» »

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

evoice ::

Danes/Jutri si bom narocil masino, pa me zanima kera plata podpira Tbirde pri 266 mhz fsb-ja pa da podpira DDR ram ? Ce ni nobene spodobne bi si pol nabavu Abit KT7A-Raid pa navaden 133ram.
Pa btw AbitKT7A-Raid podpira Tbird pri 1.33 ? ker v infotu plate pise da podpira do 1.2. ?

hvala pa lp

Dalmatinc ::

pozabi na abit; lepo se ozri za kako MSI jevo plato in si ne ulašuj denarnice z DDR-jem. Kupi katero koli dobro plato na 133A čipovju.

Drgač pa mal še počaki; a nisi v novicah prebral - 50-60% P4>:D

evoice ::

zdejlje sem ravnokar ugotovil da obstaja ASUS A7M266, me pa zanima ce je kaka varjanta od abita ? namrec imam same dobre izkusnje z abitom, pa nebi rusil tradicije :)
alpa kaka druga da ma raid onboard ? ker mam namem vezat dva ibm 60gb diska v raid 1 polje.
lp

VASkO ::

abit se ni dal plate za DDR, drugace pa ce jemljes DDR sistem, se ti edino splaca vzeti plato na AMD760 cipovju, mislim, da je to asus a7m266, ne kupuj pa KT266 ali pa celo AliMagik plate, ker so proti amd760 prepocasne.

Pa se nasvet, kupi TBja pri 1Ghz, ker imajo jedra, ki so namenjena za 1,33ghz procesorje (seveda moras pogledat, da je koda AXIA ali AVIA), ker jim je zmanjkalo jeder specificiranih za 1ghz pa so te gor napopal. Taksen procesor gre navit tja do 1,5ghz.

evoice ::

K7T266 Pro kaj pa tale od msi-a ?:)
menda ma raid onboard, sam prvic slisim za tale chipset VIA(R) VT8366 chipset. (552 BGA) ?
ce kdo obvlada tole nej mi prosim svetuje.

VASkO ::

ne kupuj te plate, v postev za ddr pride le Asus a7m266!

MSI ima kt266 cipovje, ki sploh ni hitrejse od kt133A, tako da se ga ne splaca vzet, ker je obcutno drazji sistem DDR kot SDR!

evoice ::

A7M266 in standard ATX. Chipset AMD 761 Northbridge/ VIA VT82C686B Southbridge
Vasko a tale ? a tale amdjev chipset 761 je hitrejsi od viinega ?

sorry ce sem tecen, sam moram danes narocit in nevem se kaj bi vzel :)

Stripy ::

Ja, ta cip je hitrejsi. Samo jaz ne bi se kupoval DDR cipovja. Zaenkrat je se obcutno predrago, poleg tega tale asuska nima RAIDa, ce ga res rabis, in nanjo lahko das samo dve ploscici RAM.

OldSkul ::

Jaz tud ne,ker bi blo to metanje dnarja stran.

Počakaj na nove procesorje Palomino ,ki bodo bili bolje optimizirani za delo z pomnilnikom DDR.Jaz bi počakal!

VASkO ::

samo ce kupuje nov sistem, zakaj ga ne bi ze zdaj kupo? pol bo itak mogel staro plato in rame prodat, kar pa bo moral prodat po mali ceni in bo rezultat pol isti, ker bo malo penez za to dobil pa novo kupo.

Kupi zdaj pa mas vsaj za 2 leti plato, ram pa itak za vec!

Ja to je ta AMD761! poglej za test !!!sem ali pa sem pa bos videl, da so (za zdaj) popluvali VIA kt266!!!

Za zdaj je edini "pravi" nakup DDR sistema plata z AMDjevim DDR naborom.

ChiefThunder ::

Vasko ti je vse razložu, tud jaz pa ti priporočam plato na AMD761 to je Asusova a7m266.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OrlyTM ::

Trenutno je nakup DDR plate in Rama popolnoma brezpredmetno zapravljanje denarja. Za performance gain cca. 20% se ne splača plačati 50% višje cene.

