» »

AMD bo kmalu prekinil s proizvodnjo procesorjev za 939 in 754 pinska podnožja

AMD bo kmalu prekinil s proizvodnjo procesorjev za 939 in 754 pinska podnožja

X-Bit Labs - Po poročanju na X-bit labs namerava AMD do konca leta popolnoma prekiniti s proizvodnjo procesorjev za podnožje 939. Podobna usoda, torej postopno zmanjševanje proizvodnje, čaka tudi procesorje za podnožje s 754 pini, ki bodo na začetku leta 2007 imeli le še 5 % proizvodni delež.

Relativno hitra opustitev s939/s754 procesorjev in popolni prehod na AM2 platformo je dokaj logična in pričakovana poteza, saj AM2 procesorji podpirajo DDR2 pomnilnik, virtualizacijo in v povprečju porabijo manj energije kot njihovi s939 predhodniki.



AMD namerava v novembru splaviti nove dvojedrne procesorje, in sicer Athlone 64 X2 5400+ (2,8 GHz; 1 MB L2 predpomnilnika), 5600+ (2,8 GHz; 2 MB L2 predpomnilnika) in 6000+ (3 GHz; 2 MB L2 predpomnilnika). Največja poraba 5400+ in 5600+ čipov bi naj znašala 98 W, 6000+ pa 125 W.

24 komentarjev

jernej_0x ::

Samo dnar bi vlekli, zdaj pa gremo vsi Socket 753 in 939 menjat CPUje in za Socket AM2. :'(

Puzo ::

Čeprav imam že AM2 se mi zdi da so 939 nekak najbolj dobri...
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Z-lot ::

Končno spet malo enotnosti.

Brane2 ::

Nisem več toliko na tekočem s tem.

Kako je zdaj se temi novimi AM2 proci ? Ima AMD ustrezen odgovor na Intlov X6400 in X6600 ?

X6600 se mi zdi trenutno tak sweet spot. Ima polno hitrost FSBja (1066 MHz) in polni L2 ( 4Mb), pa še vedno neko normalno ceno.

Kako tu stoji AMD in koliko so njegove zadeve OCabilne z dosegljivim zračnim hlajenjem ( recimo s kakim solidnim heat pipeom) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

iso2000 ::

Ravno sem na tem da menjam matično ploščo in ker je DDR2 hudičevo drag resno razmišljam o 939 plošči. Sedaj pa tole! ;((


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iso2000 ()

WamPIRe- ::

939 podnožje je po moje eno boljših podnožij nasploh... Pred kratkim sem prešel na 939 in sem zelo zadovoljen z njim... Opty rox >:D.

Mislim pa da bom AM2 preskočil... kot sem 754. Roko na srce.. sedaj AMD nima pravega odgovora na Intelove Conroe procesorje.. vsi upamo, zaradi konkurence, da bo AM3 (ali pa AM66 :D ) pokazal svoje zobe

@iso2000: DDR2 rami so cenejši kot DDR
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

mtosev ::

Tehnologija/čas nečaka na vas.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

S939 so zelo hitro opustili. Najbolj smesno pa je to, da bodo 754 v 5% se obdrzali, ceprav je starejsa zadeva :\
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WamPIRe- ::

vsa slava S939
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

T(he) Boss ::

Kdaj pa bo napovedani AMDjev price cut? Pred meseci sem videl eno tabelo, kjer je bil napovedan za 20 oktobra, samo to verjetno ne bo drzalo. Pri teh cenah se mi AMD ne zdi dovolj konkurencen intelu, x2 3800+ so celo podrazili za par jurjev ;(

krho ::

Podražil se je zato, ker se prodaja kot vroče žemljice in ga je precej težko dobit.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrStein ::

Brane2:
X6600 se mi zdi trenutno tak sweet spot. Ima polno hitrost FSBja (1066 MHz) in polni L2 ( 4Mb), pa še vedno neko normalno ceno.

Hmm, sem hotel preverit ceno tega proca, pa se spet spomnim, da Mlacom več nima onega all-in-one-plain-text cenika. Ampak lahko zdaj pol ure klikaš, in na koncu ugotoviš, da sploh nimajo X6600.
A pozna kdo kako trgovino, ki ima cenik v prijazni obliki ? (to pomeni en klik in vidiš, ne pa 20 in še pol dobiš 20 bedastih slikic zraven-koga pa zanima kak CPU zgleda ???)

