» »

Audigy2 na 5.1 receiver

Audigy2 na 5.1 receiver

dady ::

Imam Audigy 2 zvezan na Pioneer 5.1 receiver preko digital out izhoda, ampak zadeva nikakor noce prevajati prostorskega zvoka (imam 5.0 sistem). Povezava gre iz digital-out (razdelilec iz 3.5 na cinch) v assignable digital-in na receiverju. V nadzorni plosci od Audigya mi prepozna samo sprednja levi in desni zvocnik, ostalo je tiho. Ce na receiverju nastimam s-stereo mi igra pa vseh 5 zvocnikov, tako da zagotovo vem da vsi delajo.

settler ::

Probaj na novo posneti driverje saj velikokrat zatajijo, tako se mi je dogajalo pri SB Live!
Če si rekel da ne mores spremeniti na rač. potem ti tudi zvočna da samo za sprednja 2 zvočnika signal.

cojss ::

Če želiš, da ti bo receiver predvajal prostorski zvok preko digitalnega vhoda, mora biti signal kodiran v Dolby Digital ali DTS. Audigy2 pa tega ne kodira in skozi digitalni izhod predvaja stereo signal prednjih dveh zvočnikov.

Da pa se zvok zakodirat v Dolby Digital z AC3Filtrom, kar malo upočasni delovanje sistema. Poleg tega meni na Audigy2 nx ni delal center, ko sem uporabil AC3Filter.

Drugače pa je z zvoki ki so kodirani v DD ali DTS, to so razni filmi in dvd-ji. Tukaj pa se lahko uporabi funkcija SPDIF passtrough (v device control) in bo take zvoke kartica poslala neobdelane na receiver. Ampak pri tem mora biti zvok kodiran v DD, kar pa recimo zvoki iz audigyjeve nadzorne plošče niso.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384933 (1349) KTr1sk

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296401 (3922) gregyk
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364207 (3104) Jst
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122329 (2060) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537822 (6577) gumby

Več podobnih tem