» »

ABANKA, dvig tarif, tudi do 30%

ABANKA, dvig tarif, tudi do 30%

trnvpeti ::

dobil sem dopis od omenjene banke
in se bodo skoraj vse tarife dvignile za okoli 30%
seveda, ne zaradi prehoda na EUR

ima kdo podatek, da katera banka ni podrazila storitev z 1.1.2007?

Izi ::

Hja kaj moreš, jaz sem pri NLB in so isto naredili že par mesecev nazaj in sedaj z 1.1.2007 ne bodo več dvigali (vsaj pravijo tako).
Kjerkoli boš, boš prej ali slej na istem.
Banke niso dobrodelne ustanove >:D
Lahko vse skupaj preneseš domov v štumf in posluješ samo še z gotovino.

BuDi79 ::

NLB s 1.1.2007 celo zniža tarife za nakazila v euro tujino na raven tarif pri nakazovanju po Sloveniji

torej, nakazilo v Nemčijo proko Klika.. 75 sit

kekz ::

Ob vstopu v EU sem želel prenesti račun v tujino ravno zaradi obnašanja naših bank. Sicer bi bilo možno, ampak precej drago, provizije nakazil in konverzij so bile visoke. Obljubljali so, da bo po prevzemu evra to urejeno. Torej, odpreš račun čez mejo in ti tja nakazujejo plačo. Po mojem je skrajni čas, da naše banke prilagodijo poslovanje Evropi.

kekz ::

Podobno sem zaprosil za uradno pojasnilo, če je mogoče npr. avtomobilsko obvezno zavarovanje skleniti v drugi članici EU. Dobil sem odgovor z referenco na zakon, kjer je navedeno, da se po naši zakonodaji za zavarovalnice štejejo samo take s sedežem v Sloveniji. Torej, zakonsko ni možno :(

pingec ::

A kdo ve, če se da odpret račun v Italiji ali Avstriji, brez da grem osebno v banko?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

motorc ::

A ni bolje v Švici?

kekz ::

Ni bolje v Švici! Premajhni donosi in predvsem preveč odročno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Matty ::

NLB s 1.1.2007 celo zniža tarife za nakazila v euro tujino na raven tarif pri nakazovanju po Sloveniji


Isto bo naredila tudi Abanka in vse ostale banke v SLO. Razlog? Prehod na evro... Poleg tega se ti bo sedaj SLO racun prikazoval kot IBAN racun...

Res pa je, da je Abanka povisala vse tarife za vodenje racunov. To je NLB naredila ze prej, cisto za primerjavo... tolarski racun na NLB stane 470 SIT, po novem letu bo pa Abanka povisala na 360 SIT, res pa je, da je pri Abanki treba pristeti se 100 SIT za Abanet, ce ga hoces imeti... placevanje po Abanetu se vedno cenejse kot po Kliku... torej isto sranje, drugo pakovanje...

trnvpeti ::

pa kaj ste precitali v redu ali kaj :)

ce sem vam napisal, da sem dobil nove cene od omenjene banke
placevanje preko abanke je okoli 30% drazje, kot je bilo sedaj
30% !!!

Matty ::

Ne vem kaksen dopis si ti dobil... ampak jest sem dobil tole spodaj... in ne vem kje si videl skoraj "vse" tarife za 30%... ker spodnje tarife za vodenje racuna gredo gor za tam okoli 12%... no, vseeno... se vedno prevec in izkoriscajo Evro...

Bo pa poslovanje s tujino sedaj precej cenejse...

--------------------
Decembra 2006 in januarja 2007 sprememba tarife in splošnih pogojev

Z 18. decembrom 2006:

* bo ukinjena višja tarifa za plačila in prenose prek spletne banke Abanet ter za vplačila na račune podjetij s posebno položnico in bančnim nalogom za zneske nad 2 milijona SIT in bo veljala tista za plačila nižjih zneskov;
* bo po novem znižano nadomestilo za dvige gotovine z debetno kartico Visa Electron na bančnem avtomatu ali okencu v državah članicah EMU s 400 SIT (1,67 EUR*) na 100 SIT (0,42 EUR*).

Z 19. decembrom 2006:

* bo veljala tarifa za dvige gotovine s kartico BA Maestro na bančnem avtomatu druge banke doma 84 SIT (0,35 EUR*), osnovni dnevni limit za dvig gotovine na bančnem avtomatu na navadnem osebnem računu pa bo 50.000 SIT (po uvedbi evra 210 EUR) namesto 30.000 SIT.

S 1. januarjem 2007:

* začno veljati zaradi prilagoditev na evro novi splošni pogoji za poslovanje z osebnim računom, varčevalnim računom, otroškim varčevalnim računom s knjižico in s plačilnimi ter kreditnimi karticami, ki jih izdaja Abanka;
* bo nižje nadomestilo za plačila v države članice EU do vrednosti 50.000 EUR, tako da bo izenačeno z nadomestilom za domači plačilni nalog;
* spreminjamo mesečno nadomestilo za vodenje osebnih računov:
* tolarskega računa na 390 SIT (1,63 EUR*);
* tolarskega računa za uporabnike spletne banke Abanet na 360 SIT (1,50 EUR*);
* tolarskega in deviznega računa na 440 SIT (1,84 EUR*);
* tolarskega in deviznega računa za uporabnike spletne banke Abanet na 410 SIT (1,71 EUR*);
* deviznega računa na 220 SIT (0,92 EUR*).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038313 (16469) sbawe64
»

Banke dražijo storitve! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14413168 (9651) dimko
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346581 (4447) Primoz78
»

Pri kateri banki ustvariti bančni račun? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6610029 (8013) vasquez
»

Opozorilo o ne delovanju bankomatov na dan 31.12.2006 - 01.01.2007

Oddelek: Loža
372738 (1677) borchi

Več podobnih tem