» »

ram za 200 MHz

ram za 200 MHz

mmisv ::

a je možno da ma pentium 200 mmx že sdram not? a se ramo razlikujejo tut obliki une reže k pol not ram zabiješ??
Čist trivialna stvar...

burekar ::

Ja, tud po uni reži se razlikujejo. SIMM in DIMM reže so. DIMM so daljše. Zelo možno je, da maš noter SDRAM, jst sn meu na K6 233 128SDRAMA, pa mi je čist lepo delal, še kr hiter. Novejši kot je RAM, boljši je.

mmisv ::

ok. zanima me sam če se razlikujejo k ne vem kašn ram mam not
Čist trivialna stvar...

AvAkI ::

NE DIMM reže se ne razlikujejo samo če hočeš dokupit ram moraš pazit da ja to RAM 66MHz ne pa 100MHz drugače ti zazna več rama al pa manj kot ga pa v resnici sploh je.

Simko ::

Heh, 100MHz lepo deluje tudi na FSB 66 MHz.....

Binji ::

Simko: doh! Bi blo pa lepo, ce bi tud 66MHz RAM delal na 133MHz>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

AvAkI ::

Vem da dela ampak take stare plošče od p200 tega ne podpirajo!!! - lastne izkušnje;((

OZZY ::

Avaki: Ni rečeno. Jest sem mel shutle hot plato za k6-200 in je mel za sdram reže gor. In tud mel sem sdram gor. Vse je odvisno katero plato ima on.
Go with the flow.

Yurko ::

Heh, ne vem, jest mam na stari plati Asus TX97 (v katero imam napopan 200MMX) 32MB PC66 in 128MB PC133 (oba seveda SD).

Pa nobenga problema ;-)

mmisv ::

ja zgleda da bo res treba še enkrat odpret kišto in pogledat oznako plošče.
Čist trivialna stvar...

AvAkI ::

Tudi moja plošča je mela reže za SDRAM torej DIMM reže. Sam te plošče ponavadi ne podpirajo 100MHz vodila. Ko sem dal notri 64MB SDRAM-a 100MHz mi je kazalo 32MB!? Ko pa sem dal notri 32MB SDRAM-a 100MHz mi je kazalo 8MB!? Ko sem dal 32MB 66MHz rama mi je kazalo 32MB in ko sem dal 64MB rama in to 66MHz je tud delalo.
Torej tako...

malinavc ::

jst sm mel plato za Cyrixa 200 pa je mela SDRAM, mel sm pa enga 64MB 66Mhz, enga pa 64MB 100Mhz in je delalo čist kul, sm tej Cyrixi so bli čist u pizdi...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

VASkO ::

avakl, ocitno ne ves u cem je fora!

RAMa ti stara plosca ne zazna npr celega ne zaradi tega, ker je po specifikaciji PC100 ali PC133, to nima veze. Ne zazna ga plosca, ker je npr prevelike gostote na banko, ima prevec cipov na banko, itd. Odvisna je konfiguracija, torej stevilo in velikost (v Mb (megabitih)) cipov na ploscici DIMM. Posamezni cipseti imajo dolocene omejitve, sigurno pa ni omejeno, da ti PC133 ne dela na 66mhz.

Simko ::

Binji
meni dela.66 MHZ na 133 namreč... ;)

SkIDiver ::

Jz mam plato od intla pa ma sdram reže (2) pa mi dela ram nalepih 133. Zakon. Pa še jerovška sm nategnu za razliko namest on mene jz njega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737940 (4742) floyd1
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131814 (1730) Fizikalko
»

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61228 (1137) Kekec
»

RAM?!

Oddelek: Kaj kupiti
251331 (956) Trdi
»

Pentium 1 + 133Mhz RAM????

Oddelek: Strojna oprema
161204 (1071) kuntek

Več podobnih tem