» »

Kam naj zvežem/vklopim to žico, da bo žarnica svetila?

Kam naj zvežem/vklopim to žico, da bo žarnica svetila?

miraldi ::

Torej gre se za žarnico v pepelniku, ki pa ne sveti saj ni nikamor zvezana.
Gledal sem kablove pod armaturo in nikamor ne paše.

Torej kam naj jo vklopim, da bo žarnica v pepelniku svetila?


 Še slika(el.vžigalnik deluje)

Še slika(el.vžigalnik deluje)

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

francek1 ::

Zveži jo na napajanje osvetlitve armaturne plošče.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Na isto mesto kot je druga oranžna? Črna je ground, ki pa se očitno na vžigalniku deli interno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

STU-III ::

Tamle, kjer je že ta debela oranžna malo oguljena jo poveži...
Line secured.

miraldi ::

STU-III je izjavil:

Tamle, kjer je že ta debela oranžna malo oguljena jo poveži...


Saj to sem jaz olupil žico in prislonil žico od žarnice pa ni zasvetila. Bi jo moral zalotat gor?

Kje pa je to napajanje osvetlitve armaturne plošče? Kako zgleda to?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

menjalnik ::

Možno, da ni zasvetila ker je žarnica hin, poiskusi z drugo žarnico

Y0sh1 ::

miraldi je izjavil:

STU-III je izjavil:

Tamle, kjer je že ta debela oranžna malo oguljena jo poveži...


Saj to sem jaz olupil žico in prislonil žico od žarnice pa ni zasvetila. Bi jo moral zalotat gor?



Kaj če bi najprej pomeril napetost, z instrumentom. Če nimaš te možnosti pa pritakni eno delujočo 12V žarnico
med oranžno in črno žico.

Ali si poizkusil vključenim kontaktom ali brez, ker vžigalnik ponavadi dobi napajanje šele ob kontaktu,
se pravi ko obrneš ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

STU-III ::

@miraldi

Ja, obrni ključ seveda. ;)

Ne, zalotat ni potrebno, če samo testiraš (mora delat tudi brez lotanja). Si imel dober stik?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

francek1 ::

Vžigalniki so ponavadi pod trajnim napajanjem. Lučka bo tako spraznila akumulator...glede na tvoja vprašanja ti svetujem obisk avtoelektričarja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

STU-III ::

Trajnim napajanjem? :))

Potem bi povsod svetile lučke še preden obrneš ključ... Še nisem opazil, da bi bil kakšen vžigalnik pod trajnim napajanjem, pa to tudi nebi bila najbolj varna ideja v primeru napake...
Line secured.

miraldi ::

Sem kupil novo žarnico tako, da sedaj lučka sveti če jo naslonim na oranžno in črno žico kateri gresta na el.vžigalnik.
Kaj potem lahko kar na vžigalnikove žice zvežem ali ne?

Se pa vžigalnik prižge tudi če ni kluč v kontaktu oz. tudi brez ključa. Očitno ima res stalno napetost.. Jao ;((
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Sba ::

V tem primeru ti bo tudi lučka skoz svetila.

Imaš kako oranžno žičko od osvetlitve za ventilacijo?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

STU-III ::

miraldi je izjavil:

Sem kupil novo žarnico tako, da sedaj lučka sveti če jo naslonim na oranžno in črno žico kateri gresta na el.vžigalnik.
Kaj potem lahko kar na vžigalnikove žice zvežem ali ne?

Se pa vžigalnik prižge tudi če ni kluč v kontaktu oz. tudi brez ključa. Očitno ima res stalno napetost.. Jao ;((



Zanimivo, potem boš moral poiskat eno drugo pot za +. Poskusi najti kakšno žico od kakšne žarnice, ki sveti samo, ko je avto vklopljen. Za - lahko pa uporabiš kar tisto od vžigalnika. Ne vem pa, kdo bi se spomnil tako smotanega dizajna, saj to pomeni, da je štrom in s tem tudi delovanje vžigalnika lahko prisotno brez tvoje vednosti in lahko še kak požar dobiš, kar je sicer malo verjetno, lahko pa se zgodi.

