» »

Dan-danes optimalno ohisje za hlajenje?

Dan-danes optimalno ohisje za hlajenje?

Shinobi ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, katero ohisje bi danes kupili, ce bi imeli moznost oz. potrebo? Zanima me ali obstaja kaj takega ki bolj hladi kot navadna plastika (Chieftec) in je po drugi strani tudi "malce zvocno izolirano" ? Se bolj dodatni plus bi bila seveda optika? Nebi pa rad metal neznosne vsote ven, kar tako vprasam, nekje okoli 30.000 SIT brez napajalnika.

Razimisljam o Core 2 DUO E6400 ali pa E6300(ta se baje bolje navija) in pa 7600GT. Svoj cajt sem imel 6800GT in 2xWD RAPTOR pa sem skoraj znorel kako glasno je bilo vseskupaj. Clovek bi mislil, da v sosednji sobi kdo sesa ne pa da laufa grafa in disk.

asus ::

tega KLIK,7600GT lahko nabaviš pasivno hlajeno pa neboš mel problema z hrupom od grafe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

AndrewSmith ::

kar tega z napajalcem.... klik
Se uradna stran.... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Shinobi ::

@AndrewSmith:

Sem pogledal tega nexusa in moram rect, da me precej mika. Sem pa malo razocaran nad kritikami, ker se folk nemalo buni glede tega ohisja. Razmerje je tak 50:50 - eni so zadovoljni, drugi so hudo razocarani. Malo me skrbijo predvidena mesta za diske in seveda ce taksno hlajenje sploh zadosca?

Kaj pa vem, malo se bom premislil, potem pa bom verjetno nabavil ali nexusa ali pa thermal take soprano pa kaki napajalec. Kritike so pa ponekod prav porazne in se folk zelo zgraza. Je pa res, da jaz ne mislim imeti SLI graficnih v tem sistemu, ampak core 2 duo in kaksen GeForce 7600 pa 3 trde diske, verjetno 2x Raptor v Raid 0 in en velik disk za vso ostalo saro. Pa so ze vsa 3 predvidena mesta porabljena - da ne omenjam prenatrpanosti diskov enga nad drugim.

Unspoken ::

Veliko informacij o tihih ohišjih je tukaj:
http://www.silentpcreview.com/article75-page3.html

Jaz osebno se bom verjetno odločil za Antec p180 ohišje: http://www.silentpcreview.com/article255-page1.html

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unspoken ()

bajker ::

Vsekakor Antec P180, odlično mi služi že skoraj leto, zraven pa recimo kakšen napajalnik Seasonic, sicer pa P180 odlično deluje tudi z pasivni napajalniki, sam imam Yesico-ta. Če te zanima hrup (oz. tišina), vsekakor upoštevaj nasvet Unspoken-a in pojdi na SPCR.

b0le ::

Kje za vraga lahko v nasi zakotni dezelici sploh se nabavis sloviti P180? JAE se ne navdusuje prevec nad dobavo kakrsnekoli Antecove opreme (na Antecovi strani so sicer listed kot dezurni distributerji za Slovenijo) oz. so nazadnje mrtvohladno odgovorili, da ne pricakujejo nobene posiljke... Urghmpfhh??? Ocitno bi bilo potrebno narociti material pri katerem od nasih neposrednih sosedov oz. ostalih bratskih dezel EU?

b0le ::

Hmm, naj dvignejo levo roko in desno nogo morebitni kandidati, wannabe lastniki P180, morda bi jih naposled odtalilo narocilo 5, 10, 25, 250 komadov? ;)

Wox ::

Commodore 64

Shinobi ::

Viharnik: Jaz sem kupil AKASA Mirage.

Ohisje je sicer hladno, nikakor pa ni tiho. Poleg tega imam relativno zelo hladen procesor Core 2 DUO E6300, ki niti ni navit in laufa tam pri kaj pa vem 40 stopinjah pa se ohisje nenormalno trese na leseni mizi. Poleg tega ima Mirage neko sprednjo loputo oz. vrata, ki ce jih malo pustis priprta oz. ne dobro priprta se tresejo v resonanci kot sam hudic.

Ce kupis Akasa Mirage moras nujno se pogledati za boljse nogice oz. kam bos tako ohisje postavil, ker se trese in s tem povzroča hrup.

Od designa in metod vgrajevanja pa je AKASA 1A.

Kato ::

Jaz ti Tsunamija, ne priporočam, sma ga imam in s stock hladilniki zelo dobro hladi, nikakor pa ni tih, zdaj ko imam druge ventilatorje notri, je kr tih ampak jaz bi vseeno nabavil P 180. Un Nexus se mi zdi kr good deal.

Wox ::

Aha. Ohišje itak postavim na tapisom ali neko mehkejšo podlago. Sicer sem imel priliko videt P180 na delu, pa me vsaj kar se tišine tiče, ni kaj preveč navdušil. Moram še tega Nexusa videt na delu.
Ultimativno tiho ohišje, ne glede na ceno, bi verjetno bil tale Zalman. Samo to je hard core varianta. Slabih 1000€. Verjetno tu stranice ne resonirajo kar tako, ker so v bistvu masivna hladilna rebra.
Bi pa blo zanimivo kakšnega Chiefteka od znotraj oblečt s kakšnim tapisonom ali kakšno plastično maso, na primer.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Kato ::

Sej Zalman ima še eno podobno ohišje ,mislim da za okoli 600€. Pa še ene par proizvajalcev dela taka ohišja ,večinoma desktop varjante mišljene za HTPC, jaz sem ravno danes razmišljal kako bi naredil nekaj takega samo heatpipi so problem kar se dobavljivosti tiče.

Tale rus ima zanimivo ohišje.

Bahula ::

Sam si lastim tegale temperature so nizke, ker je proc. v zračnem tunelu, je pa vse obrnjeno na glavo.

Priporočam, če se ga še dobi, tišina pa je O JA milina.
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

antec p183 v3 ali p280

Oddelek: Kaj kupiti
291762 (1245) kmetek
»

katero tiho ohisje brez sprednjih vrat

Oddelek: Kaj kupiti
51187 (977) gregor
»

Katero ohišje (okoli 50k)

Oddelek: Kaj kupiti
222006 (1380) nec2070
»

Antec P180

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242589 (2056) Kato
»

Nova kišta od Anteca, P150

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81076 (908) bajker

Več podobnih tem