» »

racunalnik se noce zagnat , nujno

racunalnik se noce zagnat , nujno

oemdzi ::

ko prizgem racunalnik se mi takoj po 3 sekundah ugasne, poizkusiv sm baterijo vn dat, nicesar, pregledal sm rame, jih ponovno notri dav , skratka probal sem use.. a je mozno se kaj naredit?

Tr0n ::

Malo vec opisi o sistemu, kdaj se ti je to pricelo dogajat oz. kaj si naredi, si kaj menjal, kaj isntaliral, kaj spreminjal etc...

OmegaBlue ::

Če računalnik ne piska ob prižigu, poglej če imaš slučajno tipko za vklop v kratkem stiku oz. se ti zatika. Power knofi imajo takšno lepo lastnost, da se kišta ugasne če knof držiš 3 ali več sekunde.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

oemdzi ::

ne ni to, sicer racunalnik je star tocno 1 teden, do sedaj je delal normalno, razen, da sm mel tezave z zvokom, vendar to naj ne bi igralo kake pomebne vloge pri tej tezavi, komponente pa so : AM2 athlon 3500+, M2N-E maticna, asus 7950 GT, 1 gb geil 800 mhz,
preden se je tezava pojavila sm disablal integrirano zvocno v biosu, in za 10% navil procesor(vendar se proc ni skuriv, ker sem po tistem dal vn baterijo in sov v windows kjer je pa ugasnu komp , in zdaj to pocne ze pri 2.,3. sec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Tr0n ::

To kar si opisal se dostikrat pojavi ravno takrat, ko navijes na neko frekvenco, ki jo racunalnik ne prebavi.

Vcasih ni dovolj, da samo baterijo odstranis, ampak moras medtem ko je baterija zunaj, tudi CMOS clear jumper prestavit, pocakat par sekund, dat nazaj baterijo in prizgat, da se ti res celoten BIOS resetira. Obvezno prej odstekaj racunalnik iz vticnice.

V nasprotnem primeru zgleda, da je nekaj s strojno opremo narobe (maticna, procesor, napajalnik,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oemdzi ::

mozno ja samo ne vem kako naj ib tale jumper izlgedal (zal se ne spoznam tok na notranjost kompa), morda malo opises kak izlgeda? tule na slikci kje naj bi se nahajal -->

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Kaličopko ::

mislm da ti je disk odpovedou...

Tr0n ::

Disk - hmm ne vem. Ponavadi se BIOS normalno pozene ce imas samo maticno plosco in procesor not in sele kasneje javi, da ni sistema ali kaj podobnega.

Za CMOS clear jumper poglej dokumentacijo tvoje plate, kjer tudi pise, kako zbrisat BIOS.

Kaličopko ::

ne ne prjatlu se je zadnč isto naredl sam da je reku da se po petih sekundah ugasne:|

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

cmos clear jumper naredi kaj tocno? (drugace hard disk ni sov, ce je prslo na zacetku celo v windows , dvomim namrec da bi se kaka komponenta unicila , najprej sm biv sokiran da sm proc skuru sam ko je v widows prslo je blo ql , sm zdej pa sam 2 sec pa ugasne)

Kaličopko ::

AHA ampak možno bi blo

Tr0n ::

Zbrise CMOS pomnilnik in vse kar si shranjuje BIOS. Poglej dokumentacijo tvoje maticne. Ta tvoja ASUS plata ima tudi overlocking feature, kjer je dovolj, da masino iztekas iz vticnice za par sekund in bi se morala spet bootat z default BIOS nastavitvami ob primeru, ce ti faila overclock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oemdzi ::

ponanavad je to vzgalo, samo zdej ga mam po pol ure izstekanega pa nic, gledam sicer v knizici kaj naredit pa hm ne vem tocno kaj, a je treba kaj prtisni oz kaj premaknit...

Tr0n ::

Postopek je ponavadi tak (vsaj pri moji ASUS plati):

1. izklopi komp iz napajanja (iz vticnice)
2. odpri kisto
3. odstrani baterijo
4. poisci CMOS clear jumper na plati (ponavadi pise CMOS clear nekej blizu) in ga prestavi za eden jumper (pac odvisno od plate, ponavadi iz 1,2 na 2,3)
5. pocakaj par sekund
6. postavi CMOS clear jumper nazaj v prvotno stanje
7. daj nazaj baterijo
8. prizgi komp

Mozno, da je tudi RTC RAM (CLRTC) oznacen.

oemdzi ::

no z veseljem sporocam da se mi je racunalnik zagnal , po tistem ko sm se enkrat dal vn baterijo in cakal kakih 10 min pa nazaj use dav, no hvala ker si pomagav :) zdaj upam dan e bo vec takih tezav, ker sm ji imel ze prevec , aja rad bi te namrec uprasal ali mi morda namignes kje tocno izkljucim integrirano zvocno , ker se mi dozdeva da mi zavira delovanje racunalnika (ze prej ko sem imel driverje za integrirano zvocno mi je delalo v spilu 30 fpsja, brez driverjev pa 300 ali se vec) sedaj sm si kupiv zvocno in bi tisto integrirano se skenslal, saj to je bil moji prvotni namen ko sm prej delal v biosu pa use zastrikal :'( :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Tr0n ::

Hmm, dvomim, da je kriva zvocna kartica, dokler imas vse najnovejse gonilnike instalirane.

Izklopis jo pa v BIOSu, kjer tocno, poglej v dokumentacijo. Ne vem namrec na pamet, ker se BIOSu malce razlikujejo. ;)

oemdzi ::

hm recimo vidim na forumu da imajo ludje dost tezav glede zvoka z mojo m2n-e plato sam ce mam najnovejse driverje za zvocno resnici na ljubo bremza moj komp, sicer ne vem kako, nekateri so si postmali z tem da so fomatirali , jst sm sicer formatiral ze 6x vendar nic od tega, ima morda kdo izkusnjo z tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
221992 (219) yayo
»

Težave z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
171979 (1776) solatko
»

Zaklenjen BIOS... Kako do kode?

Oddelek: Pomoč in nasveti
153952 (3187) Gutjerez
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371899 (1474) cultko
»

Previsok FSB

Oddelek: Navijanje
51089 (1016) mitjaje

Več podobnih tem