» »

Gumb:VB.NET

Gumb:VB.NET

alum ::

seos,

mi lahko nekdo pove kak naredim gumb v ASP.NET aplikaciji, da ni fiksni...

ker mam DataGrid povezan z bazo, spodaj pa gumb, ki nesme bit fiksiran, ker se bazi ves cas spreminja velikost.

LP wakum

jeti51 ::

Daj bolj natančno povej, kaj hočeš. Če sem te prav razumel, moraš imeti dinamično velikost gumba. To pa lahko v kodi dinamično določiš, kajne? ;)

Old-Death ::

Visual studio ima po defaultu naštiman da ti vsako novo web formo odpre v Grid Layout načinu. Klikni z desno tipko na prazno stran, izberi page properties in namesto Grid Layout izberi Flow Layout

alum ::

ok...natancno

mam DataGrid, kateremu se spreminja velikost (kar pomeni da se veca vertikalno-navzdol:)

pod DataGridom je gumb, ki ima fiksno pozicijo, se pravi, daje staticen (ima tocno doloceni in ves cas enaki koordinati x,y)

jas bi rad, da se ti koordinati dinamicno spreminjata glede na velikost DataGrida (npr. da bi bil gumb vedno 1 cm oddaljen od spodnjega roba DataGrida)

Upam da je dovol natancno:)

LP wakum

Old-Death ::

Ej a veš kaj je Datagrid?
Datagrid ni nč druzga kt ena super duper tabela, ki se sama loopa dokler ne izpiše vsakega recorda iz podatkovne zbirke, ki si jo bindal na ta datagrid.
No in če ne uporabljaš absolutnega pozicioniranja elementov na strani, za katere je kriv tale tag v html-ju:
body MS_POSITIONING="GridLayout"
Se ti bo knof čist normalno postavil na konec tabele (datagrida), če bo pa gumb mel določene koordinate x in y pa valjda da se ti bo končal nekje na sred tabele.
A razumeš.

Dej najprej razčist osnove HTML-ja.

Zgodovina sprememb…

alum ::

aham!

osnove HTML-a nimajo veze tu...pa definicija data grida je bla tud odvec...pa se tvoja metoda ni delovala(ne rocno, ne visual studio...)...tak da mi nisi kaj dosti pomago (sem izklopo gridlayout...mogoce je treba se pri gumbu kaki paramter nastavit?!)

vseeno hvala

wakum

Old-Death ::

Pol pa source pejsti al pa pošl na mejl jerkic@yahoo.com pa ti v eni sekundi povem.
Z osnovami HTML-ja sem pa zatežil zato ker hočeš it na podlagi dinamične tabele, ki se z vsakim novim vnosom podaljša, računat y koordinato za gumb??

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Če te prav razumem, bi rad, da je gumb vedno pod tabelo.

Rešitev;
Uporabi dogodek - sprememba velikosti DataGrida;

Ko se ta dogodek zgodi, enostavno prilagajaš pozicijo gumba z velikostjo tabele.
Če se poveča tabela, sprogramiraj tako, da ti bo gumb za toliko pik premaknilo navzdol. Sicer pa pazi, da ne bo šel preveč navzdol. Najbolje je, da velikost tabele nastaviš fiksno.
Če bo pa tabela večja, se boš pa itak premikal z drsniki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

YuLcE ::

mah... ne komplicirat z dogodki; niso potrebni.

Vse kar je - je to:
Naredi Panel in ga pozicioniraj kot hočeš, v ta panel nato najprej vstavi tvoj DataGrid (or whatever) in za njim še gumb. To bo to.Pri panelu pazi, da bo atribut Height prazen (prav tako pri DataGridu(or whatever), da se bo sam od sebe spreminjal. To je to.

LP

alum ::

tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Visual Studio 2005] Visual Inheritance problemi

Oddelek: Programiranje
101698 (1538) dmok
»

[C#] prikaz podatkov

Oddelek: Programiranje
71395 (1239) darkolord
»

Spreminjanje v DataGrid ---> .NET

Oddelek: Izdelava spletišč
81048 (912) Microsoft
»

Asp.NET Dodajanje TextBox-ov v DataGrid

Oddelek: Programiranje
51109 (1035) Mediator
»

c++ & database(access)

Oddelek: Programiranje
51410 (1266) Seadoo

Več podobnih tem