» »

Večje in manjše v Dev-C++?

Večje in manjše v Dev-C++?

pikipirs ::

Pozdrav!

A kdo ve, če obstaja kje funkcija (ali pa patch), ki bi v Dev-C++ omočila uporabo "altgr+vejica" in "altgr+pika" bližnjic za znaka manjše in večje? Imam namreč laptopa, na katerem ni "manjše-večje" tipke med shiftom in ipsilonom, namesto tega pa sta ta znaka na altgr/pika/vejica kombinacijah. Probajte, kaj se s temi kombinacijami izriše v recimo Notepadu, kaj pa v IDE-ju Dev+C++a (Altgr+pika in Altgr+vejica delujeta tudi na desktop kompih).

Do sedaj sem si pomagal z Alt bližnjico za znak (drži levi alt in na številčni tipkovnici vtipkaj 60 za "manjše" ali 62 za "večje"), ampak ta metoda me že malce iritira ;((

Pomagajte!

PS: Če VAM bližnjice "altgr+pika" in "altgr+vejica" v Dev-C++ delajo normalno, mi pa vsaj sporočite, katero verzijo Dev-C++a imate - jaz imam 4.9.9.2
Whata...
  • spremenil: pikipirs ()

snow ::

Meni samo altgr+, da znak manjse.

Kaj se to ne da kje nastavit?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

y00r3 ::

Deluje če ni nobenega drugega bededia preden pritisneš tipko. Ko pa je neko besedilo pred tem pa ga zakomentira v obeh primerih, vsaj meni. Mam pa isto verzijo kot ti.

pikipirs ::

No, meni altgr+vejica ne naredi nič, altgr+pika pa mi zakomentira vrstico, neglede na to, če je prazna al pa je karkoli že v njej (več krat altgr+pika mi naredi samo več //).

Še vedno pa ne morem pisat teh dveh (za C++ zelo pomembnih) znakov. :'(
Whata...

Mavrik ::

Lahko pa preklopiš nabor na ameriški za tisti čas, pa bodo tipke tako kot so narisane na tipkovnici.
The truth is rarely pure and never simple.

Gundolf ::

Kakšna tipkovnica pa je to, da nima za < / > čisto svoje tipke?

pikipirs ::

Takšna:




Tipkovnica je na prenosnem računalniku. Če dobro pogledaš, vidiš, da ena tipka med Shiftom in Y-onom manjka. Vidiš tudi, da je na piki in na vejici nekaj več. In nazadnje se še vidi, da je slovenska. Če pa še malo bolj pogledaš, vidiš pa, da je rahlo umazana (pa saj to zdaj ni važno :8) ).

Skratka, čudna. Pa še številčnega dela nima oz. ga ima na "Fn"+(JKLUIO789) za (123456789) (tudi to se da videt iz slik). Se pravi, morem za večje in manjše držat "Fn", "Alt" in vtipkat "OM" za manjše ali "OK" za večje :| . Zato mi to ni všeč.
Whata...

Klemenn ::

priklopi eno tipkovnico na laptopa pa ne bo panike :)

Gundolf ::

Aha, moj notebook ma drugačno, pa ma v slo načinu posebno tipko.

Ti svetujem da na uradnem forumu povprašaš, če se da ročno ukiniti kakšno bližnjico.

pikipirs ::

@Mavrik: Odstranil sem si podporo za angleško tipkovnico, ker so mi XP-ji včasih kr na random preklopili na angleški način, pa še preklopit ni šlo nazaj (levi alt+desni shift), razn, če sem izklopo program, v katerem sem pisal, in ga ponovno vklopil. Če je bil to npr. MSN al pa kaki P2P programčič, sn se mogo samo zaradi tega odjavit.

@Klemenn: zelo dobra ideja. Na žalost imam PS/2 tipkovnico na namiznem :\

@Gundolf: mogoče bom pa res. Saj drugega mi pa več ne preostane.

Še vedno pa lahko zamenjam IDE s katerim drugim :D
Whata...

Gundolf ::

Poskusi Code::Blocks in potem povej kako se ti zdi v primerjavi z Dev-C++.
Tam se sigurno da izklopit vsako bližnjico posebej.

krho ::

Na žalost sem sveže po instalaciji polken,, ker Dev-C++ ne rabim več ga nisem dal gor...
Bog, kolk so tele tipkovnice pri prenosnikih "smotane", pri meni so pa >< porinili med smerne tipke, že to me nervira. No, tvoje je še bolj nadležno.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mHook ::

Namesto AltGr lahko hkrati pritisneš levi Alt in Levi Ctrl.
Tako dobiš < z LAlt + LCtrl + ,
> pa z LAlt + LCtrl + .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mHook ()

Bojevnik ::

Pa nastavitve bližnjic si spremenil?
Ker vsaj pri moji verziji sta bili tudi bližnjici za mnajši in večji, tako da sem moral prvo bližnjice zbrosat da sem lahko manjši in večji uporabljal (to je bilo na domalem računalniku, tako da imam manjši in večji na tipkovnici)

Celeborn ::

@pikipirs: če ti XP preklopi na drug jezik, si lahko nastaviš bližnjice za vsak jezik posebej. Jaz med ang in slo preklapljam z ctrl-shift 1 (ang) in ctrl-shift 2(slo). Bližnjica za "switch between input languages" tudi meni ne dela. Tako imaš lahko nameščeno podporo za obe tipkovnici brez restarta programov in ko programiraš samo preklopiš na ang. Jaz osebno tako ali tako lažje programiram z angleškim layoutom.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Celeborn ()

snow ::

Aha!

Pejd pod tools -> configure shortcuts.

Išči edit::comment (tam boš našel zraven napisan ctrl+.). Stisni esc za izbris! Voila!!!!!!11!11!!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

pikipirs ::

snow, you're a life-saver! :D :D :D
Whata...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 - slovenska tipkovnica in nemški znaki

Oddelek: Pomoč in nasveti
85944 (5840) dunda
»

Eclipse težave z bližnicami

Oddelek: Programiranje
133505 (3125) blue
»

Ne morem vnesti znaka @

Oddelek: Pomoč in nasveti
112024 (1624) b00mer
»

kombinacija tipk alt+v ne delata

Oddelek: Pomoč in nasveti
135623 (5337) sharkey
»

zamenjava za "winkey"

Oddelek: Pomoč in nasveti
81287 (1133) berni

Več podobnih tem