» »

Katero WLAN mrežno kartico (canyon?)

Katero WLAN mrežno kartico (canyon?)

iro ::

Nevem kaj naj vzamem USB CN WF518 ali CANYON WF 511 :\ .Koliko je razlike ?
Laufalo naj bi v winsih.

Muzo ::

jah če jo boš prenašal potem rajši USB varianto. če pa ne potem pa mogoče navadno, ma mogoče boljšo anteno kot USB. iz izkušenj pa ne vem...

Gwanaroth ::

PCI varjanta je precej boljša.
Lights often keep secret hypnosis..

iro ::

Je kakšna omejitev pri usb varijanti glede dolžine usb kabla ?Je na pci varijanto možnomontirat kakšno drugo antenco ?

Gwanaroth ::

Največja dolžina USB 2.0 kabla naj bi bila 5m. Vsaj tako pravijo na Everythingusb.com.

Na PCI kartico pa lahko namontiraš poljubno anteno, le da ima isti konektor.
Lights often keep secret hypnosis..

iro ::

Gledal sem po netu, dajejo na te kartice rezlične čipe.Kako vedet katere so ok. Kaj pa edimax?
Majo res iste čipe ?

mte ::

Hm, ne vem ali sem jaz edini nesrečnik, vendar sem imel težave že z dvema canyon karticama.
Najprej navadna pci mrežna - saj je delalo na tričetrt, vendar je na momente povezava začela precej nihat, skratka za neko resno delo neuporabno. Čim sem jo zamenjal z neko levelone, je zadeva začela delat normalno.
Pred kratkim sem pa kupoval brezžično. V Bigbangu sem našel eno (spet canyon) in zaradi preteklih izkušenj sem jo vzel na reverz. Spet je delalo nekaj napol. Kot normalna wifi mrežna je sicer izgledalo ok (nisem podrobno testiral), vendar sem jo vzel z namenom da jo uporabim kot access point. In tu se spet začnejo težave - lokalni ping variira oa 1ms do 3s, pojvljajo se duplicirani odzivi ipd.

V obeh primerih gre bolj verjetno za slabe driverje (problemi so bili na unixu in ne windowsih kjer niti nisem testiral) kot za slabo firmo, vendar priokus ostane...
lp

mile ::

tudi sam si postavljam access point iz ene stare masine...kero kartico pa potem priporočaš...da zna preklopit v "Raw/Promiscuous mode"

pod linux-om seveda

mte ::

mile: pojma nimam, še iščem eno delujočo, ampak zadnjih 14 dni se nisem imel časa ubadat s tem...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473508 (2233) pujsek_
»

Wireless - še en nateg?

Oddelek: Strojna oprema
193003 (2103) Tear_DR0P
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332949 (2157) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412339 (8893) pujsek_
»

Wireless Network - Strojni del

Oddelek: Strojna oprema
51306 (1187) janezl

Več podobnih tem