» »

CCNA Cisco certifikat

CCNA Cisco certifikat

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

BaNdWiDtH ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšno imate mnenje o tem certifikatu? Koliko znanja ste pridobili ( tisti ki ste ga opravili )? Občutek imam, da v Sloveniji še ni veliko povpraševanja po njem oziroma obvladovanju cisco opreme v nasplošnem. Morda se motim?

Ali je tudi potrebno ta certifikat obnavljat? Kot naprimer Microsoftove certifikate.

Namreč na naši fakulteti poteka t.i. Lokalna akademija in ker se z omrežjem tudi ukvarjam v prostem času ( zraven programiranja in ostalega dela za fax ) imam namen se tega tečaja ( CCNA ) udeležit, zato bi bil hvaležen za kakršnekoli komentarje, nasvete itd...

Lep pozdrav!

shock ::

Ne me držat za besedo ampak mislim da ga je treba vsake par let obnavljat ta certifikat. Tako če si zdaj recimo 2. letnik na fakulteti ti ne bo kdo ve kaj koristil, pa če si absolvent in boš se v bližnji prihodnosti iskal službo, ti bo ta certifikat prišel kar dobro v upoštev za referenco.

Poldi112 ::

Mislim da vsi cisco certifikati veljajo 2 leti.
In vsake toliko časa vidim oglase ki iščejo kaj takega. Čeprav se mi zdijo izkušnje predhodnih delovnih mest bolj pomembne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

pecorin ::

malo sale:

Q: How do you get a Cisco Certified Network Administrator off your porch?
A: Pay for your pizza.

:)

BlazP ::

Sem naredil CCNA na elektro faxu, placal lep denar(za studentski proracun) za tecaj in mi niti malo ni zal, da sem ga naredil. Ce bi imel moznost se enkrat izbrati, bi 100% sel se enkrat delat! Dejansko dobis eno konkretno uporabno znanje iz opreme, ki se marsikje uporablja.

Goldee ::

Jaz imam tudi namen opraviti CCNA certifikat, v bližnji prihodnosti. Zdaj so izpiti. BlazP, koliko časa si se pa učil za ta izpit? Jaz sem trenutno na 120 strani knjige (CCNA study guide). Je pa drugače to lepa referenca. Kot pa je omenil že Poldi112, te certifikate je potrebno obnavljati.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Yacksy ::

Ko opraviš CCNA na faksu dobiš akademski CCNA certifikat. Industrijski CCNA pa je potrebno delati posebej (ko narediš CCNA na elektro faksu si pripravljen na polaganje industrijskega certifikata).

Nov cikel se začne 14. februarja (cikel je sestavljen in 4. delov, vsak del naj bi bil dolg 72 ur, traja pa zadeva celo leto). V tem ciklu se bom na tale tečaj prijavil tudi jaz. Bom lahko čez par mesecev kaj več povedal, so pa zaenkrat dobre reference :)
Shit happens

Goldee ::

Js bom opravljal CCNA v službi/preko službe. To ni isto, ali pač?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

sash ::

@Yacksy - Od je ti informacije da se začne nov cikel predavanj 14 februarja ?

sprašujem zato ker sem tudi interesent.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Aasimar ::

Nov cikel se začne 14.2.2007, predvideni termin so srede od 16h do 20h.

Če vas še kaj zanima, kar z vprasanji na plan. Informacije iz prve roke, ker sam vodim zadevo.


Več informacij tule:
http://sirena.fe.uni-lj.si/
sirena@ltfe.org

sash ::

Ah ljubljana mi ne ustreza, čakam na MB

Ve kdo mogoče kdaj bo zadeva ponovno zaživela na FERI-ju
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Edgar ::

Mal je sicer zastarelo ampak sem tole zasledil:

http://www.studentarija.net/portal/novi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Edgar ()

timek ::

Vem da je tale tema že malo stara, amapak da ne bom odpiral nove, bom kar tukaj vprašal par vprašanj.

Ravnokar sem končal 1 modul izobraževanja CCNA. (še 3je moduli mi ostanjejo.)

Se pravi, da bom moral ta certifikat, ki sem ga prejel za opravljen CCNA Exploratin: Network fundamentals, obnoviti cez 3 leta?

Ima kdo kaj več informacij o temu?

