» »

3/4 pinski adapter za vent

3/4 pinski adapter za vent

Silver ::

Torej zanima me sledeče:

Moja mama plata (Asus P5B deluxe) ima za CPU fan 4 pinski priključek, pri katerem četrti pin služi za power managment. Če priklopim nanjo navaden ventilator le ta dela na polni hitrosti.
Zanima me če je možno modificirati ta priključek da bi hitrost ventilatorja lahko uravnavala matična plošča.

Več o 4 pinskih priključkih si lahko preberete na POVEZAVI



Moja interpretacija tega četrtega pina je da potem ventilator dela na razliki napetosti, kot da bi vezal 5 in 12V in tako dobil 7V padca.
Torej ali je možno da bi priklopil pine ventilatorja + in - tako da bi bili na 4. in + pinu na matični plošči? Priključek ventilatorja pa bi rahlo modificiral >:D tako da bi enostavno porezal tiste "palčke" ki ga omejujejo da bi ga priklopil drugače.


Ali je že kdo rešil ta problem?

Silver ::

Evo update:

The 4 pins diagram is as follows:
1= +12Vcc
2= GND
3= SPEED SENSOR (it communicates the current speed of the fan back to the motherboard)
4= PWM pulse


In pa še en datasheet: PDF

A to pomeni da u bistvu ventilator kontrolira hitrost vrtenja in plata skoz pošilja 12v? Pač vent dela na voltaži glede na to kaj dobi od PWM.

balocom ::

Baje obstaj neka fora da vežeš GND žičko na PWM puls, saj naj bi se tam prekinjal masa, ki bi sicer preklapla tranzistor v ventilatorju. Sevede vse poskušaš na lastno odgovornost0:) .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
51230 (1084) Infusion
»

Menjava ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5928 (797) boogie_xlr
»

Problem z SpeedFan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
214234 (3804) windrop
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151633 (1502) TESKAn
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141891 (1687) KeXX

Več podobnih tem