» »

[JAVA] problem z linkom na download datoteke (v spletni aplikaciji)

[JAVA] problem z linkom na download datoteke (v spletni aplikaciji)

Fizikalko ::

Ojla.

S sodelavcem imava sledeč problem.

Na nekem jsp-ju mava link, s klikom nanj pa naj bi se začel download neke pdf datoteke (oziroma se odpre okno za prenos). V Mozilli je vse ok, v IE pa ne - namesto datoteke se v oknu za prenos pojavi link oz. njegov URL. Kot da ga potegne browser iz cache-a ali kaj takega...

Gre torej za običajni attachment, ki pa v IE ne dela oz. namesto pdf datoteke želi "prenesti" kar iz samega linka oz. njegovega URL-ja. Upam, da veste, kaj mislim.

VSAKA ideja ali pomoč dobrodošla...
  • spremenilo: snow ()

NavadniNimda ::

Vprašanje, kaj čarata. Preverita najprej Content-Type, če vračata vsebino PDF dokumenta direktno iz JSP aplikacije.:|

Fizikalko ::

Ne, to je vse ok (attachment), sej drugače tudi v Mozilli ne bi delalo. Aja, še to: v IE včasih celo dela. Torej: včasih ja, včasih ne. Večinoma pa ne. Torej: odpre se okno za download, samo da je namesto ime_datoteke.pdf v targetu pač link sam. In potem seveda ni nič s prenosom, ker te datoteke ni.

NavadniNimda ::

Torej trdiš, da gre za eksterni fajl (na file sistemu strežnika, ali kjerkoli), ki se ga da cacheirati? Če je tako, potem zapri vse inštance browserja, spucaj cache in probaj znova. Vem, da sem se tudi jaz svoje cajte pepčkal s tem.:\

Fizikalko ::

Ne, nič ga ne cache-iram. Sumim, da on ta URL nekje iz cache-a pobere... Itak imam nastavljeno pragma na "no-cache". Ne pomaga.

snow ::

Probaj nastaviti "Content-Type: application/force-download", pa malo poglej za Content-Disposition.

Nekaj (na php strani sicer) piše o enem bugu za IE v zvezi s temi content typi: http://si.php.net/header


Mimogrede... popravil sem naslov teme v skladu s PREBERI ME: označevanje topicov v oddelku programiranje.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Fizikalko ::

OK, bom pogledal. Tnx.

Problem se je sicer čudežno rešil po restaru WebSphere serverja... oz. kar celega Commerce-a. Upam, da bo tako ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[JS] Event, ko se stran naloži po "back" gumbu?

Oddelek: Programiranje
292282 (1550) Spura
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621428 (13176) R33D3M33R
»

PHP autentikacija - problem

Oddelek: Izdelava spletišč
61519 (1324) krho
»

Firefox - spravljanje v red

Oddelek: Omrežja in internet
212252 (1522) Metabond
»

Html problemček

Oddelek: Izdelava spletišč
171398 (1239) Ziga Dolhar

Več podobnih tem