» »

Antec P180

Antec P180

bajker ::

Danes sem ratal zadovoljni posestnik Anteca P180 :) . Namen mi je narediti (delujočo) kišto, ki bo čim bližje nivoja večernega ali pa celo nočnega hrupa. Hlajenje bo zračno. Verjetno je to do sedaj najbolj protihrupno spedenana kišta. Tisti, ki ne veste, o čem govorim, lahko pogledate tule.

profii ::

zanimiva kišta. tole bi rad v živo vidu/slišu. malo poročaj o rezultatih.

ps. kje si nabavu kišto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

bajker ::

Moram priznati, da sem pričakoval, da bo razen profija še koga kaj zanimalo o tej kišti, ki je trenutno najboljša overlockersko protihrupna kišta. Recimo tip na SPCR je s to kišto uspešno hladil P4 navit na 3.8 in to PASIVNO(!!) z Scythe Ninja hladilnikom ( link). Za to je uporabil le 2 venta, enega v zgornji komori za odvod in le vent na napajlniku za spodnjo komoro.

Prva iteracija mojega sistema je sedaj nared, tole že pišem na njej. Ta komp je optimiran striktno na čim manjši hrup. Je dovolj močan za vsakodnevno delo (Barton2500@2000 MHz, 1GB RAMA, GF4200, 2x160GB HD), za druge zadeve imam zraven bolj navit komp z vodnim. V kišti so 4 venti. V spodnjem prekatu 120mm vent hladi diske in pasivni PSU. Spodnja komora je narejena tako, da je okoli PSU dovolj prostora, okoli izhoda za PSUje pa pločevina naluknjana. Vent v spodnji komori vleče zrak od spredaj preko diskov, nato pa lepo hladi pasivni PSU. Če bi imel PSU aktivno hlajen, potem venta spodaj običajno sploh ne bi rabil, ker bi diske hladil kar PSU, a so venti v PSUjih ponavadi glasnejši, pa še kontrolirati jih ne moreš brez odpiranja in izgube garancije.
Kletka za diske je odlična. Za pritrditev uporablja zelo mehke silikonske distančnike in posebne dolge vijake, zato so diski odlično ločeni od ohišja in ne prenašajo vibracij nanj. Najprej sem jih hotel dati kot običajno na gumice, pa sem prej vseeno probal z originalnim sistemom pritrditve in tako tudi pustil, ker deluje odlično.
V gornji komori ima en 120mm vent na zadnji steni za izhod, gornjo odprtino pa imam odprto, vendar brez venta. Če sem jo zaprl, je bila temp 2° višja. En 92mm vent je še na hladilniku, en 60mm vent pa na grafi. Vsi venti so preko kontrolerja na voltaži, ki ravno še dopušča, da se pri zagonu zavrtijo (5-6V), le vent na procu imam malo višje, da se sigurno zavrti (~8-9V). Gornjo kletko za diske sem odstranil, ker je ne rabim, tam so sedaj odvečni kabli z PSUja ( odstranil sem tudi "duct" za hlajenje grafične, ki bi ga rabil le za primer bolj tople grafe). Lahko bi jih zbasal tudi spodaj okoli njega, a bi oviral pretok zraka in s tem njegovo hlajenje (PSU je pasivni). Odstranil sem tudi gornji filter za zrak, da je pretok skozi gornjo komoro boljši.
Že prej sem imel zelo tih komp, a so me rezultati presenetili. Sedaj, ko to pišem, je že kar pozno, torej vlada v stanovanju kar solidna tišina. Hrup kompa je tako majhen, da ne izstopa iz hrupa okolice, kar je za moje pojme odličen rezultat. Brez težav bi lahko poleg njega spal. Da res deluje, izdaja le majhna ledica na sprednji strani. In to je šele prva iteracija. Možnosti za dodatno eksperimentiranje, ki ga ponuja kišta, so velike. Dodatno lahko menjam položaje ventov (zgoraj, zadaj, spredaj), odpiram in zapiram hladilne reže in tako usmerjam pretok zraka skozi kišto. Temperature so že sedaj zelo solidne, idle je CPU na 41°, diska na 35°, po eni uri Prima95 je CPU prišel do 46°, diska sta ostala na enaki, kar je logično, ker so komore ločene. Za praktično neslišen komp vsekakor zelo solidno.
Samo sestavljanje kompa je kar zahtevno. Definitivno si je treba vzeti čas in zadeve malo premisliti. Najtežje je lepo speljati kable, pa še dovolj dolgi morajo biti. No, z nekaj truda se da doseči tak rezultat, da je človek (še kar) zadovoljen.
Seveda kišta ni čudežna rešitev, ki bi iz komponent, ki naredijo hrup za manjšo tovarno naredila gluho sobo. Tudi komponente morajo biti pazljivo izbrane, kišta pa je pika na i. Iz stare kište sem preselil praktično vse in razlika je zelo očitna.
Za iskalce tišine je P180 trenutno brez konkurence. Po konstrukciji ji je konkurenca Lian Li V1000/2000, a je slednja 2x dražja, pa tudi ni protihrupno optimirana. Naj pa še opozorim, da je primerna le za zračno hlajenje, z vodnim bi bili kar problemi (no, vsaj v primeru, če bi hotel vse imeti znotraj).
Če bo koga zanimalo, lahko še kakšno slikco prilimam.

