» »

Infekcija .ISO in .rar mozna?

Infekcija .ISO in .rar mozna?

Pesimist ::

Ali je mozno da ti kaksen virus .iso in .rar infektira, ce izhajas iz stalisca da je orginalno .rar in .iso cisti, kadar je potegjen z neta.

Ce pa je ze virus v .rar. Ali je mozno da se sam razsiri brez da ga ti pozenes.

mtosev ::

mislim da ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

R33D3M33R ::

Najverjetneje se to lahko zgodi. Virus vrine zlobno kodo nekje vmes v datoteko in ko jo poženeš, se izkoristi recimo varnostna luknja v Winrar.

Glede na to, da windows ne omogočajo predogleda rar datotek, je odgovor na drugo vprašanje, da ni možno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tr0n ::

Itaq da lahko.

mtosev ::

moj odg je bil vprasanje 2.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

Mja to so zaj odgovori na kera vprasanja.

1. ISO, kolko mi je znano ni mozno da se infektira, ce ti lezi na disku, niti ce mas odpretega z daemon toolsom. Sej je to menda samo read only datoteka.

2. .RAR nevem ce se lahko inficira.

3. .RAR ce je ze virus noter, se tudi ne more razsirit brez da ga ti pozenes oz extrahiras.

Tr0n ::

Virus lahko dela vse, kar lahko tudi uporabnik, ce ga ze enkrat fases. Tudi unrara, extracta, kuha kosilo in pere perilo.

Pesimist ::

in kak bi nej virus to delo. Te ja rabi kombinacijo pravih programov prednamescenih da bo kaj takega mozno.

overlord_tm ::

Tud v jpeg je lahko virus ... pa ni nobena izvršljiva datoteka. Preprosto izkoristi luknjo v programu s katerim odpreš ...

perci ::

sawyer: Virus je program, tako da lahko dela vse kar lahko delajo programi. Med drugim tudi editiranje iso fajlov.

R33D3M33R ::

in kak bi nej virus to delo.


Vriniti kodo je še najmanjši problem. Kako pa misliš, da delajo razni patchi?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Azrael ::

>1. ISO, kolko mi je znano ni mozno da se infektira, ce ti lezi na disku, niti ce mas odpretega z daemon toolsom. Sej je to menda samo read only datoteka.

To ziher ne drži, saj pri nekaterih boot CDjih stegneš dol iso in po želji še program za editiranje, npr izbira kodne tabele za tipkovnico. Default je npr US, ti lahko izbereš CRO, ki ga imamo tudi pri nas.

In po taki predelavi je iso še vedno delujoč, tudi če ga zapečeš na CD, ne samo v virtualnih pogonih. Tudi dolžina iso datoteke ni nujno, da se bo sploh spremenila, datum in čas pa se tudi lahko ohrani.

Na zunaj brez bitne primerjave spremembe sploh ne boš opazil, samo delovanje bo nekoliko drugačno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pesimist ::

Jaz govorim da potegnem dol kaj te vemo Beta Win7, Ununtu ISO. In jih nic ne editiram. Samo burn na CD in fertik. In to se nebi smelo inficirat pomoje, ne glede kaki virusi so na disku, v kolikor ni burn program ze inficiran.

Pesimist ::

Oz. Kak scistis racunalnik ce nimas na razpolago nic in imas istocasno samo en racunalnik. Nekje moras neki bootCD dobit ki ni inficiran da vsej wipnes disk ce ne druga. Ampak edina moznost do tega CDja je pa dostop preko taistega inficiranega racunalnika na katerega ISO potegnes, zdaj pa samo se upas da bo ISO cist.

Azrael ::

Verjetno ti ne bo najbolj všeč, vendar v tem primeru je možnost še ShipIT Ubuntu LiveCD (naročiš in pošljejo po pošti).

Traja par tednov, da ga dobiš, ampak je ziher Clean in z njim potem spečeš pomembno robo na CD/DVDje ali skopiran na nek USB ključek ali disk.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

antivirus

Oddelek: Pomoč in nasveti
372338 (1221) jozerus

USB 1.0,2.0,3.0

Oddelek: Strojna oprema
181874 (1432) Ziga Dolhar
»

bin

Oddelek: Programska oprema
101190 (1056) Matek
»

download linux pingo 3.1

Oddelek: Operacijski sistemi
223271 (3072) lopov
»

Bin file!

Oddelek: Pomoč in nasveti
112945 (2797) CaqKa

Več podobnih tem