» »

Moc/Jakost WLAN signala

Moc/Jakost WLAN signala

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Imam en problem. In sicer na hp notebooku imam vgrajen WLAN in mi na domacem omrezju vedno kaze zelo dober singal. Mislim, da ima notebook standard 55kbit ali se slabsi. No, danes sem kupil NETGEAR PCI kartico in jo vgradil v moj desktop, ki ima 108 megabitov in mi kaze singal: very low. A bi bilo mozno, da ker je nova kartica mocnejsa, rabi hitrejsi signal za jakost omrezja? Ali se bolje povedano, obstaja kak program, ki omogca merjenje jakosti omrezja v enotah in ne v slikicah/procentualnih enotah?

Recimo, ce ima notebook X enot, mora imeti desktop Y enot in Y bi moral biti vecji ali enak X.

Aja pa se nekaj. Notebook je WinXP32 in desktop je x64.

s56vpe ::

Notebooki z integriranimi wlan karticami (centrino) imajo ponavadi zelo dobre antene (po stranicah zaslona), medtem ko imajo razne PCMCIA kartice dosti slabse. PCI kartice imajo tudi ponavadi solidne antene (konkretno za tvojo ne vem). Ce imas mogoce MIMO kartico naj bi bil sprejem se boljsi. Kar ti hoces doseci je bober SNR (signal to noise ratio). V winsih ga lahko zmeris s programom netstumbler. Probaj malo premikati kisto. Dosti je odvisno od mikrolokacije. Kaksen mas pa router (o.z. AP)? A je 108mb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822901 (13728) umexteacher
»

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Oddelek: Kaj kupiti
341803 (1301) Modri dirkač
»

Težave z WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101563 (1344) cryptozaver
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201494 (1201) CCfly
»

Ali bo deloval wireless lan če...

Oddelek: Omrežja in internet
51414 (1249) pujsek_

Več podobnih tem