PrimozR ::

Tagan PSUji so tihi k sto mater (venta (2x80) v idle na ~600rpm).

xpozed ::

bajker; bi lahko povedal kje si zadevo nabavil (in za koliko slovenskih zelenckov) + ti kar prilimaj kaksno sliko da vidimo zadevo v "delovanju" :D

bajker ::

Teh kišt v Slo še ni kaj dosti. Pokličite Markota Mršeta v Eventus (01 200-35-00) in ga vprašajte, če ima še kakšno. Cena bi morala biti tam okoli štiri cankarje. V kisti so ze trije 120mm venti, vsak ima stikalo za tri hitrosti. Venti so dobri in na najnižji hitrosti zelo tihi. Ce pogledam cene raznih Xaserjev in podobnih TT jajc, je to kar ugodno.

BluPhenix ::

4 cankarje? To je tisti papir za 10k? Uh, to je pa hud šus... sem tudi jaz mislil to nabavit, ampak mi je trenutno preveč :'(

TEST in slike
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Ja sej je zanimiva pa naj bi bila tiha ampak 40 kosov:\ , lahko prišparaš pa ga ugradiš v kos pohištva pa imaš tih računalnik, ali si pa nabviš tisti wireless controller pa odneseš računalnik v klet in ne boš imel nobenega hrupa v svoji sobi. Pa zadeva zgleda tako kot hladilnik, ne hvala. Če bi bila zadeva pod trideset pol pa ja.

AndrewSmith ::

Kar fletno to ohisje.
Moje bodoce bo pa po vsej verjetnosti
Nexus Breeze 500
Samo bo treba se kak tolarcek prisparat ki ni lih poceni... 44.160,00sit 8-O
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Jaz pa sem ob ogledu tehle cen resno začel razmišljati, da bi si nardil svoje ohišje. Saj za tako ceno mi ga znanec zreže na laser, drugi pa pobarva. Oz. za manjšo...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Kato ::

A pa tega Nexusa se sploh dobi v Sloveniji, ker ta pa 180 sta na SPCR top doga?

Drugače kar se pa tihih ohišji tiče grem pa stavt, da je tale tišji kot marsi katero ohišje do 40 tisoč. Tudi zračni pretok je dobro premišljen.