Lp

Aasimar ::

Zdravo,

Na omenjenem izobraževanju dobiš dovolj teoretičnega in praktičnega znanja za konkretno delo in opravljanje tudi industrijskega izpita iz te tematike. V samem šolanju pa ko uspešno končaš, pridobiš tudi akademski certifikat. Akademski certifikat velja do naslednje večje posodobitve vsebine, industrijski pa 3 leta.

Več informacij na: http://www.ict-academy.eu/cisco-za-stud...

lp.

timek ::

Aha če prav razumem mi potem CCNA ne bo potrebno obnavljati.

Imam pa še eno vprašanje, ali lahko ta certifikat, ki sem ga dobil pri končanem prvem modulu, koristim že pri iskanju službe? Ali bo potrebno opraviti najpre vse 4 module.

Lp

norcuron ::

CCNA moraš obnoviti, ko se spremenijo 3 decimalke verzije Course Materials, torej zdaj je mislim, da 4.0 in maš mir do 4.30, spremeni se mogoče 1x na leto, torej na 2-3 leta se obnavljajo.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Goldee ::

timek je izjavil:

Aha če prav razumem mi potem CCNA ne bo potrebno obnavljati.

Imam pa še eno vprašanje, ali lahko ta certifikat, ki sem ga dobil pri končanem prvem modulu, koristim že pri iskanju službe? Ali bo potrebno opraviti najpre vse 4 module.

Lp


Na konc leta ne mahaš z oceno, ki si jo imel pri matematiki, ampak s celim spričevalom, ne? Podobno velja tudi en modul iz CCNA :) Naredi celega, šele potem ti bo nekaj veljal. Pa še to - da imaš CCNA še ne pomeni, da stvar obvladaš in da te bodo kar vsi hoteli zaposliti. Daleč od tega. Potrebuješ hands-on izkušnje, te pa dobiš, ko se nekaj časa ukvarjaš z opremo. Ti pa CCNA vsekakor dvigne zaposlitvene možnosti!
Vso srečo na izpitih.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

norcuron ::

Če si prvega samo naredil, ki je kompletno brez prakse, ti je mal več k nič :)
Naredi kompletnega, tisto bo pa štelo malo več, ampak praksa v "divjini" velja največ :D
Great are mysteries of the mind ... or not?

Fish88 ::

Jaz sem trenutno opravil CCNA 1 in CCNA 2. Priporočam. Se veliko naučiš. Ti pa vzame kar veliko časa, če o teh stvareh nisi vedel prej prav dosti. Če bo kdo imel kakšne težave lahko čekira moj blog, kjer sem navedel pravilne odgovore za vse chapterje http://ccna-fish.blogspot.com/ Priporočam pa da vseeno čimveč sami rešite

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

panterck ::

CCNA lepo pokrije osnove networkinga in ni v celoti vezan na proizvajalca -> bistveno je razumevanje delovanja omrežja. Definitivno se priporoča vsakemu,ki se vidi
v teh vodah. Je pa to zgolj uvod in začetek v zelo široko področje omrežij, kar bo marsikoga lahko presenetilo.

Fish88 ::

Saj imaš potem še CCNP :P

panterck ::

Pa še link: http://www.cisco.com/web/learning/index...

Imaš tudi kaj več potem Fish88 hehe:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: panterck ()

Fish88 ::

Ja sam če imaš narejen CCNA + CCNP znaš že kar precej :)

panterck ::

V teoriji marsikaj :)

Fish88 ::

No ja je res, da bi lahko bilo prakse več ampak nekaj jo je pa vseeno :).
Ima kdo od vas tukaj narejene vse CCNA-je in po možnosti tudi CCNP? Koliko se kaj splača delati CCNP? Je kdo iskal že zaposlitev s temi certifikati?
P.S Kako vam je kaj všeč blog? Bi kaj dodali/spremenili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

Invictus ::

Če imaš CCNP, si že kar precej dober, ne samo teoretično.

Nekateri spet tukaj zmanjšujejo pomen certifikatov, ker jih pač nimajo.

V tujini brez certifikatov ne prideš niti na razgovor za službo. Ali pa je že v osnovi nižja plača.

Lahko pa povem da je par let nazaj stručko iz NILa dobim študijski dopust (mesec ali dva) da se je pripravil na certifikat. Tako da CCNP ni mačja šala, tako kot CCNA.

CCIE pa lahko tako ali tako delaš v Amsterdamu. Cel teden ... :D.

LP I.

