» »

Računalo v avtomobilu

Računalo v avtomobilu

petrusko ::

Ne vem kam točno bi postavil tole vprašanje, ta oddelek se mi zdi dokaj pravšnji (če se motim naprošam moderatorske duše da ga prestavijo).

Se pravi, že dolgo so na tem planetu avtomobili ki imajo vgrajene določene senzorje in neke vrste computer (HW in SW), ki te senzorje nadzira.
Zanima me ali ima kdo kaki naslov spletne strani kjer bi se dalo o tem kaj prebrati, se naučiti?

Zakaj to sprašujem: zadnjič mi je crknilo stikalo za stop luči na avtu, in potem so se na armaturni plošči prižigale luči kot da je že novo leto (no goreli sta dve - žena je že videla novo leto ;) )
Pri enem mehaniku smo ga priključili na nek poseben HW in mu zbrisali Error loge (in popravili stikalo za stop luči)- in od takrat je armaturna plošča Bp.

Nisem pa si uspel pri mehaniku ogledati tega "čuda"?

Hvala za pomoč - sem že nekaj iskal po netu - pa se bojim da napačne keyworde vnašam.

LP Peter

radiator ::

za kakšen avto gre?
Kaj je jutri že bilo?

petrusko ::

vW POLO 1.9 SDI 2003

Kolikor sem uspel videti, je mehanik najprej znamko izbral, potem tip, in tip motorja pa še letnik, potem je šele lahko podatke bral.

Predvidevam da ima njegova HW škatla nek software, ki ali podpira veliko tipov & znamk, ali pa je beleženje podatkov v avtomobilih bolj univerzalne narave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

Phoebus ::

Večino vozil načeloma priklpiš preko OBD2 na navaden PC, rabiš pa seveda softver. Ta se pa dokaj razlikuje med proizvajalci.

Azrael ::

Stran z obilico informacij, vendar, pozor, cene kablov in vmesnikov so na tem linku dokaj zasoljene.

Kot so že povedali, konektorji in vmesniki (gre v osnovi samo za pretvornik napetostnih nivojev med COM portom in avtomobilom) so do neke mere standardni, razlike so le v SW, nekaj ga je brezplačnega, nekaj plačljivega, originalni SW od proizvajalca pa navadno običajnim smrtnikom sploh ni na voljo po uradnih poteh.
Nekoč je bil Slo-tech.

petrusko ::

Hvala fantje, to je točno to kar sem rabil - par keywordow,
Sedaj bo moj prijatelj google opravil svoje.

LP Peter

radiator ::

Tvoj VW je ODB2 (ODBII). Kolga ma neki BrainBee (za vse avte) za VAG pa ma VAGCom od ross tech. Problem je v interface-u. Ker ima notri dongle. No če bi si vzel cajt bi nebi bil problem samo ker sam nimam VAG avta nimam motivacije :)
Kaj je jutri že bilo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UI / UX v avtomobilih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16724004 (2372) PARTyZAN
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
509372 (7526) videc
»

Parkirni senzorji (za avto) - vgradnja in barvanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5027664 (11806) Adrijan0
»

Kam naj zvežem/vklopim to žico, da bo žarnica svetila?

Oddelek: Loža
203577 (3029) matobeli
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828356 (17649) MrBrdo

Več podobnih tem