» »

[Visual Studio 2005] Visual Inheritance problemi

[Visual Studio 2005] Visual Inheritance problemi

zhigatsey ::

Živjo,

Malo sem sprobaval Microsoftov Visual Studio, z namenom kako bi lahko v prihodnosti presedlal
z delphija na VS... Namestil sem si Visual Studio C# Express in ugotovil da ne moreš vizualno podedovati forme iz druge... Sploh ni template-a... Potem sem si namestil cel Visual Studio 2005... Ponovno poskusim vizualno izpeljati formo... Ok... Toda kaj ko ne morem spreminjati lastnosti manuStripa na podedovani formi... ko malo čitam po internetu, z grozo ugotovim da to ni mogoče še za nekaj drugih komponent med njimi tudi DataGrid... Najbrž da ne boš za vsako formo dajal posebej dataGrida gor... Narediš eno in potem izpeljuješ... Je že kje kakšna rešitev glede tega..., ker drugače je orodja zame bolj neuporabno...

darkolord ::

Koliko pa je (bo) teh form?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kekec ::

Če te prav razumem potem ti lahko mirne volje povem da se da!

zhigatsey ::

Form naj bi bilo lahko poljubno.... Lahko ena lahko pa deset izpeljanih ena iz druge(bolj teoretično)... Kekec če veš kako mi prosim povej.... Na internetu še nisem nič zasledil...., razen te možnosti da zamenjaš nek dll, ne vem kako se že imenuje iz visual studia 2003, ampak nisem siguren ker sem bolj površno bral, samo je to bolj tako tako rešitev... Torej če veš kako mi povej, ker mi je Visual Studio kot orodje zelo povšeči....

Kekec ::

JA mogoče tisto tvoje "Vizualno" dedovanje forme ni čist tako kot bi si želel, amapk načeloma narediš formo postaviš gor vse objekte ki bij jih rad imel gori, po potrebi daš na voljo vse elemente ki bi jih želel upoabljati oz. spreminjati v dedovanih razredih in to je to.

V tvojem primeru si rekel da nemores dostopati do menuja (menuStrip), to je lepo izvedljivo da dodaš en public property;

public MenuStrip MojMenu
{
get { return menuStrip1; }
set { menuStrip1 = value; }
}

in je nato v dedovani formi to dosegljivo, prav tako naredis z ostalimi elementi.

To je tko na hitro, lahko pa da sem narobe razumel tvoj način dedovanja.

krho ::

Kekec, v Delphiju, gre to tako:
- narediš formo,
- na to formo namečeš komponente in jih sprogramiraš
- potem rečeš, da bi rad novo formo, vendar naj le ta bo izpeljana iz že obstoječe
- pri tem lahko v izpeljani formi dostopaš do vseh protected, published, public komponent, funkcij, procedure, propertyev, funkcije, procedure, propertye lahko v inheritani formi tudi "overridaš".

Ultra uporabno in enostavno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Kekec ::

Aha, razumem, v tem primeru pa mi naredimo template in je enak efekt!

kopernik ::

Hmm, kolikor vem lahko v vsakem objektnem jeziku dostopaš do protected in public lastnosti oz. metod, ki so definirani v starševskem razredu. Ne vidim dileme. Res pa je, da ne razumem točno, kaj misli shigatse pod vizualno dedovanje (z delphijem se ne ukvarjam več že kakih 8 let).

zhigatsey ::

Ma ja programsko itak da se da spreminjati lastnosti (dodajati nove elemente v menuStrip npr...) na izpeljani formi... Ne vem zakaj se ne bi dalo to spreminjati še v design time-u (klik-klik)... Mogoče je pa to stvar navade kaj koga moti in kaj koga ne.... Sicer je pa tukaj nekaj povezav glede tega "problema", sicer sem bral eno obširno debato ampak je ne najdem...
Pravijo da je to stvar IDE-ja (feature or bug?), in da bodo to mogoče poštimali ob naslednji izdaji.... Samo čudno se mi zdi da je Visual Studio 2003 to omogočal, res pa je da je menuStrip nova komponenta, ker v VIsual Studio 2003 je bila komponenta MainMenu..... To so moja opažanja, sicer se prav poglabljal v to nisem...

prvic
drugic

darkolord ::

Ne vem zakaj se ne bi dalo to spreminjati še v design time-u

zato ker je forma samo ena

dmok ::

Miha Markič je o tem problemu pisal že (davnega) novembra 2005:

Mother of all Visual Studio 2005 RTM bugs

d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# težava

Oddelek: Programiranje
233481 (2327) mladec
»

Pomoč pr visual studio

Oddelek: Programiranje
131564 (909) rustypac
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182099 (1812) Kekec
»

[C#] prikaz podatkov

Oddelek: Programiranje
71398 (1242) darkolord
»

Gumb:VB.NET

Oddelek: Programiranje
9836 (733) alum

Več podobnih tem