» »

Dreamweaver 8 - kako delati linke

Dreamweaver 8 - kako delati linke

Anarchy ::

Komaj sem začel s programom, pa me moti ker nevem kako bi naredil nove linke !;(

prosim za pomoč

Futsal ::

kako to misliš delati nove linke...označiš besedilo in greš pod properties....možno je da se ti je vrstica skrila in da ne vidiš okna ..link da bi vpisal link notri...spodi je okno oz priše preperties...če to misliš
Janko in Metka

Anarchy ::

kako to misliš?

kaj mi lohko poveš cel postopek prosim?

MihaFirst ::

Označiš besedilo, ki ga boš spremenil v link in v spodnje okno vpišeš naslov(http://.... ali mailto:.... itd.)

www.gamma.si

Binji ::

lahko gres tudi preprosto v kodo pa napises [a href="link">link[/a>...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

MihaFirst ::

res je, ampak mnda ne bo delal s kodo, če še tega ni našu...


LP
www.gamma.si

Anarchy ::

No, vse je prav, samo ko jaz označim in napišem v spodnje okence http://(kaj tle???)+kakšna končnica na koncu? , in potem kliknem na uno mapo da bom shranil, potem se mi odpre novo okno v katerega je treba vpisati : - ime datoteke:
- vrsta datotek: (all files-samo tu je)
- URL:
- relative to: document alpa (site root)

in pole neki napišm tm, in da bom shranu - dam OK in mi sploh nič ne shrani, samo zapre se okno in potem nič...??? kaj naj naredim?

MihaFirst ::

a se ti mejčkan hecaš?

najprej si morš uredit neke osnove delovanja interneta nasploh se mi zdi...

http://(kaj tle???)+kakšna končnica na koncu?


Napišeš URL povezave, ki jo linkaš... oziroma, URL strani, na katero vodi link... :\

Katero verzijo Dreamweaverja maš BTW? 10? :D

Pod ime datoteke daš npr. index.html
Vrste se ne dotikat, prav tako ne drugih stvari, ker je bolj enostavno, da maš statične linke kot pa da se greš nekih relativnih povezav, ko itak ne veš za kaj se gre...

BTW, priporočal bi ti tole: LINK, pa klikni v menuju "GURU hosting service" al neki takega

LP
www.gamma.si

Tody ::

uh edvard čeprav skušaš pomagat nevem če ti lih rateva.

Da narediš povezavo lahko narediš dvoje. Povežeš svojo stran z zunanjo ali pa povežeš stran z notranjmi dokumenti.

Torej vsaka stran ki jo boš naredil in shranil z končnico .html bo svoj dokument.

MihaFirst ::

ne znam razlagat, to smo že ugotovili, ampak, če pogledaš bolj podrobno, ugotoviš, da sem v petih stavkih povedal točno to kar si ti v enem ... :D


EDIT: typo
www.gamma.si

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Preden se lotiš izdelave spletnih dokumentov ti predlagam, da si prebereš tole: http://www.w3schools.com/xhtml/default....

Tudi če delaš v DW v grafičnem načinu je dobro, če poznaš osnove, znaš brati html kodo in tako naprej. Pa če se le da se probi navadit, da boš kodo pisal na roke. DW ima odličen autocomplete in ti sproti podaja ukaze. Malo dlje boš porabil, da se navadiš pisati kodo ampak kasneje se ti bo zadeva obrestovala.

turboslavski ::

Jst mam pa mal drugačno vprašanje. Mam Macromedia Dreamweaver7.0, in vse lapo in prav, že naredu stran. Mam prvo stran, pa še 3 podstrani- pač vsako sm naredu na novem listu. Delov sm pa po že narejenih "šablonah". Zdej me pa zanima kako bi zlinkov vse skup. Pač mam home stran, gor bla bla bal, pol pa še 3 gumbke, kateri bi služili za link do drugega "lista" ( podstrani). Kako to nardim?
Upam da razumete kaj hočem. Če pa ne, bom naredu pa par print screen-ov.
Hvala

Tody ::

Klikni na gumb spodaj boš dobil nadzorno ploščo za ta gumb (če seveda ni v flashu, pa tudi takrat neki dobiš) poišči besedo link klikni na mapo zdraven poišči "drugi list" in stisni OK.

turboslavski ::

Jou sm butec :8) Ja, sm dau edit, pa za link sm zbrau drug list. Tako da dela :)) Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
767114 (6121) Jackass
»

Dreamweaver - nekaj vprašanj (neki mi ne gre :)

Oddelek: Izdelava spletišč
171428 (1097) #000000
»

Samo Konqueror prestal varnostni test (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
685675 (5675) MrStein
»

Brskalnik! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
726604 (5344) nere
»

JAVA - kako začeti...?

Oddelek: Programiranje
253116 (2731) borut-t

Več podobnih tem