» »

Prenosni računalniki na letalu

Prenosni računalniki na letalu

M-XXXX ::

Citat iz 24 ur:
6. maja 2007 bo po šestmesečnem prehodnem obdobju v veljavo stopil še en varnostni ukrep na letališčih EU. Ta bo od potnikov zahteval, da na varnostno kontrolnih točkah slečejo plašče in suknjiče ter odstranijo prenosne računalnike in večje električne naprave iz ročne prtljage. Na varnostno območje omejenega gibanja na letališčih in na letala bo prepovedano vnašanje posameznih kosov ročne prtljage, katerih dimenzije presegajo 56 centimetrov krat 45 centimetrov krat 25 centimetrov, izjeme pa bodo veljale za dragocene predmete.
VIR 24ur

Kaj mislite o tem? Sam nebi dal prenosnika nikoli v prtljago (kaj vse delajo z njo)

marvin42 ::

glede na samovžig baterij v zadnjem času se mi zdi prenosnik dosti bolj nevaren od tuš gela, ki ga moram po novem spraviti v en deci posodice :)
Mostly Harmless

M-XXXX ::

A ni savovžig samo pri prižganem računalniku?
Recimo da se vžge- a v pritljagi se pa ne bo al kaj?

marvin42 ::

razmišljati kaj je smiselno in kaj ne je pri postopkih na letališčih že zdavnaj brezveze...
Mostly Harmless

aljazh ::

Torej grem jaz preko Frankfurta v NY, moje delovno orodje pa konča nekje na Karibih, če je sreča celo v enem kosu?

Nice...

kekz ::

Očitno bo kmalu prišel čas, ko ne bo dovoljeno na letalo vzeti popolnoma nič.
Ko boš prišel na letališče, ti bodo dali njihove cunje in v kabini se boš preoblekel. Vse stvari bodo spakirali med prtljago.
Štosno bo potem, ko bodo založili (oz. napačno usmerili) protjago. Bomo videli biznismene po velikih mestih hoditi naokoli v nekih letalskih cunjah :D

krho ::

Torej naj prenosnik in fotografsko opremo zaupam modelom, da ju bodo metali naokoli?! Saj niso resni.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

delfinus ::

Meni se zdi tale odstavek nekorektno preveden ali pa narobe razumljen, saj ni logicen: "Ta bo od potnikov zahteval, da na varnostno kontrolnih točkah slečejo plašče in suknjiče ter odstranijo prenosne računalnike in večje električne naprave iz ročne prtljage."

Ko si namrec na varnostni kontrolni tocki ne mores vec dati teh reci v prtljago, ki potuje v normalni cargo prtljagi. Mislim, da je ta kontrola, ki velja ze v vecini primerov danes, ko pac sleces plasc in odpres torbo s prenosnikom in ga polozis posebej na trak, da ti ga skenirajo.

Tody ::

na linku ki si ga dal ti tega ne piše :) Torej je 24 ur ustrelil še enega kozla

M-XXXX ::

na linku ki si ga dal ti tega ne piše :) Torej je 24 ur ustrelil še enega kozla

Ko sem jst bral je to pisalo- prvi post je tudi delno kopiran!

Jan987 ::

na letalo lahko neseš prenosnika samo posebej ga morš am pokazat da ga pregledajo (vzet ga morš iz torbe pa to tm kr greš čez rentgen). Sicer so baje najprej hotli naredit da bi mogu dt v uno prtljago za spodej ampak pol so vidli da folk unim norcom k to mečejo ne bo dal notr laptopa + če letiš preko enega letališčase se ogromnokrat prtljago izgubi tako da... to valda ni prišlo v poštev.

MadMax ::

Slačenje pri kontrolnem pregledu ni čisto nobena novost.
Koneckoncev je od nekdaj treba sleči plašč in izpraznit vse žepe, pa to ne zato da preštejejo koliko kondomov imate po žepih, ampak čisto enostavno zaradi - detektorja kovin. Ne le zadrge in gumbi - tudi v alu-folijo pakiran kondom sproži detektor.
Zaradi v malem žepu kavbojk pozabljenega USB ključka sem imel recimo detajlni pregled, ker so "vrata" pač zapiskala. Pa si je možakar na koncu kar dobro ogledal ključek.

Prijazna gospodična pa tudi vsakega vpraša po prenosniku. Kako izgleda pregled slednjega, ne vem. V torbi sem pa imel večji dlančnik, pa ga niso niti povohali.

Kaj imamo torej v uredbi novega?
Da je stalna praksa končno predpisana s strani EU?
Big deal.

/edit:
tudi omejitev glede ročne prtljage kar se tiče velikosti ni nič novega. Ni omejitev samo teža. Velikostno se mora prilegati omarici v letalu.
V ta namen imajo na marsikaterem letališču nekakšno "šablono", s katero lahko potnik preveri velikost prtljage.

Edina novost, ki pa to več niti ni, je omejitev vnosa tekočin v ročni prtljagi.
In če vam ne uspe najti niti malo bolj zanesljivega vira novice kot je 24kur, je tu kredibilen link.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Jan987 ::

ma ja meni je piskala zaponka od pasa in so me zato na stanstadu pregledovali u nulo. Res pa da je bilo to kakšne pol leta po 11.9 01 tako da so bili še vsi dokaj nastrojeni. Potem sem vedno dal raje pas ven in enoostavno vse kar je bilo taga it sebe. Je pa enkart neka gospa pred mano čez kontrolo prinesla liter limonce, ki jo je pozabila oddat v prtljago, pa ji ni noben teživ, čeprav lepo piše da je alkohol na letalu prepovedan. To je bilo v trevisu.

antonija ::

Meni je enkrat piskal napol prazen paket orbit zvecilnih gunijev 8-O Tisti majhen delcek aluminija je sprozil alarm.

Drugace pa za laptope prijazno vprasajo ("A imate mogoce prenosnik v osebni prtljagi?") in ce ga imas ga das ven in gre cez rentgen izven torbe. To je vse. Fotoaparatov pa recimo ni treba posebaj ven dajat (tud DSLRjev ne), razen v Munchnu sem ga moral prizgat in slikat da je verjela da gre za fotoaparat in ne WOMD.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523914 (20847) xsum1
»

kaj lahko in kaj nesmeš nesti na letalo ?

Oddelek: Loža
309320 (5956) ShowDown
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017538 (16065) 2x'=2
»

Hekanje "letalske varnosti"

Oddelek: Novice / Varnost
123867 (2857) Daedalus
»

Nož na letalu

Oddelek: Loža
294522 (3822) root987

Več podobnih tem