» »

Pes - vegetarijanec?

Pes - vegetarijanec?

cekr ::

Imam vprašanje za kakšnega veterinarja oz. nekoga, ki se bolj razume s prehranjevalnimi navadami psov, mačkov....

Je normalno za psa, da se prehranjuje samo z rastlinsko hrano?
Je možno, da bi se pes brez posredovanja lastnika sam odločil za takšno prehranjevanje?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

apachee ::

Ni nič nenavadnega!

Predlagam ti da pobrskaš za nasvete na kakem pasjem forumu.
You can't win without The Finn!

xlarge ::

Prvič slišim, da bi blo to možno. Če kaj drugega nima potem že...

sverde21 ::

Pa je možno, naš pes požre vsega boga od japk, grozdja pa do največjega dreka ki ga najde :D . Bi ga mogu mal v šolo dat, da bi se mal poslušat naučil, zj je tak k bi steni govoru. :|
<?php echo `w`; ?>

robert512 ::

ja mene tud fula zanima kaj bi pes dejansko jedel (recimo da bi si mogu sam poiskat hrano v naravi) ce ga ne bi clovek hranil.

moj ni zbircen, poje kar mu das ... ce ga pustis do cesnje jo bo obral celo in potem ves dan bruha :D

BluPhenix ::

Drnovškov pes je menda tudi samovoljno prenehal jesti meso. Baje da je imel dovolj energije, da mesa ni več potreboval al nekaj takega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

robert512 ::

no in ravno se je privadil na vegetarijanstvo, pa je poginil ... smola pa taka :P

Mr_Globus ::

Pes ni vegetrjanec in potrebuje visoko kvalitetne beljakovine - meso. Je pa res da ni več čisti mesojedec in more pojest zraven še nekaj vlaknine. Tako da ne ga srat z vegetarjanskimi meniji :|

... je pa zelenjava dobra za nafilat požrešne labradorce :P

cekr ::

Moje vprašanje je nastalo po prebranem članku o smrti prvega psa.

Sedaj bodo iskali vse druge razloge za pogin, vendar kar se mene tiče je psu manjkalo pravilne prehrane. Če bi moj pes začel odklanjat meso, bi še nekako razumel, ker sam ne spadam med vegaste. Ker pa se je to zgodilo nekomu, ki se ima za nekakšnega spreobrnjenca, je pa že komedija.

Čisto normalno, da je postal pes vegetarijanec, če pa drugega ni imel za jest. Še posebaj je problematično psu dajati kruh.

Me prav zanima, kaj bi pes prej popadel neko zelenjavo ali klobaso. Zelenjave še povohal ne bi.

Zveri so mesojede in pes ni prav nič drugega.

Mislim, da bi morala policija narediti vsaj razgovor z lastnikom.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mr.Ecko ::

Škoda da nismo v ameriki.Bi blo že na South parku:D Najrajši bi jom poslal mejl.Pes vegetarjenec lol.

krneki0001 ::

Pri meni je vse od kisle repe pa do najrazličnejšega sadja. Sam si obira jabolka ali drugo sadje, ko sem mu pokazal pri treh mesecih robide in maline, si je zapomnil in zdej če greva v gozd lepo sam obira robide, doma pa maline in ribez.

Pes je vse in sam ve kaj potrebuje. Pa tut v naravi bi preživel zaradi te sposobnosti. Tko da če je nekaj časa na zelenjavi in sadju to ni nič hudega - lahko da je imel kake problem s kostmi ali mesom in sedaj je samo zelenjavo in sadje, bo pa počasi prešel nazaj na meso.

Pri meni je pes tak, da mu daš polno skledo in bo pojedel samo toliko kolikor rabi, pa tut če bo več kot pol sklede ostalo. Na splošno so haskiji taki, da rabijo pol manj hrane kot ostali taki psi, laufajo pa 3x več kot ostali.

LuiIII ::

Večina psov danes v naravi ne bi več preživela. Kakšni mestni klateški psi bi imeli po mojem še največ možnosti saj so vajeni borbe za preživetje, delujejo v tropih,...

BigWhale ::

Psu ni nobenega problema dati kruha. Pri meni doma, das Emi zemljo, Ema se odplazi do kosare v kateri spi Onyx in potem skupaj pojesta tisti kruh.

No razen, ce zemlje ne stejes med kruh... ;>

Thomas ::

Če dokažeš, da "je za psa vegeterijanstvo povsem normalno", si s tem (nekoliko) dokazal, da je njegov gospodar "povsem normalen".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Eskimi so haskije poleti spustili v naravo - ponavadi so jih odpeljali s kanuji na kak res oddaljen otok, da niso mogli preplavati nazaj. Pred zimo so pa te haskije šli nazaj iskat. Preživeli so večinoma najboljši in tisti, ki so si znali uloviti hrano ali pa so lahko jedli vse od vegetacije(gozdni sadeži in plodovi) do živali. Večinoma so jedli miši, in male živali, če so bili pa v tropu pa srne in podobne živali ali pa živali ki so zakopane pod zemljo, pa tut korenine, ki so dost hranljive. Iz tega izhaja to kopanje haskijev - doma prekoplje cel vrt in lovljenje divjadi - 2 slovenska haskija imata svojevrsten rekord na otoku hvaru - v manj kot treh urah sta ubila 200 ovc na enem pašniku.

Zgodovina sprememb…

dejansan ::

daj ti kakšen link o tehle dveh pesjanarjih pa ovcah
dejansan

krneki0001 ::

Hmm, ga bo treba poiskat med arhivi - tole je bilo septembra 2004 na hvaru. Bom probal poiskat.

A.J. ::

Mislim, da za psa ni nič čudnega, če kdaj poje kakšno sadje ali zelenjavo. Naša mrcina ima rada jabolka, s trte je pojedel vse grozdje, kar ga je dosegel, je tudi olupke od kumar, lešnike in orehe si pa zna celo sam streti in zluščiti. Včasih je šel celo sam na grede po kakšno repo ali redkev:D

Ampak meso ima pa še vseeno najraje:D

cekr ::

Ja, čisto normalno je in tudi priporočljivo, da pes je "tudi" zelenjavo. Ni pa normalno, da bi živel samo od tega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pasja hrana - kje kupujete? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18751518 (2032) Groot
»

Sosedov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511554 (7497) Ramon dekers
»

glas za psicka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1009106 (6009) SodVina
»

Je psom vseeno kako jim postrežeš hrano?

Oddelek: Loža
253169 (2374) Azrael
»

Pasja dlaka

Oddelek: Loža
257607 (7104) Smorny

Več podobnih tem