Tko da ... al Abit alpa Asus z KT133a čipovjem in PC 133 CAS 2 ram ... trenutno najboljša kombinacija.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

ja Orly, zakaj pa bi kupo kt133A, ce bo pol itak menjal na DDR pa za to vec ne bo dobil dosti denarja, ker bodo potem vsi na DDR sibali?

Bolje, da kupi enkrat, kot pa dvakrat.

Stripy ::

No, ce ima prevec denarja, naj kupi. Drugace je cena te asuske 25-30kSIT visja kot KT133A ekvivalent, RAM (256MB) pa se dodatnih 25. Mislim, da ni vredno, glede na to, da se bodo cene DDR komponent znizale (in SDRAMa zvisale). Poleg tega tale asuska zgleda kot neka OEM verzija s samo dvema RAM slotoma, pa se neke moznosti vgrajenega zvoka in mrezne kartice ima. Sicer so asuske ene najboljsih plosc, ampak jaz bi vseeno pocakal se malo konkurence.

OrlyTM ::

Po mojih zadnjih podatkih, je Asus A7M DDR plata vzeta iz prodaje zarade združljivostnih težav (ne vprašat točno kaj, ker ne vem, pač berem tud tuje forume).

Vsi primerjalni testi DDR in SDR plat za AMD proce so pokazali, da je max performance gain tja do 10% pri skoraj še enkrat dražjem ramu in cca 10-15k/sit dražji matični plošči.

Pa če že rečemo, da denar ni problem sploh. Vse te plošče so prve verzije, čipovje še ni stestirano in to definitivno še ni to, kar bi mogel sistem z DDR ramom biti. Debate na tujih forumih potekajo tudi v to smer, da trenutni procesorji, vse do Athlona 1.333 sploh še nimajo potrebe po tako hitrem pomnilniku in ga niti ne znajo prav izkoristiti. Zadeva naj bi se spremenila z prihodom Palomino procesorjev. Bomo videli.

Seveda pa nihče nikomur ne brani takega nakupa, samo jaz sem prepričan, da je trenutno to nesmisel. Vrzi raje skup denar ki ostane od rama in plošče in si kupi še Geforce 3, pa bo sekalo do neba.

Če pa že definitivno hočeš imeti DDR sistem zdaj, se ozri po matičnih ploščah, ki so t.i. DDR Aprooved.

AMD

Za TB 1.333 so priporčene tri plošče z DDR sloti:



Naj samo še povem, da vse te plošče temeljijo na AMD 760 čipsetu in nobena ne podpira spreminjanja množilnika procesorja, kar pomeni, da navijanje odpade.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pretorijanec ::

Fantje... DDR plata nej bo na AMD760 čipoju. Ampak to ni ASUS A7M (ta je na ALI MaGiK 1) ampak ASUS A7A!!!

OrlyTM ::

Pretorijanec: lih kontra ... sej gotov si se zatipkov ... alpa tut ne ...

Asus A7A je na Alimagik čipovju, Asus A7M pa na AMD 760, katero je trenutno najboljše čipovje za DDR sisteme.

Čeprav ... beri moj post višje

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

Pa še odgovor VASKU:

Ne kupit zdaj zato, ker so plate, ki so trenutno na voljo za DDR pomnilnik, še bolj testne narave in imajo preveč težav. Čez pol leta, ko bodo vsi kupovali DDR, bo na voljo že ogromno veliko drugih platk, in tudi vse bodo stestirane precej bolj, kot so sedaj te. Pravtako prihaja na trg Via čipovje za DDR, ki trenutno komajda poseka svojega predhodnika KT133a, kaj šele, da bi iz DDR rama iztisnil tisto, kar ta pomnilnik ponuja.

Odločitev je pač vaša.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Pretorijanec ::

OrlyTM: ups... res je. zatipku sm se. hvala za opozorilo!

evoice ::

fantje in dekleta hvala za pomoc, sicer sem ze narocil AbitKT7A-Raid, 256mb Crucial 133 ram-a, Tbird 1.33ghz.
zanima me samo se kako optimalno vseskupaj navit ?
crucialov ram baje zdrzi do 140mhz stabilno na cas2, kolko pa zdrzi procesor ? mislim na kolko se ga kej da navit ce bo gor superorb ? pa ali je kak drug aftermarket hladilnik bolsi za tale sistem ?
hvala se enkrat :)

OrlyTM ::

Sej ne vem če nej sploh povem tole :( Jest sm mel isto kombinacijo:

TB1333, Abit KT7a RAID in 2x256MB RAM Infenion CAS2.

