» »

Nova kišta od Anteca, P150

Nova kišta od Anteca, P150

bajker ::

Antec je predstavil novo kišto, namenjeno "tihemu navijanju"™, P150. Design ni tako radikalen, kot pri P180, pač pa klasicen z eno komoro. Kar pa je na kišti res zanimivega, je serijski sistem za suspenzijo trdih diskov, oz. po domače serijske gumice za blaženje vibracij in hrupa diskov, kar ljubitelji tišine že nekaj časa prakticirajo(mo) v home made izvedbi. Zadeva menda učikovito blaži tudi take zverine, kot so 72GB Raptorji. Zelo pohvalna poteza, upam, da bodo temu zgledu sledili tudi proizvajalci kišt in bo zadeva postala standardna. Trdi diski so namreč komponente, ki jih je najtežje utišati (seveda brez da bi trpelo njihovo hlajenje). Cel test je tule.

kuglvinkl ::

Samo hint. Lahko bi spisal tudi novico.

Sicer pa, zdej imam prastarega Anteca SX 1080 SX II, in sem strašno zadovoljen + kupil sem še enega za punco (630).

Dvomim pa, da bom imel še enega. Lian Li bo naslednji, al klasični (PC-70) ali novi (V2000).

+ bel je :\
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

edit: vidim, da imajo tudi črnega:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Opkow ::

Slabo gledas in beres... ;)

Ce pogledas obe ohisji, bos opazil, da se razlikujeta.
+
Pod sliko na pageu pise Size comparison between the Sonata II and the P150.

bajker ::

A s tem, da bi lahko spisal novico misliš opcijo na levi, Pošlji novico? Sem imel v mislih, pa sem nekako mislil, da to lahko delajo le moderatorji ali podobni. Če lahko, potem bom drugič to tudi naredil.

damjanster ::

Za vse navdušence tega ohišja: Bil sem na Jae, kjer smo zadevo odprli in videli, če v to ohišje lahko spravim svojo matično ploščo za athlona ter BigTyphoon hladilnik. Ugootovili smo, da je to možno le pod pogojem, da se znebim ventilatorja na zgornji stranici ohišja. Tega niti v sanjah ne bi storil, saj bi s tem izgubil dokaj lep del hladilne sposobnosti ohišja. Torej omejitve obstajajo. Sicer pa je rešitev odlična tudi za kak zmogljivejši strežnik, če le nimate namena vgraditi vanj extremno velikega cpu hladilnika :-). Zunanji izgled je precej plastik-fantastik, vendar dandanes je tako tudi pri vseh resnih brand-name serverjih. C-ya:D

Jan987 ::

a gre ta tvoj hladilnik v navadno midi tower ofišje (gmc- teli fr funtechu)

Jebiveter ::

Sicer pa je rešitev odlična tudi za kak zmogljivejši strežnik, če le nimate namena vgraditi vanj extremno velikega cpu hladilnika :-).


Em, ja. Zmogljivejsi strezniki ponavadi ne domujejo v takih ohisjih, se posebej pa ne z extremno velikimi CPU hladilniki. Za streznike, se posebej zmogljivejse, se navadno uporabljajo rack ohisja velikosti od U1 do U4 v katerih je navadno zelo omejeno prostora za hladilnike in se zato v te namene uporabljajo low-profile hladilniki.

Tale Antec pa je kvecjemu uporaben za kaksno delovno postajo, pa se to verjetno samo uniprocessor.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bajker ::

damjanster, bi rahlo dvomil, da ima Jae P150 že na lagerju, ker nisem ziher, če je sploh že v prodaji. Verjetno misliš P180. V P180 ne gre Extended ATX plata, zato večina dvoprocesorskih plat (Xeon/Opteron) odpade. Primerna je za kak tih in dobro hlajen Wks.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362985 (2048) Steinkauz
»

Dan-danes optimalno ohisje za hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131639 (1067) Bahula
»

katero tiho ohisje brez sprednjih vrat

Oddelek: Kaj kupiti
51184 (974) gregor
»

Katero ohišje (okoli 50k)

Oddelek: Kaj kupiti
222003 (1377) nec2070
»

Antec P180

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242582 (2049) Kato

Več podobnih tem