» »

Linux na USB ključek brez swap oddelka

Linux na USB ključek brez swap oddelka

Looney ::

Imam problem. Sem trenutno brez diska, zato bootam računalnik s CD-ja. Mi gre pa to zelo na živce in je skrajno nepraktično, zato bi rada inštalirala Linux na USB ključek. Težava je v tem, da mi na njem zmanjka ravno toliko prostora kot ga požre swap oddelek. Pri inštalaciji sem izbrala avtomatsko razdelitev oddelkov in mi je, ko se je vse skoraj že zaključilo javilo, da inštalacija ni uspela. Zato sem šla ponovno. Tokrat sem izbrala ročno razdelitev. Žal pa je ključek že razdeljen (zaradi prejšnje inštalacije) in ga noče formatirat kot celoto.:\ Kako ga lahko formatiram ali kako drugače stlačim Linux gor? (Na voljo za upravljanje z njim imam samo live verzijo Linuxa!)

Prosim za pomoč.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

ank ::

Formatiraš naprimer tako: mkfs -t vfat /dev/sda1
Seveda najprej preveri katere particija/e so gori na usb ključu in ustrezno zamenjaj. Če je particij več pa jih lahko dodajaš/brišeš z fdisk /dev/sda Za usb varianto rabiš itak samo eno particijo na ključku. V bistvu pa vsi novejši računalniki, ki imajo dovolj rama ne potrebujejo swap particije. Katero distribucijo bi rada spravila na usb? Tale ima vse, kar potrebujem in še zasede ne dosti, tako, da ostane dovolj prostora za ostale dokumente. Ima pa tudi skripto, ki ti "naloži" linux na usb ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

Looney ::

Gor bi rada spravila Mandrivo ali pa Kubuntu. Drugega trenutno ne premorem, z neta pa tudi ne morem snet, ker nimam kam shranit.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

mile ::

ce bos laufala linux direkt z USB kluča in ne iz ram diska, bos kmalu izpolnila kvoto tisti par tisoc write ciklov in adijo kluček

gor butni slax

ank ::

Se je to sploh komu že zgodilo? Sicer pa so ti usb ključi postali že precej poceni. Kakorkoli že meni deluje že kr nekaj čas pa ni opaziti, da bi bilo kaj narobe.

Looney ::

Ok, formatirala sem ga, inštalira pa se že eno uro. Bomo videli kaj bo ratalo.:|

Aja in ključek imaa 10-letno garancijo, tako, da nima kaj crrknit. Če pa crkne, ga bom pač nesla nazaj.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

kekz ::

Manj poznano je, da lahko kot swap na linuxu uporabljaš tudi datoteko.
To ima nekaj prednosti. Lahko jo narediš, zmanjšuješ, povečuješ po potrebi.

Looney ::

Ql. Hvala za informacijo. Bom si malo to pogledala.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

mile ::

ja,men je ze en el-chipo kluc, na katerem je bla IP centralca. Je bil mysql mal preveč aktiven glede pisanja

Quikee ::

Še manj pa, da lahko ram na grafični kartici uporabljaš kot swap. =P klik

Pegaz ::

USB ključek ima življenjsko dobo nekaj tisoč zapisov. Ko to prekoračiš, ni nujno, da bo še delal. 8-)

ank ::

Eno uro se že inštalira? Ni to malo preveč časa?

Looney ::

Očitno ni nič naredilo. Lepo je delalo in ko se je kopiranje podatkov zključilo, se je okno zaprlo in... nič. Kot, da se ne bi prej nič dogajalo.8-O Bootat tudi noče s ključa. Nič pametnega ni naredilo!:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

ank ::

Si pogledala če je sploh skopiralo vse na ključ pa če imaš nastavljeno v biosu da lahko bootaš iz usb?

ank ::

Sicer pa ne vem če so mandriva pa kubuntu mišljene tudi za to da jih daš na usb ključ.

Looney ::

V biosu imam možnost, da preden bootam stisnem esc in izberem od kod naj bi bootalo. In, če izberem USB ali (še neki) mi napiše, da ne najde diska in, da naj ga vstavim, tako, da ni bios kriv. Na ključu ni nič pametnega, kar bi lahko prepoznal.:\

Kako pa lahko preverim kaj mi sploh manjka gor?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

roscha ::

Hux ::

ce bos laufala linux direkt z USB kluča in ne iz ram diska, bos kmalu izpolnila kvoto tisti par tisoc write ciklov in adijo kluček

gor butni slax


Zato si pa je pamento za take stvari kupit oni kljucek z 10 let do dozivljensko garancijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215489 (14828) s6c-gEL
»

Varno odstranjevanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
153690 (2353) darkkk
»

Formatiranje usb ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
3315136 (15136) tomaz-
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171909 (1439) Jst
»

linux na usb ključu

Oddelek: Operacijski sistemi
152001 (1607) ajagodnik

Več podobnih tem