Rezultat, skurlo plato in rame ob nenavitem procu. Razlog ... XFILES ?!?

Po teh težavah, sem se zapodil v tuje forume in prebiranje vseh možnih testov in opisov in prišel do zaključka, da so NEKATERE (to je ne nujno vse) Abitke v navezi z 1.2+ Athloni v velikih težavah.

Je pa res, da je baje ABIT začel delat prav potihem malo updatano verzijo teh Abitk in nekaterim delajo brez problema.

Jaz upam, da boš imel več sreče kot sem jo imel jaz. Jutri pač dobim ASUS A7V133. We will see.

AJA ... keri bios si mel na plati ob nakupu ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

morphling1 ::

Yep, OrlyTM jaz sem danes dobil novo KT7A raid ver 1.1 z biosom YH , ki je zadnji uradni tako da je res frišna. Stvar seka !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OrlyTM ::

Boš malo poročal če bo kaj narobe an :))

Upajmo da boš mel več sreče kot jaz.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

VASkO ::

zakaj pa sta kupila 1.33ghz TBja? ko pa vsi vemo, da je AMD na 1ghz procesorje daval jedra, namenjena za 1.33ghz TBje. To so jedra z oznakami AXIA ali AVIA. Zgleda, da imamo tudi Slovenci prevec denarja...8-O8-O

OrlyTM ::

Jest sm ga vzel npr. zato, ker je bil edini takrat dobavljiv, giga jih takrat ni blo, in dobil sem ga za skor isto ceno, kot je stal takrat giga proc.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

Evoice ever heard of TT Volcano II?

Je boljsi in tisji kot SuperOrb.
I left my wallet in El Segundo

VASkO ::

so, samo vseeno nima niti en bios vsega

npr ma en znizevanje faktorja pa nima za RAM skoraj nic

oni za RAM tweakat pa nima spet znizevanje faktorja (MSI Turbo, ko dvignes FSB na 133) ali pa visoke voltaze...

evoice ::

hehe, vceraj zvecer sem vseskupaj sestavil in nalozil na sveze windowse98se, .. takole :
Tbird dela na 1.377ghz, 153x9 ram pride do 155 sam potem ocitno zmanjka voltaze procesorju (1.85) in se sistem ne zbudi vec. ce pozenem sandro 2001 in zbenchmarkam cpu je p4 1.5 doooolgo za mano :)
sistem deluje fantasticno, burn in gre skozi brezproblemov, gf2mx od herculesa je navit na 210gpu, 205 ram, in deluje lepo. zanimivo je to, da ce dam 11,5x133 dela na 1.529mhz in je tudi stabilno ? torej zakaj nedela ce ma ram vecjo frekvenco, ce pa v zgornjem primeru pride ram do 153 ? kak nasvet je zelo zazeljen. aja btw ram je na cas 2.
drugace mam se gor plextor 12,10,32 eide, 30gb ibmata100, 6.4gb fujitsu, cdrom52x, cdrom8x. pa super mini orb sekka. neboste verjeli ampak vseskupaj navito na 1377 torej 153x9, se procesor segreje ob najvecji obremenjenosti do 46C.:) tako pise v biosu in v viaHM-ju. zgornji ventilator dela na 6136 obratov, spodnji pa na 4647. tale orb sekka dobesedno. uhh, pa sem se izpisal :)
lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon 1.4GHz 266 + ABIT KT7A

Oddelek: Kaj kupiti
191384 (983) Binji
»

Najnovejsa DDR plata!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
281728 (1344) ZanzeK_001
»

ABIT DDR - platka

Oddelek: Kaj kupiti
491523 (1065) asPeteR
»

Mama plate za AMD procesorje in Vas izkušnje ?!?

Oddelek: Strojna oprema
301433 (1001) gorazd
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha

Več podobnih tem