» »

upočasnitev interneta

upočasnitev interneta

erikmlakar ::

vesel bom da ne bom po 9 letih ukvarjanja z racunalniki izpadu totaln idiot ko bom reku da nimam pojma zakaj kurcev net ne dela.

da opisem problem .. :
jz simply odprem mozillo (opera, IE, avant browser - whatever) in hocm na neko stran. home page odpre brez problema, prav tako tudi
par naslednjih. hmal se mi pojavi problem .. stran se generira do cetrtine, polovice .. nikol pa ne cela. istocasno s tem ko se stran upocasni,
zastekajo tudi vsi downloadi, me odjavi iz messengerja .. ko restartam prijavo v MSN, mi takoj upise brez problema, refresham stran pa dela, restartam downloade in delajo. to se mi dogaja ze ful cajta. opazu sem da hitrost neta niha - download zacne pri 200 kb/s, pol se upocasni do 10 kb/s - takrat se use kar je povezano z netom ugasne. kadar pa download nadaljuje (redkokdaj se ne zasteka in nadaljuje) pa kr naraste nazaj do 200 kb/s, ter spet na 10 ... in tako naprej.

res nebi vedu kaj bi to blo.

imam Windows XP professional Service Pack 2, z modemom ni nic narobe, klicu sem tudi SIOL pa so rekli da je linija vec kot dobra, vse driverje imam nalozene (P.P.P.o.E, Ethernet ..), virusov nimam ker se to dogaja ze po pravkar nalozenih windowsih.
uporablam Kaspersky in AD-AWARE, sam ta dva programa ne moreta bit vzrok za problem, ker je isti problem tudi brez teh programov.
automatic updates imam ON, Firewall protection ON.
pozabu povedat kater podatek ?
hvala za pomoc, me je sram za tako uprasanje xD

erikmlakar ::

hm, pozabu povedat da vsake tolko casa to zgine, me zajebava, potem mam pa kr 30 minut mira.
nekej cajta mira mam tudi ko mam sveze uzgan racunalnik.

Mitch ::

Daj probaj si od kakšnega kolega sposodit prenosnik in testiraj, če dela na njem net normalno. Tako boš vsaj vedel, če gre za modem/ISP problem ali pa za tvoj komp. Na tisto, kar ti pravi SIOL pa se nikar 100% zanašat!

LP,
Mitch

erikmlakar ::

na tisto kar je siol reku se nikol nisem in nikol ne bom :)
bom pa probu na drugem racunalniku .. no prvo morem druzga dobit :/

amigo_no1 ::

Uporabiš lahko tudi kakšno live linux verzijo (knoppix ).

http://www.frozentech.com/content/livecd.php

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

MrYoda ::

Malo pozno a vseeno en komentar. Sem imel enak problem - vse delalo BP, potem pa kar na enkrat popolna degradacija net povezave. Štartalo je OK, nato pa vedno počasneje. Problem je bil, ker sem se nekaj igral z "updati" in novim Firewallom. Sem povrnil vse v prejšnje stanje, deinštaliral firewall, resetiral router itd. A ni bilo nič od tega. Z_jebaval me je pa Sonijev software za mobilca (Z710i) -> trial and error.

Ekola, kot sem bral po netu, je možno, da te zeza karkoli, kar uporablja bluetooth povezavo. Po drugi strani pa uporabljam bluetooth miš in ne dela nobenih problemov.

Še to: uporabljam thinkpada in vgrajeno wireless kartico.

Upam da ti kaj pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896469519 (19655) Rias Gremory
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
202302 (1892) G-man
»

Divx + 333MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
181169 (949) blazko1
»

DivX Filmi na Celeron 300Mhz ?

Oddelek: Zvok in slika
151405 (1109) blazko1
»

Seznam Linuxovih distribucij Live CD

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92234 (2234) Ghero0

Več podobnih tem