» »

[C#] prikaz podatkov

[C#] prikaz podatkov

greentech ::

Imam naslednji problem.

Pišem vindows aplikacijo v C#. Na prvi strani, mi v datagridu izpiše seznam oseb iz baze. Ob kliku na gumb Dodaj sem mi odpre novo okno-form(vhodna forma ostane odprta), v katerem dodaš novega uporabnika. Ko klikneš shrani se ti podatki, ki si jih vnesel shranijo v bazo in okno se zapre.

Kako narediti, da se bodo,ko se okno zapre podatki v datagridu na vhodni formi osvežili iz baze.

Hvala in LP

Grega

Microsoft ::

Oznacis ta DataGrid, odpres Properties, gres na tab, kjer so eventi in dvokliknes na event OnInserted. Lahko, da je event drugace poimenovan, samo bodi previden, ker sta dva podobna. Eden je OnInserting, drugi je OnInserted. Razlika verjetno ves v cem je.
No, ko se ti odpre ta event, vpises eno samo vrstico: this.DataGrid.DataBound();


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

greentech ::

to bi verjetno delovalo....če bi uporabljal visual studio,kjer ima datagrid te evente...vendar uporabljam nek OpenSource IDE, ki nima teh eventov in tudi ne datagrid.DataBound metode.

...v bistvu sem šele zdaj ugotovil, da ima datagrid v tem IDE kar precej manj eventov kot v visual studio. O kakem oniteminserted ali čem podobnem ni niti duha in sluha.

...a je mogoče še kak drug način kako to rešit ali če mogoče kdo pozna kak drug IDE za C#(free)?

Hvala in LP

Grega

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

greentech ::

Hvala...ravnokar gledam evente,ki jih ima datagridview vendar ne najdem onInserted...a kdo mogoče ve kako naj bi se imenoval ta event?

Hvala in LP

Grega

CWIZO ::

To ker IDE uporabljas nima cist nc s tem katere propertye in evente imas na voljo.
Neki je framework neki je pa IDE.

Tako da ce te zadeve vidis v VSju jih mas tu v #develop-u ;)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Microsoft ::

Ja. Moja napakca. Ta event je za DetailsView. Zgleda, da DataGrid tega nima. Je pa tko, da mam jst vedno tako, da DataGrid prikaze neke osnovne podatke, potem pa spodaj DetailsView prikaze vse. In tam potem dodajas/urejas stvari.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

darkolord ::

Če prav razumem, kaj hočeš narest, potem morš gledat na event od datasourca, ne od datagrida...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VC# Zapis podatkov na disk

Oddelek: Programiranje
422483 (1739) matej_jack
»

Spreminjanje v DataGrid ---> .NET

Oddelek: Izdelava spletišč
81092 (956) Microsoft
»

Asp.NET Dodajanje TextBox-ov v DataGrid

Oddelek: Programiranje
51174 (1100) Mediator
»

c# vprasanje

Oddelek: Programiranje
171833 (1512) user4683
»

Gumb:VB.NET

Oddelek: Programiranje
9878 (775) alum

Več podobnih tem