» »

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

Iz win vista na win xp na prenosnem računalniku

dejan707 ::

Lep pozdrav vsem!!!

Jaz bi zelo prosiu če ime kdo kakšno idejo kako naj zbrišem visto z prenosnika ter naložim xp na prenosnika.
Hvala v naprej

honda20 ::

U biosu naštimi da ti bere PRVO ENOTO CD-ROM....in pol dej cd od xp-jou notr....in lepo formateraš disk na katerem maš visto....in je to to

dejan707 ::

to sem vse nardiu,naštimau da mi najprej bere cd-rom,potem mi da možnost da nardim setup win,ali repair,ali exit,jaz sem stisnau,setup ein,potem pa mi napiše SETUP DID NOT FIND ANY HARD DISK DRIVERS INSTALLED IN YOUR COMPUTER.
MAKE SURE ANY HARD DISK DRIVERS ARE POWERED ON AND PROPERLY CONNNECTED TO YOUR COMPUTER, AND THAT ANY DISK-RELATED HARDWARE CONFIGURATION IS CORRECT. THIS MAY INVOLVE RUNNING A MANUFACTURER-SUPLIED DIAGNOSTIC OR SETUP PROGRAM.
SETUP CANNOT CONTINUE. TO QUIT SETUP, PRESS F3.


To mi napiše,če se je že komu to zgodilo pa da je znau rešit problem ga lepo prosim za pomoč.
LP.

AndrejS ::

Verjetno imaš SATA disk , pa ga windowsi ne najdejo. Katere XPje maš... probaj z tistimi ki imajo že SP2 naložen.

wanderer ::

Potreboval boš SATA driveje na disketi in USB floppy. Malo potem, ko se začnejo bootat Windowsi XP iz CDja pritiskaj tipko F6 in naloži SATA gonilnike iz diskete.

Jakka ::

Ni ravno tako, da potrebuješ usb disketnik in disketo. Časi tega so mimo.

Najprej poskusiš z WinXP sp2, če najde disk, super. če diska vseeno ne najde, greš v bios ter najdeš nekaj v zvezi z "native sata support" in daš na drugo vrednost. Potem bi inštalacija morala najti disk.
Samo tole je na pamet, ker nisi napisal za kateri prenosnik gre.

zee ::

AHCI način delovanja je potrebno izklopiti v biosu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tribal ::

pr HP prenosnikih vklopiš funkcijo SATA native mode v biosu.

dejan707 ::

hvala za informacije. Gre za prenosnik acer aspire 5920.upam da vam kaj pomaga,če ima kdo sata driverji za ,bi mi jih lahko prosim kdo poslau,ali pa kje se to da dobit.

hvala v naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan707 ()

kixs ::

V biosu poisci in izklopi:

Use native SATA (oz. nekaj temu podobno)

lp

dejan707 ::

meni nikjer ne piše use native sata ali sploh kaj približno podobnega,sploh nikjer ne omenja SATA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan707 ()

mat3 ::

Potem si pa dobi gonilnik za SATA (za kontroler tvojega čipovja prenosnika) in integriraj v inštalacijo XP gonilnik in zapeči na en nov CD windowse ter jih s tega CD-ja namesti. Tako ti bo videlo disk. Edini problem je ponavadi, da se tak exe z driverji ponavadi da razpakirat samo na disketo in potem lahko daš v nlite...
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

dejan707 ::

če bi bili toliko prijazni,sem še ravno začetnik v tem,kje bi lahka dobil gonilnike za SATA?
Hvala v naprej

mat3 ::

Ker sem rad prijazen in tudi sam deležen pomoči.... Tukaj najdeš gonilnike, BIOS... Tudi SATA je tam. Drgač moraš kaj meti tudi na CD-ju od prenosnika, kak CD z gonilniki maš. Za nlite glej sem. Je slovenski in z malo prebranimi FAQ in ogledom kake slike boš zmogel. Drgač pa boš povedal hehe.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

dejan707 ::

evo jaz imam veliko uprašanj,zato bom kr začeu spraševat hehehe....meni da možnost
intel (R) 82801HEM SATA RAID CONTROLLER (MOBILE ICHOM-E)
INTEL (R)82801HEM/HBM SATA AHCI CONTROLLER (MOBILE ICHOM-E/M)
INTEL (R)82801HEM/HBM SATA RAID CONTROLLER (DESKTOP ICH8R)
INTEL (R)82801HEM/HBM SATA AHCI CONTROLLER (DESKTOP ICH8R)

Bi lepo prosil če bi mi lahko kdo o tem kaj razložil,pa če bi mi lahka kdo povedal,za katero možnost bi se odločo.
Lepo Prosim

dejan707 ::

to sem naštudirau,zdaj pa mi piše da moram: insert the disklabeled: intel matrix storage manager driver.into drive A

pres enter when ready

prosim za pomoč.hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193124 (2101) Gutjerez
»

Win XP na novem Asus Laptop-u - problem pri instalaciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
81366 (1271) Macx95
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474773 (3355) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415935 (4798) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153048 (2707) markk1

Več podobnih tem