» »

Bios ATI Radeon x1650 težave

Bios ATI Radeon x1650 težave

kefibasa ::

Ker sem imel ničkoliko težav z grafično kartico (resetiranje grafike in včasih celo celega računalnika) in sem neuspešno poiskusil že vse možne update driverjev sem na koncu poiskusil nadgraditi še BIOS grafične kartice (GigaByte Radeon x1650 Pro) - med samim nadgrajevanjem BIOS-a v Windows XP (Gigabyte Utils) mi je javilo napako in popačilo sliko, tako da ni bila več "berljiva". Vse kar mi je preostalo je, da sem resetiral računalnik in končni rezultat je ta, da se računalnik ne prižge več. Očitno je grafična ostala brez BIOS-a. Kaj narediti oziroma kako ga naložiti? Original BIOS imam shranjen!!

Prosim za pomoč!!

asus ::

zaflashal si kartico ,preostane ti edino da "naslepo flashas " stari bios

Carmack ::

Ja jst mam 7600 GS AGP,tko da sem si nabral nekaj informacij od RMA-ja od Club-3D ..
So mi rekli da če se update BIOS-a izjalovi,nej dam not eno PCI graično,u biosu nastavm Primary Graphics port na PCI in nej spet probam flashat BIOS oz nej dam gor originalnega...
Mislim da bi moralo tud pri tebi delovat.
LP8-)
Edit: Typo
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

kefibasa ::

Bom poiskusil, samo moram najti eno grafično na PCI vodilu. Zankrat hvala....

kefibasa ::

Končno sem dobil grafično na PCI vodilu (to je danes že prava akcija) in zadeva DELA!!! Hvala za pomoč. Ker vidim, da stvar obvladate vam bom vrgel še eno kost - kot sem omenil imam z omenjeno grafično težave, namreč večkrat mi resetira grafično oziroma včasih cel računalnik. kaj narediti?

dejansan ::

z memtestom preveri ram

če imaš možnost sprobaj drug napajalnik, sprobaj grafiko v drugem računalniku,...
dejansan

kefibasa ::

Preveril sem z memtestom - ni nobenih težav. Napajalnik imam 550W, tako da tudi tukaj nebi smelo biti problemov. Verjetno se res pregreva grafična - ali obstaja za grafično GigaByte GV-RX165P256D-RH (Radeon X1650 Pro) kakšen program, ki bi čekiral temperaturo?

mkonci ::

Šit, isti problem kot pri tebi, GigaByte radeon x1600PRO. Stalno resetiranje, zmanjka slike...
Sem probu flashat bios pa je šlo vse u en k...
A mi lahko mal bol podrobno razložiš kako lahko dam stare biose na grafo nazaj? mam jih na disketi ker sem naredu backup.

Matr sem jezen:'( ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

kefibasa ::

Tale ATI ima očitno res velike težave in posledično mi uporabniki tudi.

mkonci, stvar sploh ni tako huda kot je videti na prvi pogled. Dodatno moraš vstaviti še eno grafično kartico (VGA,PCI, odvisno od razpoložljivih slotov) in jo v Biosu nastaviš kot primarno. S tem boš lahko zagnal Windowse (verjetno v varnem načinu zaradi resolucije ki jo podpira nadomestna grafična) v katerih lahko ponovno flashas.

Srecno...

mkonci ::

Živjo, ja našel sem PCI grafo v svojem starem rač. Zdej me pa zanima če mi lahko kdo napiše precej točen opis kako nej flasham iz diskete!

PROSIM:)

J`Mavr0 ::

da si sposodbim temo...

IMAM težavo (sigurno grafična kartica)
Komp:
X2 4200+
M2n-e
OCZ 800 KIT
550LC 14cm
320GB + 250GB
Ohišje Enermax Server

Včasih se mi resetira sam od sebe, zdaj pa ko požem 3D mark pa se mi reserita...
Winsi na novo narejeni
Bios matične flashan na zadnjega
Grafični drajverji pa so tudi novi...
Temparature CPU 28, VGA 30, Disk 29

Kaj je vzrok za to?

lp;
Jernej

mkonci ::

Jst ti napišem mojo izkušnjo, ki bi me kmalu stala nove grafe.
Če imaš driverje catalyst dej vrž tega hudiča dol ker niso vredni pol crkjene svinje (moje izkušnje sami problemi) pa si potegen dol nove omega driverje in poročaj. S to potezo se je moj kop spremenil v lepo delujočo mašinco brez resetov, prej pa sami crki :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127846 (11726) erzy
»

Kako bi izklopil grafo, ko je ne rabim?

Oddelek: Strojna oprema
311818 (1081) Freezy
»

Prijateljica želi računalnik za okrog 470€

Oddelek: Kaj kupiti
111777 (1502) Azrael
»

sistem intel/amd

Oddelek: Kaj kupiti
91371 (1180) Carmack
»

Pomoč med posodablanjem biosa reset???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191312 (1118) mkonci

Več podobnih tem