» »

Menjava ventilatorja

Menjava ventilatorja

Glodko ::

V računalniku imam nestandardni 4-pinski 120mm ventilator, ki je zelo glasen in bi se ga rad znebil oz. zamenjal.

Postavitev žic je sledeča (glede na barvo):

Zelena - Control
Črna - GND
Rdeča - +12V
Rumena - Sense

Seaj pa me zanima kateri ventilator bi prišel v poštev za menjavo. Našel sem recimo tega:

http://www.noctua.at/main.php?show=prod...

Ki ima ravno tako štiri žice (PWM). Kar me sedaj zanima, ali lahko preprosto jaz najdem na internetu, čemu ustreza katera barva žice na Noctua ventilatorju in samo na konektorju zamenjam postavitev žic na pinu da ustreza tistim na matični plošči (da ne skuri plate)? Ali bi to tako moralo delovati? Ali je potrebno še na kaj biti pozoren? Gre se pa za HP računalnik, ki ima nestandarden pin layout za pine. :)

boogie_xlr ::

4-pinski so enako standardni kot 3-pinski, pa ne samo to, celo med sabo jih lahko priklapljaš, torej 4-pinskega na 3-pinski konektor in obratno.

BlueKnight ::

Četrti pin je za PWM - kontrolo hitrosti vrtenja ventilatorja enostavno povedano. Če priključiš 3 pinskega bo (če nima plošča tidi kotrole s spreminjanjem napetosti) delal vedno s 100% hitrostjo, kar pa tudi ni problem če kupiš pošasnejši 3 pinski ventilator. Noctuo, ki gledaš je več kot odlična izbira vendar tudi ca. 4x dražja od "navadnega" 120mm ventilatorja.
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Glodko ::

Gre za HP Proliant Microserver (N40L model). Kateri se ne prižge, če ne zazna da se ventilator vrti z določenim rpm. Ker gre za nestandarden pin layout, tudi ne bo delovalo, da kar priključim naključni ventilator, ker ravno pin layout ne bo ustrezen.

boogie_xlr ::

V tem primeru bi bila rešitev 4 pinski ventilator, ki mu precvikaš žice in jih nazaj zalotaš tako, da bo ustrezalo layoutu na matični plošči. Če je tudi konektor drugačen, pa uporabiš konektor od starega ventilatorja. Seveda se prej pozanimaj, da bo ventilator na sense liniji pošiljal dovolj veliko hitrost.

boogie_xlr ::

Tukaj so standardni pinouti, ki jih ima večina consumer ventilatorjev, pa si prirediš pinout na ventilatorju tako, da bo ustrezalo matični plošči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511523 (7596) Heavy
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012334 (8478) BladE_
»

3 pin to 4 pin CPU connector

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183314 (2139) Miha20
»

12 cm fan

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151627 (1496) TESKAn
»

Zalman 9700 led kontrola ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141884 (1680) KeXX

Več podobnih tem