» »

zajem analognega videa VHS-C na PC

zajem analognega videa VHS-C na PC

matrix2 ::

Preko kamere z VHS-C tehnologijo zajemam video preko S-VIDEO kabla na kartici Fly-video. Zanima me zakaj mi kartica zajema v MPG2 in ne v AVI ali je mogoče kje nastaviti. Ko je video na disku pa je predvajanje zelo ne tekoče in cuka. Kašn optimalni bit rat bi moral nastavit ali je 5000 preveč, sedaj je 25 slikic na sec. ali je možno tudi več slikic in ali se to pozna na kvaliteti?? Zajet video je bistveno slabše kvalitete. Ali je možno da zajamem preko Fly-video karte tudi z kakšnim drugim programom kot z tem ki je poleg karte, kateri bi bil najboljši za minimalno izgubo na kvaliteti in tekočo sliko?? Ali je MPG2 format bistveno boljši kot DIVX in XVID?? Vpraš bi še, ker imam tudi DV kamero, če je možno ogled videa preko kabla firewal na PC-u ali pa je kabel le samo za zajem videa??

All ::

Alternativo za analogen zajem najdeš tukaj.
Za kvaliteten zajem videa pa je bolši mpeg.

matrix2 ::

all res hvala ti za močen odgovor, vendar se še nisem uspel do danes naučiti Češko:D

All ::

download valda zastopš :D , če ne ti ni pomoči :O

k sm glih dobre vole :\ link do uradne strani

matrix2 ::

all hvala ti čeprav sem dobil šele 20% odgovora na vprašanje:\

matrix2 ::

uff tile gonilniki za FV200 pa trgajo, a mi lahko zaupaš kako skrekat to zadevo,ker namreč piše da so 30dni vezija??

All ::

Probi program..par nastavitev snemanja pa ti bo večina zadev jasna, velja pa ..višji bitrate->boljša slika...(sam pač poiščeš kompromis med kvaliteto in kakovostjo, 5000 ni preveč) velja za mpeg in avi, če mislš na dvd-je dajat uporablaj mpeg.zaješ lahko tudi z programi za obdelavo videa, skoraj vsi majo zraven tut modul za zajemanje.
Ulead
Adobe Premiere
Cyberlink
Google

FW se načeloma uporabla le za prenos na pc.

matrix2 ::

no tole je pa že bližje:)

Daj mi še zaupaj ker tile gonilnik so res hudi, kako jih legalizirat, tako na uho mi reci:8)

matrix2 ::

uff uspel najti tudi rešitev kako legalizirat:D

Praviš da video pa preko firewala ni možno predvajat da ni opcije. To sem mislil ravno zato ker mi ni dajat kable ven pa noter, če pa je že od firewala ravno pri roki.

All ::

preneseš 1x pa pol gledaš do onemoglosti (firewire grgač)

matrix2 ::

vem ja firewire, vendar se mi ni dalo popraljat, pa tudi med tipkanjem se vedno zatipkam in napišem firewall ki je v bistu požarni zid, sta si pa besedi tudi malo podobni:8)

Še enkrat hvala za te gonilnike, trgajo do onemoglosti. Vse živo sem že poskušal, da bi spravil radijske postaje v spomin pa tudi daljinca mi ni nikoli uspelo usposobiti da bi delaoval in sem nato bil prisiljen uporabljat program UICE, ki pa je zopet pogojno deloval včasih tudi zmrznil:( Sedaj pa je vsem tem moram konec8-)

Še enkrat thnx...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697284 (6432) BadWolf
»

Pomoč pri presnemavanju z video kasete na računalnik!

Oddelek: Zvok in slika
185900 (5588) zavajon
»

Najboljse zajemanje videa na pc?

Oddelek: Programska oprema
142104 (1739) rimljan
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372134 (1495) zdravc
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111856 (1708) pivmik

Več podobnih tem