» »

verzija biosa

verzija biosa

thedaydriver ::

kje lahko pogledam katero verzijo biosa imam naloženo?
vsekakor je to moje mnenje

thedaydriver ::

imam matično asus m2n-e.
vsekakor je to moje mnenje

Azrael ::

Ko vklopiš comp se takrat, ko comp preverja RAM in išče IDE naprave, verzija in datum BIOSa izpiše v čisto na dnu zaslona.
Nekoč je bil Slo-tech.

thedaydriver ::

bios bi flashal ampak nevem kateri bios naj naložim?
pa ali se da da ko bi flashov bios da če bi mi nov bios povzročal težave nazaj naložit starega?
vsekakor je to moje mnenje

Azrael ::

Zakaj bi rad flashal? Ali nov BIOS odpravlja neko težavo, ki jo imaš?

Če vse dela tako kot je treba, je flashanje potrata časa in povsem brez veze, ni nujno, da je noverjša verzija boljša.

In ja, če imaš shranjeno predhodno verzijo BIOSa lahko naložiš nazaj to (kako lahko ali težko je to opravilo, je odvisno od tega kaj je novi BIOS storil narobe), če seveda z nespretno nadgradnjo nisi uničil plošče. To je sicer skrajno redek slučaj, avendar se je že zgodil.
Nekoč je bil Slo-tech.

thedaydriver ::

mislim navit procesor 3500+ no sploh še nisem poskušal navijati, saj sem sllišal da je potrebno najprej flashati bios. veliko jih govori o težavah pri navijanju na m2n-e z biosom ki je naložen gor, zato nevem kako zdaj.
a je pametno bios flashat iz windowsa, ker imam zdraven matične(asus m2n-e) priložen program asus update?
vsekakor je to moje mnenje

Azrael ::

Osebno imam raje DOS za take pomembne stvari.

Res je skozi Windows zadeva lažja, vsaj za začetnika, vendar dovolj zaribani Windowsi, spy-ware, virusi in ostala nesnaga lahko naredijo štalo. Odločil se boš pa sam.

Najpomembnejše pri vsem skupaj je, da se do potankosti držiš navodil (velja tako za DOS, kot Win) in nikakor ne smeš resetirati ali kako drugače prekiniti postopka posodobitve, ko se le ta enkrat začne. Tudi elektrike ne sme zmanjkati.

Preveri, kako je z BIOS popravki za tvojo ploščo, če so v novejših verzijah kakšne dodatne možnosti za nastavitbe timingov, potem mogoče posodobi, če gre samo za podporo novim procesorjem (ki ga nimaš) ali samo za spremembno default vrednosti neke nastavitve, potem posodobitev ni smiselna.

Mogoče najprej poskusi kako je z OC sedaj. Če imajo komponente nek OC potencial, potem se bo videlo takoj in enako tudi, če ga nimajo. Pravila, da se ti bo tvoj comp navil toliko kot nekomu drugemu ni, OC je igra na srečo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

asus ::

imam isto plato in proc,max oc 2,93ghz@1,62v.Najbolši bios za to plato je beta 0402,ki odpravi softreset problem pri oc-janju,zdj jst ti priporočam flashas v biosu in namreč ta file si daj na floopy disk ali usb ključ in flashsas z opcijo EZ-flash v biosu

thedaydriver ::

kak pa potem naredim da mi flasha iz usb, ker nimam floppy?
a ko daš bios na usb a mora bit raz-raran ali je lahko raran?
vsekakor je to moje mnenje

thedaydriver ::

anyone?
vsekakor je to moje mnenje

strumf666 ::

razpakirat ga moraš in posnet na USB. Potem narediš restart, s tem, da moraš pustit USB priključen med restartom in greš v bios izbereš EZ-flash, ter mu pokažeš datoteko, s katero naj fleša. Potem ti bo rekel, da je potreben reboot, ga daš, počakaš da ti pokaže post screen, ugasneš (izklopiš štrom) in z jumperjem resetiraš bios. Priključiš štrom nazaj in zoptem v biosu vse nazaj nastaviš.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

pavka ::

Asus plate imajo možnos flashanja kar preko windows.Zraven si dobil Asus Update in s tem se to naredi na popolnoma enostaven način
Več glav več ve!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do BIOS čipa ?

Oddelek: Strojna oprema
412628 (2082) Pyr0Beast
»

ASUS M2N- SLI Deluxe. Rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
61129 (1005) Denny
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877318 (4242) planetparty
»

BIOS upgrade Asus P5B

Oddelek: Strojna oprema
111908 (1757) Heisenberg
»

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664300 (3130) Puzo

Več podobnih tem