» »

elite k7s5a : tezave

elite k7s5a : tezave

mPrjatu ::

zivjo!

zanima me ce je imel kdo podobne iskusnje s plato elite k7s5a. Upgradov sem ze najnovejsi bios, nove driverje za agp in ves podobn shit. V bistvu mi plata dela le na 900Mhz ne pa na 1200, kot bi mi morala.
Ce v biosu nastavim na 1200 se mi comp cisto sesuje.

*elite k7s5a/SB
*256 DDR rama/266
*Voodoo 3 3000
*AMD Thunderbir 1200Mhz


thanks

krucymucy ::

se ze sprasujem ce bi jo sploh kupu :\

Pisk ::

neke cudne finte so s temi platami, kot da bi se nekaj pregrevalo.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Koci ::

Mam isto plato, isti procesor in isti problem. V biosu mi po defaultu frekfenco nastavi na 900 mhz (9 krat 100), ko pa jo dam na 1200 mhz (9 krat 133) mi se računalnik začne sesuvat. Do zdaj ni pomagal še noben bios, zato ti predlagam, da si flashas unoffical bios za to plato, kjer lahko zunanjo frekfenco nekoliko več nastavljaš (opcije ma 110, 112, 124, 136, 150 mhz). Jaz jo mam na 124 (1150 mhz) kar je še skoz boljše kot 100. Slišal sem, da baje deluje stabilno tudi na 132 mhz, samo za zdaj še nisem našel biosa ali programa, s katerim bi jo lahko premaknil na 132.

Aja, če rabiš unoffical bios ti ga lahko pošljem.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

chucki ::

predzadnji obis jeto napako popravil!!!!! more delat!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Koci ::

ja rekli so, da jo bo odpravil, pa je ne, je pa boljši bios od prejšnjih
Panta rei!!

Kriko ::

Ja ne bom o vašem problemu, le to da meni dela odlično in tudi kolegu z XP procesorjem, tako da so to res čudne stavri. Sem pa slišal da so razlike v serijah plošče!

Koci ::

Od katere firme maš ram?
Panta rei!!

mPrjatu ::

RAM mam od samsunga, sicer sem vidu neki d je stestiran z winbondom ampak mislem d ni to problem.
Plato sm meu pa ze ene 3x pr mlacomu, pa so cist u k....
Tip je reku d dobijo nove serije plat, tko d bom se zadnc probu dol nest, pol bom pa znoru.




lp

kuglvinkl ::

Prjatu: narobe. Zdej popizdi in to čist. Da se bo serviser začel tresti.>:D
Your focus determines your reallity

Koci ::

Meni se zdi, da je problem v Samsungovemu ramu, kermam istega (PC 2100 kupljen v Mlacomu). Kolega, ki nima tega, pa problemov z sesuvanjem nima
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

Koci ::

Sicer pa mu pojitrišnjem pošljem svojega on pa meni njegovega, pa bova vidla, če je problem v ramu.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

mPrjatu ::

V bistvu sem neki sumu ram, ampak bi resno mogu probat. Zanima me pa se neki, ce je temeperatura 54 stopinj kriticna za ta procesor. imam volcano6 hladilnik.
Morem si pa se eno bolso termalno pasto dat gor, k zdej mam sam pomozno neki. V mlacomu un DR. splo ne daje past gor.




lp

Koci ::

jaz ma na 1150 mhz pri polni obremenitvi 47 C , pri 1200 mhz (dokler se ne sesuje) pa okoli 52 C. Hladilnik je Vulcano 6 Cu. Je pa to ndrugače ormalna temperatura za Thunderbirde.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zima je zakon za podirat oc rekorde

Oddelek: Navijanje
382112 (1205) schurda
»

Overclockanje 900Mhz AMD Athlona

Oddelek: Navijanje
191225 (1022) franci
»

THUNDERBIRD 900 ali DURON 1000 (MORGAN) ?

Oddelek: Kaj kupiti
281422 (994) faca9
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744336 (3500) Uporabnik

Več podobnih tem