» »

povezava PC-RECEIVER YAMAHA

povezava PC-RECEIVER YAMAHA

mosnik ::

Ali se da priklopit zvok iz PC na RECEIVER YAMAHA če nima posebnega priklopa za PC če ga priklopim na recimo CD jezvok popačen ali je pc sploh mogoče priklopt RECEIVER ?
danč

mosnik ::

kaj ali to noben ne ve če je mogoče ali ni
danč

cojss ::

Lahko priklopiš na aux ampak s tem načeloma ne boš dosegel kakega izboljšanja. Najboljši način povezave je preko coax ali optične digitalne povezave, če jo zvočna kartica omogoča.

rikta33 ::

Jaz pa amm priklopljen receiver in racunalnik prek analognega cinca na eni strani( v pc), in na drugi prek dveh cicnev(v receiverju) kvaliteta ni taksna s katero bi clovek lahko pohvalil ampak nekaj je.....
pozdrav
rikta

kajzer ::

to lahko povežeš z coax povezavo...če uzadi kompa nimaš digitalnega coax izhoda ga imaš po vsej verjetnosti na plošči, edino kar je potrebno je malo knjigo od plošče uzet v roke in malo lotanja...ali pa nakup zvočne kartice z coax izhodom... to je najboljša varjanta lahko pa tudi s stereo kablom povežeš sam tu pozabi na DD oz DTS signal... če imaš coax povežeš na digitalni vhod reciverja če pa stereo pa na aux

mosnik ::

aux nimam ali lahk priklopim recimo na dvd ,cd,tape ...............
danč

kajzer ::

ena možnost je že ta, da povežeš vse 6 kanalov iz zvočne na receiver vendar ti bo potem zvočna kartica (po vsej verjetnosti integrirana:\ ) dekodirala signal iz DD oz DTS v analognega (6ch) vendar je veliko bolje da receiver dekodira zaradi kvalitete saj je receiver le receiver, integrirana zvočna pa šit

kajzer ::

ja seveda lahk sam boš pač moral potem na tist uhod preklopit (npr. tape) da boš slišu muziko iz kompa

mosnik ::

če recimo priklopim na tape in pritisnem na tape je zvok popačen nekaj piska vmes
danč

kajzer ::

kaj pa če recimo kak mp3 player al pa kej podognega na receiver (npr. na tape) priklopiš tut piska? Ali pa recimo da DVD enoto povežeš s stereo kablu na receiver?! Po pravem nebi smelo tako da je lahko vzrok kabel, software ali hardware na Pc-ju saj pomoje z receiverju ni kaj narobe?! Kaj pa še na pc priklopiš ene navadne pc zvočnike al pa kej podobnega? Je zvok uredu, tut piska na tistih pc zvočnikih?!

mosnik ::

prej sem imel pc povezan na sony stolp pa mi je piskalo pa sem potem ugotovil če sem imel priklopleno kabelsko na stolp mi je piskalo ko sem jo izklopil je blo vredu če pa sedaj izklopim kabelsko ni nič bolš na računalnik imam priloplene zvočike nič ne piska delujejo normalno na RECEIVER mam priklopleno tv ne piska imam priloplen dvd ,mp3 ne piska mogoče je pa res kaj s kablom narobe dolg je sicer 10 m
danč

kajzer ::

mogoče pa res čeprav bolj dvomim...lahk probaš s kakmu krajšemu in boš videl če tudi piska... poskusi še odklopiti vse kar imaš povezano na receiver(kabelsko, dvd...) sam štrom, zvočnike in pc pusti proklopljeno pa boš videl če je isto... ker če ti navadni zvočniki na pcju delajo normalno ti more tut receiver... a si probal na receiverju kej spreminjat (prologic2, stereo...)?! probaj dat na stereo...

mosnik ::

sem sprobal iz RECEIVERJA moram izklučt vse kabelsko, dvd,tv potem dela normalno drugač ne
danč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265574 (3414) ninjaxx
»

receiver - pc

Oddelek: Zvok in slika
161296 (1056) stage 6
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310574 (9849) T-Majo
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305165 (4433) Primoz7
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122247 (1978) link_up

Več podobnih tem