» »

Obdelava slike in CSI style

Obdelava slike in CSI style

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če v realnosti obstaja kaj, kar bi dalo fotki nizke kvalitete vsaj malo večjo ločljivost, da bi se jo dal gledat na mal večje... Verjamem da veste na kaj mislim. Mislim na tisto, ko u filmu nekdo na avionski fotki klikne nekam in prebere kaj piše na listku, ki ga nekdo bere 2 km spodaj.... >:D

LP
www.gamma.si

aljazh ::

Pošlji v forenzični laboratorij >:D

Za kakšnih 25% povečave bi morda še šlo, če je original zelo zelo dober, s tem, da bi bil rezultat precej slab. O podobnih "Zoom in. Enhance this. Rotate. Sharpen." kot v CSI in podobnih nadaljevankah in filmih pa pozabi.

BluPhenix ::

Ja seveda, iz fotografije z varnostne kamere, ki posname kombi oddaljen 20m (tako da je okoli še kup drugih stvari), lahko toliko povečaš sliko, da vidiš, da so gume zelo obrabljene ...

Verjamem, da imajo forenzični laboratoriji in nekatere druge agencije hude programe za preiskavo fotografij, ampak...

.. če v sliki ni določenega detajla (če ga ni zabeležil senzor fotoaparata, itd...) nekako dvomim, da bi ga lahko nekako pridobil. Mislim ne moreš nekaj dobiti ven, če tam tega ni.

Take scene bi morali prepovedati, saj zavajajo ljudi.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Backup22 ::

Točno tako: če nečesa ni "zabeležil" senzor -> tega preprostno ni -> in česar ni, ne moreš videt!
Take scene bi morali prepovedati, saj zavajajo ljudi.

No ja... Potem lahko itaq vse filme/serije prepovejo... CSI je meni osebno zakon, ker so super primeri... Kako tehniko pa imajo in njihove Hollywood "laboratorije" s črnimi stekli je pač del scene. Sicer pa če folk verjame da imajo takšne zmožnosti pa naj verjame - nič ni slabega v tem... mogoče je koga celo odvrnilo od kraje:D
CNN in BBC šele zavajata.. če smo že pri tem :)
//

OwcA ::

Trenutno je večina tega verjetno res še nemogoča, ampak dober pattern matching in obsežna baza slik bi lahko naredila veliko.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MihaFirst ::

jst nisem mislil zdej, met take štose kot v npr. CSI (se strinjam da rulajo)... sam sem mislil, npr., da bi blo nekaj, kar bi iz enega pixla naredil 4 pixle in jih razporedil (barva itak ostane ista, mogoče lahko edino senči glede na opazovanje sosednjih pixlov)... nič obstoječega? :\
www.gamma.si

bosmla ::

Lahko probas s tem samo cudezov ne pricakuj...

pleyah ::

Pred kratkim sem mimogrede zasledil sledeči programček: PhotoZoom Pro 2

Ni ravno neki forenzični višek tehnologije, vendar je za moje pojme preprost in uporaben.

MihaFirst ::

pleyah: TA STVAR DELA!!!!!! Najlepša hvala :))
www.gamma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko rešim podatke iz diska???

Oddelek: Pomoč in nasveti
132225 (1881) chiiiii
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214127 (11565) SloBiscuit
»

Ponarejanje DNK sledov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
639317 (7142) poweroff
»

Ali si lahko obetamo DNK profiliranje vseh državljanov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13615674 (12766) poweroff
»

Racunalnik kot dokazno gradivo

Oddelek: Loža
202743 (1984) rakusj

Več podobnih tem