» »

Kako instalirat windowse na sata2 disk?

Kako instalirat windowse na sata2 disk?

msms ::

Imam disk Hitachi T7K500 320gb SATA2 priklopljen na osnovno ploščo Biostar TForce 965PT. Ko hočem instalirati windows xp mi diska ne zazna.
Naredil sem disketo z driverji sata2 iz cdja osnovne plošče, pognal windows xp in z F6 aktiviral driverje. Zazna driverje: ICH8R/D0/DH SATA RAID Controller, ICH8R/D0/DH SATA AHCI Controller, 631xESB/632xESB SATA RAID Controller, 631xESB/632xESB SATA AHCL Controller.
Probal sem z vsakim posebaj pa diska ne zazna. Iskal sem tudi nove driverje za ta Hitachi disk pa jih ne najdem. Disk deluje preverjeno. Vsaka ideja je dobrodošla.

dejansan ::

a v biosu ti zazna normalno disk

v zadnjem času že dolgo nisem rabil diskete za sata diske ( nazadnje pri nf2 ) medtem pa, ko pri novejših nforce in intel čipovjih nič več
dejansan

pavka ::

Hitachi diski so zelooo slabi.Morda pa le ne deluje.Meni je crknil pri popolnoma novem kompu in to takoj ko sem ga dobil.Verjetno je bil že vgrajen pokvarjen.
Več glav več ve!!!

moglasi ::

Hitachi diski so odlični (ex IBM)
Gremo po vrsti..
Prvo moraš v BIOSU nastaviti da ti SPOZNA SATA diske kot "navadne". Kakšen compatibility mode ali nekaj podobnega. V takem primeru bi morala plošča takoj spoznati SATA disk (kot navaden ide) Lahko pa nastaviš kot nativni SATA način..
Potem pa je obvezen gonilnik. ČE hočeš inštalirat sistem (win ) na njega, obvezen gonilnik na začetku inštalacije..
mislim da pri winxp je to F6 tipka.. pazi.. hitro izgine!
Če rabiš samo za podatke lahko gonilnik inštaliraš tudi iz win.

refosk ::

Če nimaš RAID potem ti ni treba instalirati driverjav s F6. Imam tudi hitachi disk v biosu nastavljen na native SATA in gre vse brez problemov. Si poskusil s formatiranjem pred začetkom instalacije, recimo z acronisovim disk directorjem? Njihov bootable CD se mi zdi izredno priročen.

msms ::

Disk deluje in nima bad sectorjev. Na disku so windowsi sp2, ki se zaženejo brez problema. Grem probat v bios nastavit compatibility.

msms ::

Gledal sem v biosu pa ne najdem nič. Kje nastavim da mi spozna SATA disk kot navadnega oziroma native SATA?

moglasi ::

Različne osnovne plošče na različnih mestih biosa..
Preglej BIOS po vrsti.. od začetne strani (osnovne nastavitve.. tak kjer imaš tudi diske/dvd/floppy) pa pojdi naprej..

msms ::

Evo slike od biosa, naj prosim kdo pogleda, ker jaz ne najdem nič.

slika1
slika2
slika3
slika4
slika5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193130 (2107) Gutjerez
»

Nov disk(sata) + Gigabyte EP35-DS3R ne dovoli inštalacije W-Viste

Oddelek: Pomoč in nasveti
131148 (1015) ZaLoMaT
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474786 (3368) al3s
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153059 (2718) markk1
»

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

Oddelek: Operacijski sistemi
151957 (1652) dejan707

Več podobnih tem