» »

telekomov račun - reklamacija

telekomov račun - reklamacija

pmodic ::

Danes sem dobil račun TELEkoma in sicer za 11500 SIT. Ker dostopam na internet preko Volje in Siola, delež navadnih pogovorov pa je zanemarljiv, (okoli 500 sit na mesec), me je številka presenetila. Ker lahko na Volji spremljam porabo (in ta je bila okoli 6500 SIT) me je račun res presenetil. Kolikor vem je naročnina okrog 2000 SIT in okoli 500 sit navadnih pogovorov je to vse skupaj 9000 SIT in ne 11500. Kje lahko dobim podroben izpis klicev in telefona?

Tr0n ::

Pristej DDV pa imas 11k :).

G[e]c ::

Doh kaj bi pa reku ce bi dobu 21k sit, pa sej nimas kej placi al ti bojo pa odklopil pa ne bo neta :\

pmodic ::

DDV je vštet!

Mercier ::

pmodic ::

prvič: nič ne bi mel proti če bi bil račun 21k, če bi bla tut dejanska poraba toliko
drugič: ne bom plačal računa, dokler se ne prepričam, da je pravilen (moja pravica)
tretič: ne bod tko pametn (pričakoval sem resen odgovor ne pa neko guncanje afen)

spacejam ::

ja no jaz sem tud dobil 12k SIT poloznice in ko sem malo preracunal: imel sem 32 UR neta v mescu decembru pole ce je ena ura neta na Arnesu zvecer 80 SIT bi to bilo 2600 recimo da je ura po 160 sit na ur, to znasa to je 5150 SIT priblizno ma nikakor ne mora bit 6540 kolikor naj bi porabil za NET kaj cen imp za arnes je visja kot 2,3 sit na min al sem se jaz ustel ali so me zajebali, ker imam stevec za pogovore in skupaj je znasalo 1956 SIT sit racunica 5150+1960+1500+20%=10350SIT kaj je unih priblitno 1750 SIT vec ...ta mesec placam naslednji pa bom bil do sekunde natancen in dal bom za izpisek tel. klicev pa bom videl v cem je fora!

Space-jam Team & Co.

DeLonghi ::

nekaj je bilo govora v enem izmed thread-ov, da mnogi pozabimo, da ko se konektas na net ze v startu porabis en impulz; fora je tudi, da ce se priklopis neuspesno se ti isto steje-torej takoj ko se odpre linija si telekomu prepustil en impulz..alora sedaj pa sestejte kolikokrat ste sli gor!>:D
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

pmodic ::

sem preštel kolkrat sem se povezal na net (volja+siol) in skupen znesek je 9500, kar še zdaleč ni 11.100!

DeLonghi ::

Kaj pa sekundni intervali? ali ni pri telekomu sedaj tako, da so celo minutni intervali in ne sekundni? vredno povprasat...
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

G[e]c ::

Telekom ma se sekundi interval, mobitel simobil pa te pa nimajo vec :D

Ma tezko je tocno doloct porabo, jest nc ne kompliciram sej najbrz sem res nabil za 21k sit upam da jutr dobim adsl pol bom mel pa mir z telefonom.:D

Han ::

Telekom je konec lanskega leta zamenjal opremo za obračunavanje impulzov. Zato ni izključeno, da ste nekateri dobili previsoke račune...

Pritoži se, zahtevaj revizijo računa oziroma izpisek pogovorov.

tedybear ::

LOL
12-15K za navadno 33,6-56k surfanje? HAHAHAHA
Niste normalno...
Šparat pa kabel ali pa ADSL....
KABEL RULA!!!

BC3 ::

15000? ah to ni nč, jst mam 28000:(
3000-naročnina, 7000 +13000 impulzi
13000 je kao od tiste številke ki jo uporabljam za internet (7000 pa navadni pogovori)
{to je zaradi praznikov anyway}

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

pmodic ::

saj jaz bi takoj vzel kabel ali pa adsl. samo kabelske nimamo, adsl - ja pa naš k....v monopolist še 10 let ne bo uredil v naših krajih (šentjur pri celju)

SLOWWWeb.net ::

Kolikor jaz vem, naj bi telekom obračunaval minutne intervale na spletnih straneh ponudnikov pa se internet časi obračunavajo sekundno, zato nastopijo take razlike. Pomoje še tanajbolj simpel razlaga :\ . Torej krivec je znan, kdaj je linč >:D ?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

MadMax ::

Telekom nima niti minutnega, niti sekundnega niti.... intervala.
Telekom ima IMPULZ, ki pa se na stevcu obraca v razlicnih casovnih intervalih - pac odvisno od cene, ki naj bi veljala za minuto uporabe storitve (ce klices soseda gre na dlje casa kot pa ce klices v Avstralijo).

Ko boste razcistili to dejstvo, bo racun (ob upostevanju 1.impulza ob vzpostavitvi zveze, ki pa ni nujno tudi uspesna povezava na net) primeren vasi porabi.

Seveda pa tudi Telekom vcasih komu neupraviceno nabije racun, ampak za veliiiko visje zneske....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

dr.J ::

Kdo pa mislite da bo UMTS koncesijo plačal???

SkyNet ::

DeLonghi: dej ne me narobe razumet, ampak če si si zračunal koliko časa si prebil na netu (volja+siol), a si zraven prištel tudi 20% DDV?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Sodom ::

Nekje sem slišal, da naj bi ves telekomunikacijski promet zaračunaval od zdaj naprej dvojni DDV, but I'm not sure!
I am falling fast, I'm right in the final hour
future turns to past, been sent to hell and back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z telekomom!!Pomagajte

Oddelek: Omrežja in internet
382446 (1585) zile
»

Cena Volje?

Oddelek: Loža
151871 (1337) jRk0
»

TELEKOM !!!

Oddelek: Omrežja in internet
442508 (1848) tejo
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12412083 (8115) swalow
»

Telekom 20% +

Oddelek: Omrežja in internet
311437 (1072) StarY

Več podobnih tem