P.S. jaz CCNA nimam, imam pa druge. In so mi pogoj za moje delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

panterck ::

:) Nihče ne zmanjšuje pomen CCNP-ja(si mislil mene Invictus?), povem ti pa lahko iz prakse,da sem videl že precej ljudi z CCNA-ji kot CCNP-ji pa brez pametnih praktičnih izkušenj.
Pomembno se je počasi in v miru pripraviti na vsakega od izpitov ter zadevo tudi testirati v praksi na sami opremi, zgolj teorija ne bo nikoli zadosti.
V samih izpitih ni nič prakse ( razen mogoče 2-3 simulacij ), razen pri CCIE, ki prakso odlično pokrije.
Dejstvo pa je,da ti vsak od teh certifikatov koristi in pomaga tako pri pridobivanju službe kot tudi posla. Nekaj pa tudi na ogledu med kolegi:)

Goldee ::

Pred sabo imas se CCNA 3 in 4, tako da se nisi CCNA. Jaz sem sicer opravljal CCNA v enem kosu (kompozit) in ne v 4ih delih. Prav tako ima industrijski CCNA vecjo vrednost kot akademski CCNA (tisti, ki ga opravljas na faksu).

Je kdo iskal že zaposlitev s temi certifikati?

CCNA je med top 10 IT certifikati, tako da ti lepo pripomore pri iskanju sluzbe. CCNP se ti "ne splaca delat", ker so tecaji zelo dragi, razen, ce udaris "self study" :) V Sloveniji ne bos imel 2x visje place, zaradi tega, ker si CCNP. V tujini so certifikati bolj cenjeni.

Tako da CCNP ni mačja šala, tako kot CCNA.

Ne bos verjel, ampak CCNA je po svoje tezji, predvsem zato, ker je precej bolj splosen kot CCNP. CCNA ni macja sala, sploh pa ne 85-90% passing kriterij. Koliko izpitov si pisal 90% na faksu? :)

Če je komu prav prišel ga lahko tudi supporta tako, da klikne na kakšen add :)

S tem krsis Adsense TOS. In to grobo. Samo tako informativno in dobronamerno ti povem, predno te banajo for life. :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Fish88 ::

@Goldee: Kaj pa CCNA Security? Ti poveča možnost zaposlitve? Sem zbrisal tisto glede addov, da nebo kdo rekel, da sem se prišel sam reklamirat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

Fish88 ::

Drugače pa vsem, ki se boste udeležili teh tečajev priporočam, da sproti delate Packet tracer vaje. Jaz vem, da sem se z njimi marsikej naučil še posebaj za praktičen del, ki ga imaš na koncu

EDIT: Sorry double post

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fish88 ()

Goldee ::

Ja saj ravno v tem je point - reskiras svoj adsense account zaradi par centov. Naj raje klikne samo tisti, ki ga reklama res zanima. No, saj to itak ni moja stvar :)

CCNA security je bolj specificen, ja. Imas pa se voice, wireless in routing&switching CCNA, kolikor je meni znano. Glej, vsak (priznani) certifikat ti lepo dvigne moznosti za zaposlitev. Cisco certifikati so zelo ugledni. Je pa res, kot so ti ze rekli, sam certifikat brez izkusenj ni vreden veliko. Rabis tudi prakso. En nacin je, da poceni kupips na ebayu kaksen Cisco 2600 router, pa 3550 switch in se sam doma igras, ali pa da si nalozis kaksen simulator na PC in tam vadis. Eden taksnih je recimo Boson Netsim ali pa Packet tracer.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Fish88 ::

Aha. No potem pa ne klikat edino če vas reklama zanima :P. A se voice sploh izvaja v Sloveniji? Wireless in routing/switching sta pa CCNA 2 in CCNA 3 a ni tako? Drugače pa hvala za informacije

Goldee ::

Jah, ne vem kaj si ti delal. "CCNA 1 in 2" je lahko tudi ICDN1 in ICDN2.
Poglej si: http://www.cisco.com/web/learning/le3/l...
Drugace pa so to samostojni certifikati:
CCNA
CCNA Security
CCNA Service Provider Operations
CCNA Voice
CCNA Wireless
To je 5 razlicnih certifikatov, katere moras polagati vsakega posebej.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

panterck ::

Poleg tega je običajni CCNA osnova in predpogoj za ostale ( npr. CCNA Security ), kjer potem opraviš še nek dodatni izpit,ki ti da tak naslov.
Za simulator lahko tudi kak GNS3 uporabiš, vedno pa se da najeti rack z vsemogočo opremo marsikej, če nimaš denarja za nakup,na ebayu sicer dobiš
svašta od stare opreme za drobiž, ki so za učenje osnov primerne.

