» »

Matična za AMD z SDR ramom ???

Matična za AMD z SDR ramom ???

BustA ::

Imam MSI 6163 BX Master in PII 350@420. Ker pa je procesor že zelo počasen in ni več kos grafični (MX400 64MB), sem se odločil, da bom kupil nov procesor.
Ker na mojo plato paše bolj malo (nič) sodobnih procesorjev, sem iskal adapter slot 1 -> FC-PGA, da bi nanj privil celerona II, vendar ga nikjer ne dobim. Baje, da ga ne delajo več.
Tako sem prišel do zaključka, da bo treba kupiti novo plato. ;(
Tu pa se značnejo problemi, pojma nimam kero plato bi kupil, vem le da mora biti za AMD procesorje, SDR ram je nujen, ker ga imam 384 MB in ga ne mislim menjati za DDR, sploh pa ne zdaj ko se je podražil.
Mora biti tudi stabilna in OCbilna. Cena pa naj bi bila do 35.000, morda nekaj več :D

Skratka išče se best buy plata za AMD procesorje s SDR ramom

ko sem že ravno pri tem: Kateri AMDjev procesor je najboljši tudi do 35.000?
Devide Et Impera
  • spremenil: Tomi ()

krucymucy ::

Ti kar plato obdrzi - tukaj pa poglej zakaj 8-O

Ales ::

No ja, cena v članku je 170$, dobiš pa celeron 1,2 GHz zraven... :D Ni zlo poceni...

Meni leži naokoli kar nekaj adapterjev, nisem pa prepričan če so s SLOT1 na PPGA ali na FCPGA... Če te še zanima lahko pobrskam, ali si se že odločil za novo plato?

Aleš

Tomi ::

Hm, zadnje čase imate pa veliko tendenco dajati teme v napačne oddelke>:D
metrodusa.blogspot.com

BustA ::

krucymucy: to sem videl že prej, vendar je $170, pa še prek neta je treba naročit! Koliko pa je cena istega celorona, ki ga dobiš v paketu v sloveniji?

Ales: prosim poglej, ampak more biti za celeron II (FC-PGA). Ceneje me pride, če dam sam nov procesor (25k), kakor pa novo plato in prosesor (70k-80) :))
V trgovini mi je prodajalec kar dal škatlo z adapterji, in mi rekel če najdem kaj uporabnega med temi adapterji je moje, vendar so bili vsi adapterji PGA. Eneg sem pa vzel, za vsak slučaj!:D

Tomi: Kam sem pa dal temo?
Devide Et Impera

Tomi ::

Če se ne motim, je bila po ISP..
In tam nima kaj iskati:D
metrodusa.blogspot.com

Ales ::

Sem preveril in so žal vsi PPGA... Daj malo še pokliči naokoli po firmah, če se kje valja še kak FCPGA pretvornik, tega je bilo veliko. Sigurno ga ma kdo na kaki polici pa sploh ne ve.

Aleš

kuglvinkl ::

AMD + SDR = na naboru KT133A. (Abit KT7A). Za ta keš jo zagotovo dobiš.
Your focus determines your reallity

Boky ::

Jaz se imel enak problem. Resil sem ga z ESC k7S5A + stari sdram.

BustA ::

Boky: če pogledaš, po forumu ima veliko ljudi probleme z ESC k7S5A, zato je nebi kupoval! Kar me privlači k nakupu te plate je cena in SDR + DDR, vendar samo, če bi plata delala normalno! A je še kera druga plata z SDR+DDR?
Raje dam 10k več za uveljavljeno plato, ker je plata temelj računalnika in je sigurno ne bom menjaval dve ali več let.

