» »

kako spraviti razmerje CPU/RAM na 1:1

kako spraviti razmerje CPU/RAM na 1:1

mihax00 ::

prebral sem že priročnik, preštofiral cele biose ampak ne najdem nastavitve :S
sedaj pa ne vem al sem tuk tumast al pa ne vem več no ...

imam plato ASUS M2N-E
rame DDR2 800MHz

pls help me :(

klik-slika

Husqvarna ::

Kateri procesor pa imaš? Vrejtno kakega z lihim množilnikom, zato pa pride do teh razlik. Ali malo naviješ procesor, ali pa mu znižaš množilnik, drugače ne bo šlo.

mihax00 ::

jap 3500+ :/

Husqvarna ::

ta dela na 200x11? Ali ga spraviš na 2400Mhz (218x11) ali pa mu znižaš multi na 10. Tako boš dobil 800Mhz na ramih. Osebno mislim da se ti bolj splača maviti >:D

mihax00 ::

sam je en problem nekak vroč proc mam se mi zdi hlajenje pa mam zaenkra še box varjanata :/ in sicer

slika!!

Husqvarna ::

CPU jedro 2.3V? ta proc bi moral biti že na britofu. Očitno ti everset kaže narobe, poglej kak kaže bios.

mihax00 ::

ja sej mi je everest neki WINU da ne podpira te plate in da je možno da kaj narobe prikaže :%)&&/#"=

mihax00 ::

tole kaj bolš? :)
slika


edit:
prej sem dau po pomoti namesto 218 ina 211 in se sploh ni booto comp pol sem ga ugasno in na novo in dau na 218 pol se pa je postavu pa rami so tut zdaj na 400 :P

me pa zanima kok si to zračuno in zakaj recimo 211 ni blo uredo?
mal se mi sanja sam ne najbol kristalno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

Husqvarna ::

Plata se ti čisto preveč greje. Upam, da imaš prezračeno kišto, oz. če nimaš, potem odstrani stranico. Dobro bi bilo tudi posodobit bios.

M@73Y ::

Malo skačem v forum pa vseeno. kakšna je sploh razlika DEJANSKO v performansu če imaš ram/cpu 1:1 ali ram/cpu 1:2.
Lep pozdrav. Matej
..jump into psytrance tunnel..

strumf666 ::

pri A64 so bile razlike zanemarljive. Če si hotel pošteno navitega laufat na 1:1 si rabil zelo dobre TCCD-je(nad FSB 300/DDR 600), za benčat je pa večina uporaljala BH-5, ki so najboljši šli do recimo 260 MHZ, kar pomeni uporabo delilnika. Predvidevam, da je na AM2 podobno, če ne isto, le delilniki imajo drugačne vrednosti. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

mihax00 ::

ja očitno je da pasivno hlajenje ne upravlja svojega dela kot bi mogel ker vse ostale komponente so na dotik občutno hladnješe kot pa južni most

ampak vseeno mi ni noben odgovoru kok se to zračuna da je pol aklanc86 dobu čudežno številko 218 ??
katera je potem naslednja da boto rami delali na 400Mhz ?

Pyr0Beast ::

Procu bi lahko mal voltažo spustil.
Jah teh 218. Se zgodi, izkušnje XD

Dejansko množilniki pri A64 niso vedno 1:1, ampak tudi, če je npr 3:1 ni razlike. (mips/MHZ)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihax00 ::

in kaj s tem pridobim če jo znižam? in za kolk? :)

Pyr0Beast ::

Kaj s tem pridobiš? Nič, zgubiš pa na porabi elektrike. Temperatura je manjša in paravtako se podaljša življenjska doba komponent.

Spuščaš, pa do kolker gre. 1.25V bi mogu zdržat na 2.2G
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nenavijanje na AM2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
513840 (3228) Pyr0Beast
»

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664511 (3341) Puzo
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411728 (8271) asus
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432400 (1668) m0LN4r
»

NF7-S + XP-M (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
665174 (4055) Gajba

Več podobnih tem