Fish88 ::

Jaz delam tukaj: http://www.ict-academy.eu/cisco-omrezna... Zgleda imajo res povsod malo drugačen sistem

panterck ::

Kar tako naprej :)

Fish88 ::

:) Še nekaj bi vprašal. Mogoče kdo ve za kakšno študentko delo kjer bi rabili znanje CCNA 1 in CCNA 2. V prihodnjih nekaj mesecih bom seveda imel končan tudi CCNA 3 in CCNA 4. Rabil bi nek zaslužek in najraje delam nekaj kar mi prav pride tudi za naprej.

panterck ::

Pošlji na vse večje Network firme v SLO :> Mogoče bo pa kaj sreče. Večinoma firme iščejo ljudi,ki so pri njih perspektivni tudi v prihodnosti...3 mesca enga študenta met, ki ga morš uvajat v delo potem pa gre ni lih .... :)

masterpsi ::

dejte no se umirit s CCNA 1,2,3,4
CCNA je eden, narediš za s 640-802 izpitom ali ICND1 in 2 izpitoma. Ne moreš rečt, da imaš CCNA 1,2 - to je kot bi rekel naredil sem prvi kolokvij, manjka mi še drugi in ustni izpit in bom naredil 1 izpit.
Slovenija je zelo majhna z zelo malo podjetji kjer rabijo tak kader. Na "živi" opremi ti ne bo nihče dovolil "se igračkat" (sploh pa študentu), za igranje v testnem okolju pa te ne bo nihče plačal. Lahko si sam kupiš "lab okolje", ki stane od 500€ naprej. Par starih switchev & routerjev. Zastonj okolje pa je GNS3. Zelo zelo zelo dobro. Edini problem je, da ne podpira switchev.

panterck ::

Pa sej,zdj si lahk z ICND1 šteje CCENT :>>

Fish88 ::

@masterpsi: Na certifikatu jasno piše kaj z CCNA 1 in 2 znam in lahko, da nekdo rabi ravno to in nič več.

panterck ::

Nej ti ne jemlje voljo :) Vsak je moral začeti od začetka.

imagodei ::

@Fish88, madona no... Akademski CCNA, ki poteka na FE ima osnovni (in hkrati akademski) CCNA certifikat razdeljen v 4 sklope. Ko položiš vse 4 sklope, dobiš Akademski CCNA, po vsebini pa si obdelal snov, ki jo zahteva tudi Industrijski CCNA. Slednjega greš torej lahko polagat z znanjem, pridobljenem na modulih 1-4.

Industrijski CCNA greš sicer lahko opravljat kadarkoli si želiš, in sicer v enem ali dveh delih. Če greš delat "kompozitnega" pač v enem kosu preverijo vse tvoje znanje (ki mora biti torej ekvivalentno nivoju akademskega CCNA 1-4 modulov). Če greš v dveh delih, ICDN1 in ICDN2, pa pač v prvem odpišeš Switching&Routing, v drugem pa ACL-je in WAN. Na koncu je to spet priznan osnovni Industrijski CCNA.

Torej, čeprav greš lahko Industrijski CCNA opravljat kadarkoli v enem ali dveh delih, pa priporočajo, da vendarle predelaš snov. Le-to pa izvajajo na različne načine. Eden izmed načinov je 5-dnevni šnelkurz, kjer se v nekako 40 urah preleti vso vsebino, ki jo boš ti na FE v Cisco Akademiji predelal v dveh semestrih v 280 urah. Ta način je primeren za ljudi, ki že imajo izkušnje s Cisco opremo, mogoče kot kakšni junior admini v kolektivu, kjer so jih osnov naučili že starejši kolegi.

Obstajajo tudi različne vmesne variante; ta, ki jo obiskuješ ti, pa je namenjena predvsem študentom in ljudem, ki jih področje zanima, nimajo pa možnosti na opremi delati v praksi. Pristop je zato bolj strukturiran, znanje se preverja že sproti, poleg tega pa je precej več praktičnih vaj. Na koncu vseeno, kot sem zdaj že večkrat povedal, prideš do nivoja znanja, ki ga zahteva Industrijski osnovni CCNA. Ni pa ti ga treba polagat: Cisco na teh pooblaščenih Cisco akademijah izdaja Akademske certifikate za tiste, ki skozi tečaj pokažejo dovolj znanja. Vsekakor se ti splača iti polagati tudi Industrijca.

