» »

Kabelski internet na Ptuju - TELEING

Kabelski internet na Ptuju - TELEING

janceh ::

Ima kdo izkušnje z ponudnikom kabelskega interneta na Ptuju TELEING ?
Zanima me namreč, če imajo ostali tudi težave odkar so šli na nove hitrosti.
Imam paket B ki po novem ponuja 2048/256 Kb/s vendar na speedtest.si izmerim vrednosti okrog 300-600 Kb/s za download.
Prej ko je bila nazivna hitrost paketa 1024/192 Kb/s sem pa vedno nameril vrednosti med 900 in 1000 Kb/s.
Upload je pa vedno na nivoju.
Ker na TELEINGU trdijo, da to ni res in da pri njih vse odlično deluje, me zanima če ima še kdo podobne izkušnje.

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 277.44Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 345.04kb/s


Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 277.91Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 378.95kb/s
  • spremenil: janceh ()

Tomay ::

Kaj sploh deluje?
Pri starših imam še staro triero, kater sedaj na Ptuju ni možno več dobit, pa še tu me bodo zdaj ven vrgli.

Drugače pa ima sosed najmanjši paket A1 (256/96), ki s pasovno širino nima težav, je pa problem, da so izpadi bolj pravilo kot izjema. Komaj čakam T2.

Nasploh pa je Ptujski kabelski sistem tako v KU®©U, da je tako čudež, da sploh kaj dela. O kakem EuroDocsis 2.0 pa tudi še nekaj časa ne bomo slišali.

Drugače pa Teleing uporablja T2 ip-je, kar je načeloma dobro, težava je v kabelskem sistemu.

S čim testiraš pasovno širino? Poizkusi kak online speed test, ali pa npr. potegni dol ati-jeve driverje ob tem pa vkopi še dumeter, pa boš videl kje si.

Po moje bi morali začet peticijo proti teleingu podpisovat, ampak to je že politika ... :(
Voodoo 4Ever

janceh ::

Saj, zato pa iščem ljudi z podobnimi težavami. Žal pa na najbolj obiskanih straneh kt je naprimer ptuj-on.net ni foruma
Upam, da se nas sčasoma zbere dovolj, da jim stopimo na prste.
Preveč smo vložili v to omrežje, da bi nas sedaj nategovali.

masahiko ::

Sam imam pri TELEING-u na Ptuj-u paket 2048/256 kbit/s in od spremebe paketov nimam nobenih težav s hitrostjo. Od kar so dvignili hitrosti mi razni merilniki izmerijo hitrost kot jo imam po pogodbi, tudi izpadov ni....! Odlično TELEING:)) , SAMO TAKO DALJE!!!!

AndrejS ::

Saj to je v redu hitrost. Zgleda da si imel prej 8/768 paket.
Ponudniki navajajo hitrost v kilobitih, speed test pa kaže hitrost v kilobytih

1 byte = 8 bit !

svenh ::

Tudi meni zadeva funkcionira OK, sicer se včasih zgodi kakšna prekinitev - ampak to opazim zelo redko - mogoče enkrat mesečno.

Sicer pa vsi vemo, da računalništvo in vse informacijsko-komunikacijske tehnologije več niso "ekzaktna" znanost kot so bile, tako, da tem ponudnikom storitev na trgu ni lahko - vedno več za vedno nižjo ceno.

Drugače pa kar se tiče Teleinga lahko povem samo dobre stvari - še posebej če jih primerjamo z drugimi do predkratkim "monopolnimi" ponudniki določenih storitev na trgu.

Tomay ::

Niti ni toliko problem monopol, bolj je problem kaj sploh lahko dobiš.
Na Potrčevi na ptuju ne morem dobit adsl-ja? Oddaljenost od centrale je 700m ampak problem je v stari in preobremenjeni napreljavi. Tako, da drugega kot kabelska ne ostane, pa še za kabelsko nisem siguren, da bo šlo.

Dejstvo je, da bi na Ptuju morala biti že Eurodoscsis2 thenologija samo je kabelski sistem v ...

Ramišljam že o kaki wireles ali satelitski varianti :)
Voodoo 4Ever

svenh ::

Se strinjam - očitno j največji in osnovni problem infrastruktura.

Če pa le te ni oz. je slaba, pa se lahko ponudniki, ki opravljajo zgolj storitve vržejo na zobe! Mi jih pa klačimo.

jelkafuntek ::

Ne vem zakaj bi bila težava je v kabelskem sistemu. Zakaj pa ni imel Telemach težav v kabelskem sistemu? Teleing se samo izgovarja, ker so še daleč nazaj kot telemach. Mi pa moramo zdaj plačevati enako, ker so se naši pametnjakoviči v Kabelski televiziji Ormož odločili, da so cenejša varianta. Samo za priklop modema ti zaračunajo 26 evrov,pri Telemachu je bilo to brezplačno. To je za njih cenejša verzija. Nesposobneži. Mi pa bomo plačevali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375893 (51504) Tero
»

speedtest.si

Oddelek: Omrežja in internet
1513615 (12003) Pesimist
»

Testiranje povezave-čimbolj objektivno

Oddelek: Pomoč in nasveti
93350 (3145) Pinzl
»

Blokiran upload?

Oddelek: Pomoč in nasveti
82555 (2332) farko
»

adsl siol problemi!!

Oddelek: Omrežja in internet
62068 (1874) mozetic8

Več podobnih tem