Skratka, lahko namestiš tudi stikalo za tisto lučko.
Line secured.

St235 ::

Stalna napajanje 12v vtičnici ni nobena posebna eksotika, ker se te vtičnice lahko rabi tudi kadar v avtu ni ključa oziroma je brezveze dajat kontakt, če rabiš kompresor za 2 minute. Da je pa zaradi tega drastično večja nevarnost požara je pa milo rečeno smešno. Kaj misliš, da ko odstraniš ključ, škrati elektrončki odklopijo akumulator in ga pospravijo v svinčeno ohišje, da ne bi bilo kaj narobe?

francek1 ::

STU-3, daj odstrani se od tipkovnice in si prihrani sramoto, ki si jo delaš z neznanjem...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Fifty6 ::

STU3 ja požar in enosmerna napetost sta res zelo blizu:) Stalno napajanje vtičnice je ubistvu zelo dobra zadeva tako kot je napisal lakotnik, za kak telefon nafilat če si kje recimo, pa lahk avto zakleneš in lahk greš pa nerabiš met kontakta in ključ v ključavnici pa ti tko ne ukradejo avta itd:)

Glede na to da je verjetno tale utikač zelo blizu radia, ga lahko vežeš na radio, vsak priključek od radia ima stalni+ in nestalni+. In ga priključiš na nestalni plus, to pomeni da dobi napajanje šele ob kontaktu in takrat se ti bo prižgala tudi ta lučka. Ali pa priključi kam na osvetlitev armature, verjetno imašnad radiem še kje kake tipke za klimo ki so osvetljene pa priključi kam tam.

lampa ::

Meni na berlingoju vtičnice ne delajo,če ni kontakta,na ford fokusu pa.Očitno je to razlićno od avta do avta.

lp
lampa

Fifty6 ::

lampa je izjavil:

Meni na berlingoju vtičnice ne delajo,če ni kontakta,na ford fokusu pa.Očitno je to razlićno od avta do avta.

lp
lampa


Tako je, tud recimo znotraj iste znamke avtomobila nimajo vsi modeli stalnega napajanja.

St235 ::

ja, je različno od avta do avta, pri mojem je tako, da vtičnica v pepelniku nima stalne napetosti, tista v predalu sovoznika in prtljažniku pa jo ima.

Pa tudi cel kup druge elektronike je pod stalno napetostjo (centralno zaklepanje, radio, ure, pogosto tudi luči itd...) pa ni ravno, da bi avtomobili goreli po parkiriščih.

Pravilna vezava tiste lučke bi pa tako ali tako morala vključevat stikalo, da se lučka prižge samo, ko je odprt pepelnik.

energetik ::

Pravilna vezava je taka, da se lučka prižge, ko se prižge tudi osvetlitev armature. Torej najdeš žice, ki napajajo kakšno lučko v bližini, recimo osvetlitev gumbov od klime ali kaj takega.
Pa takole, kot ti delaš, da kar malo lupiš žice tudi ni dobra ideja. Raje prilotaj to žico zraven kakšnega konektorja.
Sicer pa je zanimivo, zakaj sploh te žarnice nimaš že povezane. Si vgradil naknadno?

matobeli ::

včasih je bil še kakšen avtoradio pod stalno napetostjo :)

Drugač pa tako kot je rekel Energetik, ne lupi žic, če si jo pač že, jo povij z izolirnim trakom ko zaključiš. Da prihraniš kakšno varovalko.

Če nimaš spajkalnika jo mogoče lahko kje porineš pod/v kakšen kontakt. Včasih je kje kakšen luft


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava novega avtoradija v star avto

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413303 (1951) cerial
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812127 (4679) mirator
»

12V avtopolnilci - skoz vklopljen?

Oddelek: Na cesti
305338 (4145) d4vid
»

povezava avtoradia na ključ

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113877 (3479) madviper
»

problem s pravilnim delovanjem avtoradia

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123347 (3154) _Dejan_

Več podobnih tem