Ko enkrat narediš Industrijca, ni več važno, kako si prišel do znanja - preko Cisco Akademije, na šnelkurzu ali pa kot samouk. Industrijski Cisco certifikat je nek standard, ki dokazuje, da (vsaj v teoriji) obvladaš najmanj nek nivo znanja.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

panterck ::

@imagodei, lepo napisano

Goldee ::

masterpsi je izjavil:


Lahko si sam kupiš "lab okolje", ki stane od 500€ naprej. Par starih switchev & routerjev. Zastonj okolje pa je GNS3. Zelo zelo zelo dobro. Edini problem je, da ne podpira switchev.

Za CCNA ne rabis tako drago lab okolje. Rabis samo en ali dva rabljena routerja (rang 2600, po moznosti s 10/100 porti) en layer3 switch (recimo 3548 ali 3524) in en layer2 switch (recimo kaksen 2924 s FE porti). Vec ne rabis. Na vseh tudi tece IOS, tako da si na konju.
Poskusi najti na ebay-u to opremo. Sem preprican, da dobis precej ceneje kot 500€. Hell, en 3550 ti lahko se jaz prodam, ker se mi "valja" pod posteljo. ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Invictus ::

CCNA niti ni tako težak izpit. Če si bil na ICND tečaju in malo delaš v praksi, to ne bi smel biti problem.

ZA nekoga ki pa nikoli ni mreže videl v praksi in ni reševal problemov, pa zna biti kar težak. Seveda ti pa ICND tečaj da veliko. Če ne drugega se naučiš vsaj Cisco poimenovanj in principa dela, ki je malo drugačen kot recimo na HPju.

Poleg tega se vednoda dobiti dovolj materialov na netu za študiranje ;-).

LP I.

imagodei ::

:) CCNA v smislu prakse niti ni težak. Problem je predelat, se naučit in razumet vso teorijo zadaj, ki je je pa kar nekaj. OK, gre tudi tako, da dobiš primere vprašanj, pa se naučiš na pamet. Vprašanje je, če si zaradi tega kaj boljši omrežni administrator. IOW, če ti pomanjkanje teorije res nič ne škodi, ko v praksi rešuješ kak problem.
- Hoc est qui sumus -

panterck ::

Točno v tem je problem,preveč ljudi blefira te izpite in dobiš CCNA-je, ki to dejansko niso. Zato pravim,da je edino smiselno počasno,temeljito učenje -> v kolikor osnov
ne preštudiraš tako kot je treba, te bo teplo slej ko prej. Najlažje se ti zadeve usedejo,če vsako zadevo sprobaš in spremljaš na sami opremi oz. simulatorju, to je dejstvo.

Goldee ::

Lahko se naučiš na pamet in narediš certifikat - na razgovoru za službo boš mogoče šel čez, ko pa bo treba v živo v produkciji nekaj poštimat boš pa hitro obvisel, ker ti stvari še zdaleč ne bodo jasne :)

Kar pa se tiče razno-raznih Testkingov (pdf-ji z rešenimi vprašanji, ki ti garantirajo 100% pass) ti pa lahko iz svojih izkušenj povem, da je v tistih rešitvah tudi precej napak. Jaz sem jih našel kar nekaj, ko sem šel testno čez vprašanja pred izpitom.

Pa še predlog res dobre knjige (jaz jo še vedno hranim, ker je super): Todd Lammle, CCNA Cisco Certified Network Associate Study Guide
http://www.lammle.com/
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

panterck ::

Ena boljših knjig za vse nivoje bo še vedno: http://www.amazon.com/Routing-TCP-IP-1-... :)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco CCNA in CCNP oprema za home lab

Oddelek: Omrežja in internet
5785 (617) Zimavc
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
216275 (5797) FS8384
»

Kaj kupiti za domače učenje in ustvarjanje (mrežna oprema)

Oddelek: Omrežja in internet
201945 (1276) maxipin
»

Brezplačno Cisco CCNA izobraževanje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
265002 (2218) WilhelmTell
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
307022 (4740) Johnyboy7

Več podobnih tem