AndrewSmith ::

Nexus Breeze 500
Meni je to ohisje noro.Sploh ker mi plexi stranice in razne lucke ne mikajo.V kompletu je
se 500W ultra tih napajalec,zato mi tudi cena ni neka "pretirana",glede na to da so taki
napajalci od 20k sit gor.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Kato ::

No ja priloženi napajalnik je 400 W, ampak vseno jaz sem mislil, da sploh ne dobiš napajalnika zraven. Tako pa 42 K za napajalnik in ohišje se mi niti ne zdi tako veliko, za napajalnik pa glede na to, da je od Nexusa domnevam, da je kr tih. Cool, nedvomno bi ga mel.:8)

AndrewSmith ::

Ne.
Prilozen je 500W.
Breeze 400 ima 400W napajalec,katerega
pa itak ni na zalogi.
Nad njim je Breeze 500 ki stane 44.160,00sit
in ima 500W napajalec.
Ni slike vendar je ohisje isto,razlika samo v napajalcih.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

kišta je po videzu verjetno ena od najlepših, kar sem jih videl. Sicer me malo moti notranja izdelava. Ohišje bi nabavil takoj, če bi se lahko poslovil od 40k in enega predala v mizi. :))

Kato ::

Ravnokar sem videl, koliko stane napajalnik za tole kišto (25 tisoč), torej samo kišta stane 19 k8-O . To se mi zdi pa prava kupčija.

Tole je po moje veliko boljša izbira kot P 180.:\

AndrewSmith ::

Sej pravim da je bolj navidezno drag.
Prav zaradi tega sem gledal tudi Antec Sonata 2,
ma mi je ta Nexus lepsi in boljsi....ceprav je
tudi 10k sit drazji.
Ma dokler bom zbral 44k sit ga bojo po moje razprodali.
So samo 3 na zalogi :(
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Kato ::

AndrewSmith: V eni temi sem videl da nabavlaš računalnik za 700 k, kako je lahko potem 10 k problem?:\

AndrewSmith ::

Ne 10k ampak 44k sit.
Se mi ne gre za razliko,ampak mi ohisje
zdaj ni nuja.
Sem se glede unega se malo premislu
in bom se na nove intele pocakal da
vidim kaj bo z njih,ker bi rad OSX fural
na PC-ju zaradi Logic Audio.
OSX je delikaten za hardware,zato bom se
malo pocakal da vidim na kakih platformah
se ga bo dalo furat.
Prevec novosti je napovedanih za letos da
bi se zdaj zaletaval :8)
Da bom pa iz "prasicka" uzemal zalogo za
ohisje pa niti ne sanjam :D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Kato ::

Aja tako.

Jaz bi tut mel OSX, ampak teli inteli (?), dragi so, ful štroma pokurjo pa še teško jih je hladit. Upam, da bojo naslednji kaj boljši v teh segmentih.

Drugače se mi pa zdi, da je tale tema čist zavila s svoje začrtane poti.

AndrewSmith ::

Ja.Sej pravim.
Bom pocakal na nove intele,ter AMD M2 pa bomo vidli
keri se bojo bolje obnesli.
Itak se mi ne mudi tako hudo,ker sele spoznavam software
za audio produkcijo,tako da zamudu ne bom nic
Intel bo pa drag kot vedno....ma se vedno cenejsi od Apple-a.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

teato ::

Mene pa nekako jezi, da se ohišje dobi v Ameriki za 110 USD, v Sloveniji pa za 40.000 SIT. Nekdo, ki kupi tam ohišje, si lahko kupi 2 za isti denar.
Ali kdo ve, če bodo naši predragi trgovci kdaj sploh znižali cene?

Kato ::

Davek naredi svoje, potem pa še zahtevana cena uvozika in pa seveda trgovska marža.

gerrno ::

Aja, drgač pa Antec P180, dobite v Avstriji v Gradcu. Cena je sedaj 122 EUR(cena brez davka), trgovina se imenuje Exacomp, poštnina pa pride 12 EUR. Jst sm ga nabavu in dal za vse skupaj 139 EUR za vse skupaj (33.360SIT). Če se pa komu da V Gradc skočt pol bo pršu pa še cenej čez. Povezava

Kato ::

A mogoče kdo ve kje bi se dalo kupiti tale Nexus, ker link več ne dela kakšnega kontakta pa tudi ne poznam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ANTEC P180/182SE/190 vs. Thermaltake Xaser III (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547129 (5452) ABX
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997091 (4862) Big_Al
»

Dan-danes optimalno ohisje za hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131638 (1066) Bahula
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193682 (2902) bajker
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302415 (1750) Racko

Več podobnih tem