» »

Cena Volje?

Cena Volje?

sklemenc ::

Dobim račun za telefon, itak rabim sam za internet in glej:

KOLIČINA CENA/ENOTO
430 5,25 SIT

pa še DDV pa pridem na ceno s KATERO NISEM ZADOVOLJEN!

ZAKAJ je cena/enoto 5,25 SIT in ne 2,268 SIT (ali 1,26 SIT_nižja tarifa)?

Saj kličem vendar na 0889 cifro!

MA ŠE KDO TEŽAVE, KAKŠNA BOLJŠA VARIANTA?

S.
  • premaknil: Boeing ()

MadMax ::

Telekom ima mersko enoto "impulz", katerega cena znasa 5,25 SIT. Casovni interval stetja impulzov pa je odvisen od stevilke na katero klices in tarife (visja/nizja).
Impulza kot najmanjse obracunske enote ne mores zmanjsat, saj bi to pomenilo, da bi morali stevce preurejat tako, da ne bi steli po 1 impulz, ampak po 1/4 impulza. To pa ne gre, ne?
Sicer imam poln kufr njihovega monopolizma, a tle res nisi oskodovan (razen za tisto razliko pri prekinitvi povezave, kadar se ne odklopis ravno na celem impulzu).
V bistvu je to zelo podobno 15 sekundnemu intervalu pri Mobitelu, S!Mobilu in se kje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

VASkO ::

kaj mislis s tem (dvoumno je)? mislis kaj sem pojedel, da me tako razganja ali preko cesa dostopam do neta? nisem nic vzel, pac mi je smesno, drugace pa sem na Volji, je pa tak, kot ti je MadMax napisal - res, da je cena enote 5,25 SIT, toda na 0889 je ta enota razpotegnjena na daljsi cas, tako, da te minuta potem pride toliko, kot pise na Voljini strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

SanSan ::

Pa kaj vi res mislite, da clovek se kje kaj zastonj dobi??!?
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

MadMax ::

Kaj ces, eni se razkurijo se preden jim reces dobro jutro...

Taki ponavadi niso sposobni priznat poraza.

Zastonj... Kmalu nam bodo vrabci in ostale pernate zadeve zaracunavale svoje zvrgolenje8-)

Ostalo se pa itak ze vse placuje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AlienGT ::

Že spet se neki po nepotrebnem razburjate.

Zastonj je namreč DOSTOP do interneta (ni mesečne naročnine ipd.),
UPORABA pa se plača glede na število minut oz. impulzov kot je bilo omenjeno.

Očitanje Volji (ali komu drugemu, nema veze), ki ponuja zastonj dostop do interneta torej nima osnove.

SanSan ::

No odvisno kako pac gledas na stran, ampak to je nategovanje.
Po mojih informacijah, dobiva Volja od Telekoma provizijo od porabljenih impulzov in to potem pomeni, da neke vrste tudi dostop ni vez zatonj, saj placas voljo, ki ti daje dostop pac preko impulzov.
No stvar lahko seveda poljubno obracamo apak dejstvo se vedno je, da se uporaba Volje splaca le do neke meje casa uporabe, preko te meje pa postane drazja od ostalih ponudnikov.
Slisal sem, da so nekje delali tudi teste in analize in so postavili lestvico, do ktere meje se se splaca uporabljat voljo.
Mene pa sicer to sploh ne zanima, ker mam neomejen in zastonj Arnes dostop, kjer res placas samo impulze po znizani tarifi.
SanSan pravi: poslusajte Konfucijeve modrosti.

PaJo ::

Jooooooooooooooo....

Vi pa res nic ne zastopite, cena impulza pri Volji in pri Arnesu sta popolnoma enaka, razlika je le v tem da Volja svojo storitev ponuja cisto vsakemu, Arnes pa le izobrazevalni sferi. torej ce porabis uro interneta reko Volje ali preko Arnesa v obeh primerih placas isto in to resnicno cisto isto, ker imasta oba 0889 stevilko.
To kar je bilo zgoraj napisana, da se Volja od dolocenega stvila ur naprej ne splac, pa prav tako ne drzi, splaca se v vsakem primeru napram drugim ponudnikom, ki uporabljajo 0889 klicno stveilko, edini ki je lahko cenejsi je Siol, kateri uporablja 0880 cifro. Ampak zakaj bi silu placevali 5 za neojen dostop ce pa za to cifro dobimo doasti dosti porabljenih ur preko Volje.

No v glavnem, vsi ki nimate Arnes dostopa se vam Volja vsekakor splaca, ker nimate nobenih dodatnih stroskov za internet, kod samo impulze, te pa tako in tako imaste pri vseh ponudnikih;(

Drugace glede tega da Volja dobi del Telekomovega zasluzka od impulzov pa ne drzi, ker nas Telekom tega zankrat se nima namena trzit, kakor je to praksa v tujini. Torej bodimo vsaj srecni, da sploh mamo kako sanso do neke mere free neta.

PS:Ta post ni bil mislen kod reklama Volji, je le razjasnitev dejstev za vse tiste nevedneze:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

MrAs ::

A mi lahko kdo pove koliko jaz plača podnevi za 45s interneta (samo pogledam pošto in grem dol).

Ker če sem jz prav razumel, je en impuz 5,22 Sit, in se razvleče podnevi na 2 min, ponoči pa na 4 minute.
Mam prav?

Pa še neki, tista statistika accounta pri volji je zlo varljiva, ker maš tam seštete povezave, ki niso zaokrožene, kar pa lahko pri veliko kratkih povezavah prinese kar nekaj ur!

ahac ::

Ja, imaš prav.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jRk0 ::

NO, otrej je bolje, da ko se enrkat priklopis si na netu pac en impulz, ne pa 45 sekund:), ec pa si slucajno 1 sekundo vec kot impulz, pa spet rajsi ostani se malo, ker placas isto;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Spajky ::

internetne (0889) številke: podnevi/ponoči=ned+praz. : impulz 6,3sit z ddv na vsakih 166/300sek;
Nastavitve za dva programa z linki, ki jih jaz uporabljam sta za DL tu ! Impulz skoči, čim se modem začne "pogovarjat" s strežnikom!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrAs ::

Sem zdejle klicu na 080 80 80 in mi je rekla da se obračunava na minuto in da minuta stane 2,27 Sit, in sem jo vprašu če je sigurna da baje ni tako v resnici in je rekla da je to sigurno, da ji piše da se na minuto.
Komu zdaj verjet???

ToniT ::

Izbiraj:
Slo-Tech ali blondinka na Telekomu:D

Zadeva deluje tako, kot je rekel Spayky in ostali.

MrAs ::

Ja čaki mal, sem klicu še enkrat, ena druga je pa naprej previrla in mi rekla, da je en impulz tud za te številke 1 minuta, ponoč pa 2 minute.

Pol pa kličem na SiOL in mi reče tip da oni pa obračunavajo sigurn na sekundo!?

Bom klicu še enkrat pa pogovor posnel, pol se pa pritožu;(( ko bo račun prišu

jRk0 ::

ROFL -> sekundno zaracunavanje neta- yeah right :DDDD
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modemski net?

Oddelek: Omrežja in internet
91164 (1019) para!
»

VOLJA.net CENA IMPULZA

Oddelek: Omrežja in internet
162164 (1676) tedybear
»

VOLJA.NET

Oddelek: Omrežja in internet
61485 (1226) Spajky
»

volja . net

Oddelek: Pomoč in nasveti
81214 (971) Spajky
»

VOLJA.NET (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12411778 (7810) swalow

Več podobnih tem