Pa sorry za off-topic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cekr ::

Men pa socet A še vedno dobro služi pa še dolgo bo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

kljucavnicar ::

sidd ::

jaz pa itaq brez dnarja da bi šel na kaj bolšega(no, trenutno še ne rabim). bom pa počasi rabil zverino, in to fajno. Tako da čakam 4xcpu in še kaj bo tačas ven prišlo. še vedno pa sem na socket a, ter na nekem nevemkakem podnožju z celerončkom 2.53 :D
no idea for signature
signed
I

Saladin ::

DDR3 in podpora 4-jedrnikom - prej ne bo generalke.
Si pa kar nekako spokojen ko veš, kdaj bo treba spet razbiti šparovček. In da to ne bo tako kmalu. :)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

opeter ::

A bi mi lahko kdo povedal kateri procesor je X6600? E6600? Ker do zdaj sem videl le X6800 (Intel Core 2 Duo Xtreme 6800).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hux ::

Ko sem jaz kupil podnozje 939 tocno leto dni bo cez en mesec. Se je vse govorilo ne vzeti 756bla bla ker je 939 prihodnost. Glej ga danes niti dve leti pa je ze dead. Pizda isti kurac kot da bi 7xx vzel takrat. Ce je blo kaj ceneje nevem ampak you get the point.
Sem se tak ze navado da z procesorjem gre vedno osnovna plosca v kolikor ne menujes vsakih 6 mescov.

Vesoljc ::

ja in kaj je danes narobe z 939 platformo?
ce hoces imeti kej prostora za nadgradnjo moras platformo vzeti precej hitro po njenem prihodu. in ja, 939 je bil leto, leto in pol, nazaj prihodnost, prihodnost za tri leta...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

strumf666 ::

Tole o porabi energije je pa čist narobe napisano:

procesorji za AM2 v povprečju porabijo manj energije kot njihovi s939 predhodniki

V originalu iz Xbits:

Additionally, some processors in AM2 form-factor feature virtualization technology and some are available in low-power “energy efficient” versions with power consumption as low as 35W.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

lukanium ::

Malo pogooglaj in preglej power envelope specifikacije za vsa jedra 939 in AM2 procesorjev in ugotovil boš, da so le-ta v povprečju manjša (zaradi cele linije energy efficient AM2 procesorjev). Vsaj tako je bilo, ko sem sam nazadnje gledal. Seveda pa ne bom dajal roke v ogenj in me popravi, če se motim. Saj v bistvu tudi to govorijo na x-bit labs, jaz sem povedal bolj površno.

Glede virtualizacije - ja, zaenkrat je še nekaj AM2 jeder, ki ne omogočajo virtualizacije, kar pa se bo zagotovo kmalu spremenilo. Poanta je bolj v tem, da jo AM2 procesorji omogočajo, s939 athloni pa ne. Nobeno jedro. Priznam, da sem te podatke o porabi in virtualizaciji napisal površno in za to se posipam s pepelom ;).

EDIT: Ups, komaj zdaj mi je pricurljalo skozi trdo lobanjo... tako v novici kot v tem postu sem imel v mislih dvojedrne procesorje... Čeprav energy efficient semproni tudi porabijo manj kot tisti na 939.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukanium ()

strumf666 ::

Tudi jaz ne dam ravno roke v ogenj, sem pa na Anandu bral (naj bi bil citat AMD-ja), da vse kar se porabe tiče je enako za s939 in socket AM2, le da podatkov ne popravijo za s939. Energy efficient linija je pa samo izbor procesorjev, ki so sposobni delat pri nižji napetosti. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Hux ::

Mah jaz sem pred 2 leti kupo 939 procesor in se je govorilo prihodnost je ta plata. Zdaj vidim da se je smao za odmet. Cena racunalnika se je vec kot razpolovila zaj vec 90k nedobim za njega :D prej pa dal 230K za 1Giga rama, 3500+, 6600GT, ASUS A8N SLI. :\

kody ::

jah...
kaj pa sve vsi jemali SLI plate, če jih ne rabite


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647111 (4940) MEDENA
»

AMD X2 4200+ in AMD Opteron 275

Oddelek: Pomoč in nasveti
121088 (943) EvilK|NG
»

maticna za AMD

Oddelek: Kaj kupiti
251692 (1272) mtosev
»

AMD bo predstavil procesorje na novem podnožju (M2) v drugi četrtini tega leta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
507068 (5525) PrimozR
»

Najmočnejši socket939 procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
547913 (6263) PrimozR

Več podobnih tem