» »

Modem 56 k in povezovanje

Modem 56 k in povezovanje

brezimni ::

Zanima me če je že imel kdo podoben problem.

Včeraj sem kupil nov modem znamke trust, vendar je motorola 56k modem.
Naložim gonilnike, tam mu izklopim za centralo, dam da pokliče in že začne žvižgati ko se na sredini postopka (kake pol minute žvižganja) vse ugasne, in vrže ven napako da nekaj z gonilnik ni vredu, grem na internet ker bi tam bili baje novejši gonilniki gor, jih namestim in stvar dela isto, zopet prekine.

Modem sem še sprobal v moji kišti, kjer so windowsi xp (na drugi imam ME) pa naredi isto, 1x prekine sredi dela, drugič pa začne nerazločno pisakt, ali pa pisak v zelo počasnem posnetku, v nobenem primeru pa me ni povezal.

Kaj narediti, razen da ga nazaj nesem.

Duhec ::

Izklopi morebitne druge porabnike (telefon, fax...) s te linije na kateri imaš priklopljen modem.
Preveri, da je kabel v vtaknjen v vtičnico za linijo in ne za slušalko/telefon.
Menjaj gonilnike.

brezimni ::

naredil vse to, na 2 različnih pecejih, nesel nazaj v trgovino vzel ta cenejšega neki longshine, tega pa pc niti prepozna ne, jutri bom pa še probal kaj bo rekel modem v drugi kišti. Zanima me zakaj ga ne bi prepoznalo, če je kišta do sedaj vsako stvar ko sem vtaknil noter prepoznala, res je da je neka 733, samo tudi te morajo vse prepoznati, tak piše da rabi najmanj 200 mhz, kar seveda ima. Kaj so kakšni ukazi ko bo jaz noter vtipkal pa bi zadeva delala.

amigo_no1 ::

modem 56k dela že na pentiumu 75
Prodam ti svojo motorolo 56k , dela bp :D .

brezimni ::

No danes sem poizkusil modem na moji mašini in ga lepo zazna in namesti gonilnike, je conexant 56k, ko pa ga dam v tisto 700 pa ga niti v biosu ne prepozna, ne glede če ploščo zresetiram, ko pa dam druge pci kartice noter, (starejšega ali novejšega datume proizvodnje) pa vse lepo prepozna, le totega brezveznega modema pa noče. Kaj bi pomagalo kaj če bi bios flešnu ( a zelo nerad, ker dela vse ostalo kot mora).

Jeje modema pa ne kupim ker bom šetega zopet nazaj nesel in menjal za prazne dvdje ( te bi vsaj moglo prepoznati ).

amigo_no1 ::

Poženi cpu-z in aids32 in poglej katero matično ploščo (model) imaš.
To mora biti nekaj hudo narobe da ti ne najde modema - ali pa so razlog nedelovanja Win ME, MS-jevo največje skropucalo med OS :D

gpc ::

kupi lan internet priporočam t-2 1mb/s 3200sit na mesec...lp

amigo_no1 ::

Si mogoče pomislil da je mogoče preveč oddaljen on centrale za t-2 / ni več razpoložljivih paric / whatever ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne zazna internega modema

Oddelek: Strojna oprema
9989 (887) Scooby
»

Gonilniki za Suse Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
10949 (883) Sahel
»

En problem z modemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
161157 (974) damirj79
»

Motorola 56k V.90

Oddelek: Pomoč in nasveti
301420 (1111) Lith
»

tezave z abit kt7

Oddelek: Pomoč in nasveti
271639 (1236) texhex

Več podobnih tem