» »

Ni zvoka pri gledanju DVD-jev...

Ni zvoka pri gledanju DVD-jev...

rosidav ::

Pozdrav

Kolegica je dobila nov računalnik in me prosila za pomoč pri instalaciji raznoraznih programov. Vse deluje OK, razen gledanja DVD-ejev.

Jaz filmov sploh ne gledam, ker menim, da je dosti fikcije že v real lajfu (911, holokavst, ameriška demokracija....) Zato tudi nimam bogve kakšnih izkušenj z obvladovanjem programov in raznoraznih kodekov za gledanje filmov.
Divxi ji delujejo brez problema, pri DVD-jih se pa zatakne. Naj opišem:
- Instaliral sem ji VLC player.
- Ko vtaknem CD, izberem »zaženi z VLC playerjem« in movie normalno zalaufa
- Delujejo podnapisi, sliši se filmska glasba, ne sliši se pa dialoga igralcev! oz. se sliši a zelo zelo potiho.

V čem je fora?

Pri tem kompu me moti še ena stvar, ki je morda povezana z zgornjim problemom. Nekje zadaj sta iz kište speljana dva kabla – en roza in en zelen – najbrž za zvok in sicer v dolžini cca 25 cm. Ne vem čemu služita? Ne vem ali sta znotraj kompa sploh kam pritrjena?

Komp je tisti za 137.900 SIT iz aktualne Merkatorjeve akcije:
AMD Sempron 3200, matična plošča: WinFast 6100M2MA

Hvala in lep pozdrav

5er--> ::

Zvočnike ima čisto navadne stereo, ne? Torej tudi v nastavitvah zvoka izberi samo stereo. Tvoj problem je trenutno v tem, da imaš vklopljen 5.1 in ti tako dialoge predvaja na center zvočniku, ki ga ni.

5er--> ::

Tista dva kabla prideta v poštev, če bi hotel imeti omogočene priključke za zvok na sprednji strani ohišja. Nič ni narobe, če kar tako visita in tudi nista vzrok "napake". Zadaj naj bodo (stereo) zvočniki priklopljeni na zelen vtič na matični in to je to.

rosidav ::

Ej, najlepša hvala za hiter odgovor.

Pomoje maš zelo prav. Grem popoldne do nje in bom preveril.

Zvočniki so pa Genius SP-J10. Imam doma navodila in tam je več različnih variant teh zvočnikov: 5.1, 2.1, 2.0 ter serije K, Q in J. Ona ma najbrž te zadnje, ki so najbolj cheap. Nastavljeno je pa najbrž za serijo 5.1, ki ima 5 zvočnikov. Tko kot si napisal. Čist logično.

Ful hvala, care.

lp

rosidav ::

Hello

Problem rešen. Vendar je bil vzrok še bolj banalen kot sva mislila. Kolegica je očitno nekaj brkljala po nastavitvah zvočnikov in je pod rubriko "Karaoke" odkljukala "Voice cancellation" :\ In temu je bil vzrok, da so se slišali vsi zvoki razen glavnega.

Nevertheless hvala za pomoč.

Heil

TMN ::

ELOW


jaz bi ti priporočal da bi ta komp narzn uzel pa bi ppogledal če je vse prikloplejo k mora bit sploh pa ta dva kabla oz priklučka če sta pritrjena na zvočno kartico.Pa če so driverji vredu naloženi za pekač al predvajalnik dvix-ov pa dvd-jev sm mel ist problem pa sm mel slabo naložene driverje za to:::D :)) :)) :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382877 (2300) 2mlavric
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346808 (6045) lowac
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376820 (4529) Mikec17
»

Logitech z-5500 zvok

Oddelek: Zvok in slika
6860 (714) kratos
»

po namestitvi viste drugačno delovanje zvočnikov

Oddelek: Operacijski sistemi
131199 (1017) shinko

Več podobnih tem