrira promet. Možnosti je neskončno, omejeno le s tvojo domišljijo in finančnim stanjem!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

Cokolesnik ::

Nortona ali Symanteca pa tudi lahko počasi že zamenjaš s kakšnim drugim antivirusnikom, ki bo požrl manj sistemskih sredstev in je bolj učinkovit. Jaz bi ti priporočil NOD32 ali Bitdefender.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Pesimist ::

vse se da znebit razen tistega odpiranje cudnih datotek. Vcasih rabis file ki se imenuje rar.rar pa pravijo da je najnovejsa izvedba z mininove ko se ti mudi :D

No sej vseeno jaz si bom ubutoja potegno pa z live CDja placal.

madviper ::

Ah ja tud torrente sm pozabo omenit. Če bi šel v trgovino in software kupil legalno, potem ne bi imel težav z Zlobno Kodo >:D

Drugač pa probaj z iskanjem torrentov na tem linku!
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191557 (1280) solatko
»

Najboljši plačljivi antivirus (2011)?

Oddelek: Programska oprema
305858 (4962) krneki0001
»

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
372711 (2153) @nny
»

Infekcija .ISO in .rar mozna?

Oddelek: Informacijska varnost
141138 (907) Azrael
»

Vlom v računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
101906 (1722) meacho

Več podobnih tem