» »

Pentium 1 + 133Mhz RAM????

Pentium 1 + 133Mhz RAM????

kuntek ::

Bo delal 128Mb-133Mhz RAM na stari matični plošči za Pentium 1 ???

Brody ::

ne

Rott-von-weiler ::

zakaj ne

McHregec ::

težko ampak bi blo bolš če bi uporabu pc100 ram

kuntek ::

Saj ni blema. Samo slučajno imam doma 128Mb 133Mhz RAM, ki ga trenutno nimam kam drugam dat in sem ga mislil v stari Pentium vtaknit.
Kaj se lahko RAM-u kaj zgodi, če naredim to?

robertos007 ::

preveri voltažo stare plošče majo se mi zdi 5v nove pa 3.3V

Alec999 ::

folx pa kaj je z vami :) a mu nov noben povedu da ta ram negre na Pentium 1 platke razen ce ma ksnga novejsega hibrida kar pa tezko vrjamem.

na tastarih platkah so bli Drami (72 nozic al neki tazga)
na P2++ etc. so pa SDrami (168 al nevem kok) torej totalno nekompatibilno :) razen ce mas ksn pretvornik al pa hibridno plosco k ma pol pol

P.S.
ura je 1:28 mogoce sm kj spregledu pa se kje zmotu .. ne zamert :)

luni ::

jah ce mas hibridno plato ki ima DIMM podnozja, pol bo itak delalo, ce pa ne pa bos lahko samo s hamrom not zatlacil ram samo pol ne garantiram da bo delalo :)
Artificial Intelligentia

kuntek ::

Ste pa vsi zelo pametni. Moja plata ima dve rezi za DIMM 168-pin 3.3V.
Alec999 izgleda da imam res hibridno plosco (haha):D

ABX ::

Poglej kakšno plato imaš in pejdi na net po specifikacijo. Moja stara Abit za P133 je imela 2x edo in 2x dimm kjer je delal PC100.

Vse je odvisno od sreče :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SasoS ::

Pomoje to bl ne bo delal. Sicer se pa jest glih s tem ukvarjam. Mam 64 MB PC133 rama in sm probu v štirih P1 sistemih z VX chipsetom. Pri treh se sploh ni monitor pržgal, v enmu je najdu pa sam 16 MB. V P2 sistemu dela brez napak. Aja en od teh Pentiumov ma celo DIMM že notr (32 MB) pa dela. Kolker sem jest manuale gledu, pa tm k so ram kombinacije naštete je navečji DIMM 32 MB, tko da pomoje je fora, da ne more on v 1 čipku naslovit več kot 32 MB al pa kej tazga...(Kdo si je pa mislu, da boš hotu met več k 32 mega :D)



Sašo

ps. Glih spomnu sm se, da mam nekje tud TX plato, pa 64 MB PC100 DIMM dela čist lepo (na eni drugi TX k sm probu pa ni delal...). Tko da probi, pa poglej kaj se zgodi:D

kuntek ::

Pa se lahko Ramu kaj zgodi, če ga dam noter in nebo delal?

Yurko ::

Sam mam doma Asusovo TX97 platko (TX čipovje), kjer imam obešenega notri 128MB 133MHz Rama, pa v nekaj mesecih nobenga problema. Plata ma tako DIMM kot SIMM reže za ram, sam naenkrat lahko uporabiš samo reže enega tipa (tako v navodilih). Proc je P200MMX pa Win2k in zadeva stabilna kot skala (zgolj za poslovno rabo).

andro ::

Pomoje se ne mora zgodit nič. Ram PC133 dela na vseh ferkvencah 66-133.:)
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Zipper ::

kuntek: bodi dec in povej kaksno plato imas, da ti tocno ogovorimo ne pa da kar nekaj ugibamo v tri krasne. Taka vprasanja in posledicno taki odgovori so brez veze.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

Zipper ::

Oprosti kuntek, prej sem pozabil omeniti, da zazeni SiSoft Sandro(dobis je na Slo-Techu) in zazeni MAINBOARD INFORMATION in zvedel bos vse o tvoji plati in tudi, ce ti podpira SDRAM.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

kuntek ::

Saj sem že napisal da podpira sdram. Plata je Chaintech 5TLM. Bom čez vikend dal RAM not in povedal kaj je blo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 MHz RAM na 66 MHz plati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9996 (866) VASkO
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9990 (913) kuglvinkl
»

ram za 200 MHz

Oddelek: Strojna oprema
141005 (871) SkIDiver
»

vrste RAMa ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61434 (1346) asteroidk
»

Kake rame kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101123 (919) BrKo

Več podobnih tem