» »

8x AGP na 4x AGP

8x AGP na 4x AGP

darkcloud88 ::

A lahko grafično kartico z 8x AGP vodilom priklučim na matično ki ima 4x AGP slot? Trenutno mam Geforce2 MX400...bi pa nabavu ati radeon 9550 ..al pa katero iz serije 9600.

aja,procesor je AMD Athlon XP 1600+ , matična pa K7S5A

asus ::

ja lahko

darkcloud88 ::

a to je vseeno da ma moja geforce2 ta priklop drugače oblikovan kot npr. radeon9550? (fizično gledano)

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Razlik med agp 4x in 8x v praksi nihče ne vidi.

darkcloud88 ::



http://www.e-trgovina.com/productdetail...

geforce2 ma tko 3 manjše reže, radeon ma pa samo eno mal večjo,pa eno manjšo..a se to fizično lahko potem sploh priklopi?

dejansan ::

ja, kot so ti že povedali lahko

ne bi pa mogel radeona stlačit v agp 2x, ker so te reže ravno kontra obrnjene
dejansan

amigo_no1 ::

Agp port je agp port (za 2x in 4x je enak , razlika je samo v voltaži)

dejansan ::

kaj tebe spet mede

ni samo razlika v voltaži tudi fizično se razlikujejo

konkretno tegale radeona iz linka ne moreš stlačit v agp 2x port

drugače pa kar je najbolj pomembno darkcloud88 ta tvoja zamisel bo delovala brez problemov
dejansan

amigo_no1 ::

http://www.geek.com/glossary/glossary_s...


AGP 8x - This AGP standard features a parallel 32-bit bus running at 533MHz effectively (66MHz*8 literally) for a maximum data transfer rate of 2GB/second. This is the last parallel form of AGP, and is compatible with all previous AGP cards.



Accelerated Graphics Port @ Wikipedia

AGP cards are backward and forward compatible within limits. 1.5 V-only keyed cards will not go into 3.3 V slots and vice versa, though "Universal" slots exist which accept either type of card. AGP Pro cards (rarely used) will not fit into standard slots, but standard AGP cards will work in a Pro slot. Some newer cards like nVidia's GeForce 6-series or ATI's X800-series only have keys for 1.5 V to prevent them from installing in older mainboards without 1.5 V support. The graphic cores can only handle 0.8 V for AGP8x and 1.5 V for AGP4x and will be damaged by 3.3 V slots. Some of the last modern cards with 3.3 V support were the nVIDIA GeForce FX5000-series and the ATI Radeon 9500/9700/9800(R350) (but not 9600/9800(R360)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dejansan ::

kaj si hotel s tem povedati, da še zmeraj ne kapiraš ali da si pokapiral da ni vse isti šmorn?
dejansan

darkcloud88 ::

dejansan, hvala! zdj bom z lažjim srcem nabavu grafično :)

p.s.: ne se kregat

OZZY ::

kaj si hotel s tem povedati, da še zmeraj ne kapiraš ali da si pokapiral da ni vse isti šmorn?


Eni so teorektiki, drugi pa praktiki..on pač spada med prve....pač tako je danes, da ko neki preberejo mislijo, da vejo vse...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

AngelOfDeath ::

za kakšno ceno pa misliš nabavit 9600 ali pa 9550 ?
edit: Slovnica

darkcloud88 ::

za grafično bi dal tam okol 15.000sit. Bolj se nagibam k 9600..ne vem še katero serijo. Razmišlam še ali bom rabljeno ali novo. A kaj priporočate? :\

AngelOfDeath ::

15k je preveč za 9600 pro serijo vredna je kvečjemu 5-8k :)
računaj da za 15k dobiš rabljeno 6600 Ki poje 9600 pro za malo malco za 12k se prodavajo nove 6200
Vendar je pri tebi težava procesor ki je počasen mogoče bo kdo drug dal primernejšo grafiko.
edit: Slovnica

darkcloud88 ::

kaj pa ta 9600xt

a mi lahko potem priporočiš katera grafična je tista, katere zmogljivosti bo moj procesor še lahko izkoristu?

pa še to me zanima kje imajo tako nizke cene?

dejansan ::

ta grafika je drugače ok samo cena je previsoka

malo spremlaj oglase pa vzemi kakšno 9600pro za tam okrog 8000, lahko tudi 9550 samo glej, da bo imel 128 bitno pomnilniško vodilo, se pravi, da ne bo SE
dejansan

darkcloud88 ::

nekje sm prebrau da naj bi bla 9600 PRO slabša kot 9500 PRO... še vedno pa ne vem kje bi lahko kupil novo 9600pro za samo 8k..ali imaš v mislih rabljeno? a mi lahko konkretno poveš v kateri trgovini (v ljubljani) majo ugodne cene za grafične kartice. Ker tako poceni sem zasledil samo rabljene....pa sem gledal tudi na spletnih trgovinah.

kuglvinkl ::

nekje sm prebrau da naj bi bla 9600 PRO slabša kot 9500 PRO.

Sej dejansko je. ;)

Klemzz ::

tle maš novo 9600XT

dejansan ::

jaz sem imel v mislih rabljeno ja

offtopic: a je že kdo naročal tle pri pixmania
dejansan

darkcloud88 ::

Klemzz ta ponudba mi je dost ušeč..me pa tud zanima če je že kdo naroču pri pixmania,ker bi res najraje kar to 9600XT nabavu!!

AngelOfDeath ::

Potemtakem je boljše vzet rabljeno 6600 za 15k...
edit: Slovnica

darkcloud88 ::

Muči me, ker pri rabljeni nikoli ne veš kaj dobiš.. kaj pravte na tole GF6600


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019674 (12739) Janac
»

Grafična za 4x AGP

Oddelek: Kaj kupiti
351855 (1318) dejansan
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534100 (3265) sid911
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711310 (7846) mtosev
»

NASA World Wind

Oddelek: Programska oprema
62403 (2321) Person

Več podobnih tem