» »

boot problem...

boot problem...

creative ::

LP imam sledečo težavo. imam dva diska enega sata in enega ide na obeh imam windows čeprav je na ide windowsa ne boota oz vse skupaj zašteka pri nalaganju le teh. zato imam na sata disku še ene windowse ki pa lepo delajo vendar pod pogojem da nimam hkrati obeh diskov priklopljenih. nič ne pomaga če na ide disku jupere nastavim na slave še vedno mi prvo boota ide pa tudi izbrat ne morem katere bi rad zagnal...

overlord_tm ::

kaj pa če bi boot sekvenco nastavil v BIOSu?

Poglej v priročnik mameplate, ponavadi se pomoje nekje pod advanced settings nastavlja (boot sequence, 1st boot device al pa kaj v tem stilu)

Tisto potem nastavi na s-ata ;)

creative ::

sem upošteval nasvet pa isto dela...ni bilo efekta...

creative ::

a res nihče ne ve?

Tr0n ::

To, da imas dva sistema na razlicnih diskih in jih potem menjavas ni ravno priporocljivo. Ce bi rad mel dual-boot si zadevo instaliraj na isti disk pod drugo particijo in sicer najprej eden sistem, potem pa drugi, ki bo zaznal star sistem ter naredil ustrezne sprememeb v boot loaderju.

Mozno, da je to zaradi aktivne particije oz. ko ti assigna direktorij in crko za pogon, da se takrat kaj zmrda.

creative ::

ja jaz tega lih nočem imet... ampak bi pač rad na starem diski na katerem windows ne dela bi rad z njega pač rešo podatke...ampak ne gre nikakor...kakšne ideje kako drugače rešit?

maxy ::

Probaj z fdiskom odstraniti active flag na disku (particiji), za katerega nočeš da je boot.

amigo_no1 ::

Priklopi oba diska
Boota naj iz sata diska (ustrezno nastavi v biosu) (jumperji delujejo samo pri ide diskih).

netanyahu ::

Zdravo, poglej drugo točko mojega odgovora v temi Težava z ASUS M2N-E.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312981 (1295) Duhec
»

Windows XP boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151203 (1048) m@nt@
»

Priklop tetjega dika

Oddelek: Strojna oprema
141361 (1082) Jakka
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122702 (2579) jELKO
»

Pomoč MB ABIT IC7

Oddelek: Strojna oprema
5950 (909) asPeteR

Več podobnih tem