» »

Samsung stavi vse na enega konja

Samsung stavi vse na enega konja

X-Bit Labs - Samsung Electronics je objavil novico, da ne bodo izdali svojega težko pričakovanega predvajalnika ploščkov, ki naj bi bil sposoben branja Blu-ray in HD DVD-formatov. V The Korean Timesu so se namreč pojavile navedbe Samsungovega podpredsednika, da bodo podporo HD DVD-ju povsem opustili, niti ne bodo izdali nobene hibridne naprave, ki bi bila seznanjena z obema standardoma. Čemu takšen zasuk ni povsem jasno, saj so še do nedavnega zatrjevali, da bodo kot prvi izdali kombiniran pogon. Vselej možna razlaga je, da je odločitev politična, saj bi cenovno dosegljiv pogon prisilil proizvajalce HD DVD-jev v spust cen, kar bi povečalo njihovo priljubljenost.

8 komentarjev

FireSnake ::

Vsekakor politicen razlog, ce se predsednik zraven mesa.

Hm, kratkorocno mogoce slaba poteza, ampak na dolgi rok, ce bo prezivel le en standard je pa to dobro za nas ...... da ne bo iste zgodbe kot je d DVDji + in -
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

Preživel bo tisti, ki bo imel cenejšo licenco.
Zato pa so kitaci za DVD naredili svoj standard, ni so nori da bi neki MPAA plačevali licence itd...
Podobno je bilo z beta ter vhs. Preživel je VHS zaradi cene licence.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Jernej L ::

"Zato pa so kitaci za DVD naredili svoj standard, ni so nori da bi neki MPAA plačevali licence itd... "

kaj se ti meniš? kje pa si ti videl da bi kitajci kakršnekoli licence plačevali?

simnov ::

samo nekaj menjajo kupit se pa še nič ne da

kixs ::

Firesnake:
kaksen predsednik?

To je izjavil podpredsenik Samsunga, ki pa navadno ni politik v pravem pomenu besede ;)

Kar se mene tice, kaj ze cakajo... naj cimprej posljejo na trg koncne produkte in to za sprejemljivo ceno! Mene zanima itaq samo za shranjevanje podatkov in me neke super-duper protipiratske zascite sploh ne zanimajo :D

LP

Bakunin ::

politika ni samo tista v parlamentu, ampak jo srecas vsak dan (odnosi med ljudmi, pogovori, dogovori,...).

kixs ::

Bakunin:
hvala za pojasnilo :\

Upam, da bodo zdaj ostali bolj razumeli kaj sem hotel povedat. :D

Beernarrd ::

a ni šel samsung v navezo s sonyjem? Potem bo valjda blueray fural.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray FTW: Warner opustil podporo HD DVD formatu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
12515293 (11261) SmeskoSnezak
»

Vse o High Definition + xbox 360 HD DVD review (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
778609 (6184) trdoreh
»

Štirje formati na enem ploščku

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
92621 (2338) Izi
»

Toshiba ponovno želi združiti HD DVD in Blu-ray

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
414549 (3235) Stepni Volk
»

HD DVD v prednosti napram Blu-rayu

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
324714 (3496) Stepni Volk

Več podobnih tem