Do sedaj sem prišel do teh plat:
ABIT KT7A RAID ~39k
ABIT KT7A ~30k
MSI K7T TURBO2 ~35k
MSI K7T TURBO Limited Edition če jo še prodajajo

Dobrodošla bi bila mnenja lastnikov zgornjih plat.
Devide Et Impera

jakec ::

Hm ce te zanima. Plosca Matsonic MS8127c+(266). Nabor ukazov VIA apollo KT133A, ATA100,.. podobno kod vecina plosc s tem naborom, samo ne navija se.Jest mam to plato pa mi dela super. Res. Cena je okol 24 k al 25 k.

jakec ::

Al pa to.
Kupi si od gigabyte maticno plosco z naborom kt133a.
Poceni, dobro, navija se tu dobr, skratka vse.
aja se to :najbol prodajane plosce po svetu so od gigabyta

jakec ::

Gigabyte GA-7ZXE via kt133a cena okol 25 k sit

Boky ::

Tudi ESC jih precej proda. Kar se tice kvalitete, se jaz nad svojo zaenkrat ne morem pritozevati. Je pa res, da je vedno nekaj % moznosti, da dobis skart robo neglede na to kero plato bos vzel.
Preden sem nabavil plato sem bral malce tale forum. Priznam da me je bilo malce strah ampak zgleda, da je bil neupravicen.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

piek ::

Ultimativna resitev za AMD in SDRAM je Iwillova KK266 ali pa KK266 Plus, dobi se tudi RAID razlicica. Povprasaj pri Kotarju, mogoce imajo sedaj kako ugodno ceno. Pol leta nazaj je namrec veljala zasoljenih 55 tisocakov (s popustom). Je pa res, da za ta denar dobis tudi 3 leta garancije, kar pri platah ni obicaj. Aja, FSB gre cez 160 MHz, slin...:))

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

BustA ::

jakec: na anandtechu sem gledal test za Gigabyte GA-7ZXR (Rev. 2.2) Socket-A KT133A ATX ki ima, končno oceno 8.0 in še
Gigabyte GA-7ZX Socket-A KT133 ATX, ki pa ima končno oceno 5.5
Prebral jih še nisem, ker bo treba spat. A veš za test te plošče (GA-7ZXE), ki jo ti predlagaš?
Devide Et Impera

Boky ::

Pri nakupu plate pazi, da ti bo podpirala Athlone XP. Pravim zato, ker gledas plato katere test je bil narejen junija 2000 (Gigabyte GA-7ZX Socket-A KT133 ATX). Ta plata sumim da podpira XP-je (nisem pa preveril).
Aja se malce reklame za K7S5A.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

jakec ::

Hm .. njiker nisem zasledil test, ker tudi inisem nevem koliko iskal. Informativno si lahko ogledas tole stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

BustA ::

Boky: un test sm sam za foro gledal, itak ma oceno 5.5 :P

Bolj ko gledam teste plošč nisem prepričan (no plato z samo DDRom sigurno ne bom kupil) kaj bi kupil. Najraje bi kupil plato, ki ima podporo SDR+DDR, vendar sem našel samo dve taki plati: vsem poznana K7S5A in ASUS a7a266-e, ki ima 3 SDR in 2 DDR.

A se mi splača kupiti plato s samo SDR ramom, oziroma, koliko prihodnosti ima DDR v naslednjih 1-2 letih, saj v tem času ne nameravam kupiti plate?

In še ali bo prišlo še kaj plat s podporo SDR, kakor tudi DDR?
Devide Et Impera

jakec ::

Ja tkole je, ce si bos kupil plato, ki bo imela obe moznost sdr+ddr ne bo velike razlike v hitrosti. Tko da si kupi plosco z naborom kt133a. Jest ti jo predam:) Sam je plosca,ki se ne da navijat po fsb-ju:(

BustA ::

jakec: hvala, ampak ne hvala :D
A lahko mal popravš tist dolg link, ker grdo raztegne forum!
Devide Et Impera

jakec ::

Ups se oproscam za neumnost pri linku:(
http://www.computeruniverse.net/products

BustA ::

Zdej sem izbiro znižal na dve plošče:D
ASUS A7V133
in
MSI K7T Turbo-R Limited Edition

Mnenja lastnikov zgoraj navedenih plat so zaželjena!
Devide Et Impera


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Oddelek: Kaj kupiti
372124 (1701) freejack
»

Dejte mi povedat za MSI KT3 Ultra za Rame!

Oddelek: Kaj kupiti
7973 (863) VASkO
»

A bo pasalo

Oddelek: Kaj kupiti
111107 (923) Windi
»

Proc & plata ?!

Oddelek: Kaj kupiti
281477 (1093) Daishi
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271607 (1377) evoice

Več podobnih tem